۱۱ شهريور ۱۳۹۴

تاثیر سم مار بر چین و چروک های پوستی

۱۱ شهريور ۱۳۹۴ 3718 بازدیدکننده 0 نظر
تاثیر سم مار بر چین و چروک های پوستی در این مقاله می خوانید

سم مار درمانی برای پیری پوست است. این سم به‌عنوان جایگزینی برای تزریق بوتاکس و دیگر روش‌های درمانی مصنوعی رفع چین‌وچروک‌های پوستی، چین‌خوردگی چشم‌ها و دیگر نشانه‌های افزایش سن شناخته می‌شود. ...

تاثیر سم مار بر چین و چروک های پوستی

سم مار را می‌توان به‌تنهایی استفاده کرده و یا آن را با کرم‌های مرطوب‌کننده و یا دیگر محصولات مراقبت پوست ترکیب کرد و به‌عنوان درمانی برای مبارزه با پیری پوست استفاده نمود. سازندگان کرم‌های دارای سم مار ادعا می‌کنند این کرم تمامی خواص بوتاکس را دارد بدون اینکه هزینه‌ی آن مانند بوتاکس زیاد باشد. ازآنجایی‌که محصولات دارای سم مار نیز کمی گران هستند بهتر است قبل از خرید بدانید این ماده چگونه با چروک‌های پوستی مبارزه می‌کند و چه تأثیری روی پوست شما دارد.

 

سم مار چگونه اثر می‌کند

رفع چروک های پوستی

سم مار مانند بوتاکس عمل می‌کند و انقباضات عضلانی صورت را کاهش داده و حرکت سلول‌ها را محدود می‌کند. درنتیجه پوست محکم می‌ماند. راز پشت سم مار این است که سم مار سبب فلج شدن ماهیچه‌ها می‌شود، یک ترکیب مصنوعی از سم مار سبب می‌شود موقتاً ماهیچه‌های صورت بی‌جان شوند. این کار مانع شکل‌گیری یا عمیق‌تر  شدن چروک‌های پوستی خواهد شد.

چروک‌های اطراف چشم‌ها و دهان به‌مرورزمان شکل می‌گیرند زیرا ماهیچه‌های صورت با حرکات متعددی که برای لبخند زدن، خندیدن و یا  اخم کردن انجام می‌دهید منقبض می‌شوند. این حرکات صورت سبب می‌شوند هر بار پوست کشیده شده و به‌مرورزمان چروک شود، درنهایت پوست انعطاف‌پذیری خود را ازدست‌داده و دیگر نمی‌تواند به حالت اولیه‌اش بازگردد، درنتیجه خطوط و چروک‌های روی پوست شکل می‌گیرند. سم مار می‌تواند روی چروک‌های روی پیشانی، گردن، اطراف دهان و اطراف چشم‌ها اثر بگذارد. فقط در زمان استفاده باید دقت کنید کرم وارد چشمانتان نشود.

 

چگونه از کرم سم مار استفاده کنیم؟

رفع چروک های پوستی

اگر می‌خواهید سم مار را به کرم یا مرطوب‌کننده‌ی فعلی خود اضافه کنید و تابه‌حال از آن استفاده نکرده‌اید بهتر است از پزشک خود مشورت بگیرید تا آن را با دیگر محصولات مخلوط‌کنید. سم مار را با محصولات پوستی متفاوتی می‌توان ترکیب کرد اما هیچ‌وقت نباید آن را با محصولاتی ترکیب کنید که خودشان نیز سم مار دارند زیرا می‌تواند به پوست شما آسیب برساند. سم مار در آب حل می‌شود و می‌توان آن را با سرمه‌ای آرایشی رقیق یا حتی آب مقطر ترکیب کرد. همچنین می‌توانید از کرم‌های سم مار آماده استفاده کنید. ازآنجایی‌که در برخی مصرف‌کنندگان سم مار سبب واکنش‌های شدید پوستی می‌شود باید در ابتدا مقدار خیلی کم از آن را استفاده کنید و ببینید روی پوست شما چه تأثیری خواهد داشت.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040