۱۶ شهريور ۱۳۹۴

4 گام برای رهایی از جوش های کیستیک

۱۶ شهريور ۱۳۹۴ 3560 بازدیدکننده 0 نظر
4 گام برای رهایی از جوش های کیستیک در این مقاله می خوانید

وحشتناک‌تر از این‌که شب به رختخواب بروید و صبح با یک جوش روی صورتتان بیدار شوید جوش‌های کیستیک هستند. جوش‌های بزرگ، دردناک و متورم. ...

4 گام برای رهایی از جوش های کیستیک

1 . با اسید سالیسیلیک شروع کنید.

درمان جوش

داروهای سنتی جوش روی جوش‌های کیستیک اثری ندارند، جوش‌هایی که زیر سطح پوست هستند. به‌جای آن شما باید به‌آرامی با یک شوینده‌ی سالیسیلیک پوستتان را لایه‌برداری کنید تا چربی اضافی آن از بین رفته و سطحی تمیز برای مواد دیگر باقی بماند. اگر پوستتان خشک است از شوینده‌های عادی استفاده کنید و شوینده‌ی اسید سالیسیلیک را تنها برای لکه‌برداری استفاده کنید.

 

2 . مبارزه با تورم جوش

درمان جوش

دمای پایین یخ به انقباض رگ‌های خونی کمک می‌کند، یخ را درون دستمال‌کاغذی گذاشته و آن را روی جوش صورتتان نگه‌دارید تا قرمزی آن کم شده و تورم جوش کاهش یابد. این کار را سه ساعت در روز تکرار کنید. هر ساعت ده دقیقه یخ را گذاشته و ده دقیقه بردارید. ( قبل از این کار صورتتان را بشویید. زیرا شستن صورت بعد از گذاشتن یخ گرما را به پوست برمی‌گرداند )

 

3 . کشتن باکتری‌ها

درمان جوش

بنزوئیل پروکساید باکتری‌های عامل جوش که درون فولیکول به دام افتاده و سبب التهاب شده‌اند را از بین می‌برد. برای پیشگیری از بروز حساسیت در ابتدا به پوست خود کمی مرطوب‌کننده بزنید، سپس با استفاده از یک بنزوئیل اسید با کمترین درصد روی جوش بکشید. اگر در زمان استفاده احساس سوزش داشتید فوراً صورتتان را بشویید. زیرا این ترکیب بسیار قوی است.  

 

4 . کم کردن قرمزی

درمان جوش

کرم هیدروکورتیزون درصد کمی استروئید دارد که به کوچک شدن جوش‌ها و کاهش تورم آن‌ها کمک می‌کند. هرچه دفعات کرم زدن شما بیشتر باشد و هرچقدر بیشتر روی پوستتان بماند اثرگذاری آن بیشتر خواهد بود. فقط در ابتدا اجازه دهید بنزوئیل پروکساید خشک شود.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040