۳ شهريور ۱۳۹۴

6 راه حل برای ریزش مو

۳ شهريور ۱۳۹۴ 6401 بازدیدکننده 0 نظر
6 راه حل برای ریزش مو در این مقاله می خوانید

شاید ریزش موی شما ژنتیکی باشد اما ممکن است نشانه‌ای از عدم تعادل در بدن شما باشد. سعی کنید روشی بیابید تا دلیل اصلی ریزش موی خود را یافته و بدانید چه درمانی به شما کمک می‌کند. ...

6 راه حل برای ریزش مو

 

اگر دلت میخواد موهات پرپشت باشه، این روش رو امتحان کن!

معرفی یک روش آسان و گیاهی برای پرپشت کردن موها

به جای رنگ مو برای رفع سفیدی از این روش استفاده کنید

کشف راهکاری که در ۲ دقیقه چروک هایتان را رفع میکند!! + راهکار

 

هورمون‌های خود را چک کنید

درمان ریزش مو

تستوسترون تبدیل به استروژن می‌شود اما ممکن است از طریق دیگری به DHT نیز تبدیل شود. برخی افراد به‌صورت طبیعی استعداد ربایش این هورمون و تبدیل آن به DHT را دارند اما این موضوع می‌تواند مرتبط با رژیم غذایی، سبک زندگی و محیط اطراف شما نیز باشد. یک آزمایش خون ساده می‌تواند سطح هورمون شما و مسیری که طی می‌کند را تشخیص دهد. پس‌ازآن با مشورت با پزشک می‌توانید تغییراتی ایجاد کرده و راهی طبیعی برای کمک به رشد موهای خود بیابید.

 

به دنبال دلایل ریشه‌ای دیگر باشید

درمان ریزش مو

در ابتدا درک کامل چیزهایی که در بدن درست نیستند بسیار مهم است زیرا مو نمی‌تواند دوباره رشد کند مگر اینکه محیط آن عالی باشد. کم‌خونی، مقاومت انسولین، مشکلات تیروئید، بیماری‌های خود ایمنی و استرس همه می‌توانند سبب ریزش مو شوند. شاید ریزش موی شما بر اثر سیگنالی باشد که در پزشکی چینی به‌عنوان مشکل کلیه و کم‌خونی شناخته می‌شود. اعضای مختلف بدن مشکل خود را به روش‌های مختلفی در بدن نشان داده و کلیه‌ها نیز مشکل خود را روی مو و سر شما نشان می‌دهند.

 

زیاد موهای خود را حالت ندهید

درمان ریزش مو

اگر مدام ریشه‌ی مشکی موهای خود را رنگ می‌کنید و یا با موهای فرتان می‌جنگید تا صاف شوند شاید باعث شکستن موهایتان شوید. ازآنجایی‌که سرعت شکست مو بیشتر از سرعت رشد آن است به نظرتان می‌رسد که دارید موهای خود را از دست می‌دهید.

 

داروها ممکن است به شما کمک کنند

درمان ریزش مو

ماینوکسیدیل یک درمان تأییدشده از سوی FDA برای ریزش مو است اما برای تأثیر داشتن باید مداوم از این روش استفاده کرد. همچنین حدود چهار تا شش ماه طول می‌کشد تا متوجه هرگونه بهبود شوید و بیش از یک سال زمان می‌برد تا تأثیر کاملی داشته باشد.

 

درمان با لیزر

درمان ریزش مو

برس، شانه و دیگر وسایل مدرن که دارای نور کم لیزر بوده و مورد تأیید FDA قرارگرفته‌اند بدون نسخه در دسترس هردو مردان و زنان قرار می‌گیرد. اگرچه مشخص نیست این وسیله چگونه کار می‌کند اما فرض بر این است که سلول‌های انرژی فولیکول‌های مو را تحریک می‌کند تا فعال‌تر باشند. همچنین این وسایل بدون خطا بوده و به شما می‌گویند که وسیله را چه زمان و در چه فاصله‌ای از موهای خود بگیرید و به‌صورت خودکار نیز خاموش می‌شوند.

 

جراحی کاشت مو

درمان ریزش مو

فولیکول‌های نازک شده‌ی مو هنوز در جمجمه‌ی شما هستند اما خوابیده‌اند. پیوند مو می‌تواند فولیکول‌هایی که هنوز به مرحله‌ی استراحت نرفته‌اند را برداشته و آن‌ها را به نقاطی منتقل کند که فولیکول‌های در حال استراحت هستند. بهتر است به‌جای آنکه با دیدن اولین نشانه‌ی ریزش مو به جراحی‌های پیوند مو دل‌خوش کنید تا زمانی که سرعت ریزش مو کم شده یا کاملاً متوقف شود منتظر بمانید.

 

اگر دلت میخواد موهات پرپشت باشه، این روش رو امتحان کن!

معرفی یک روش آسان و گیاهی برای پرپشت کردن موها

به جای رنگ مو برای رفع سفیدی از این روش استفاده کنید

کشف راهکاری که در ۲ دقیقه چروک هایتان را رفع میکند!! + راهکار

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040