۶ مرداد ۱۳۹۴

6 عادت عجیب برای تسریع کاهش وزن

۶ مرداد ۱۳۹۴ 4443 بازدیدکننده 0 نظر
6 عادت عجیب برای تسریع کاهش وزن در این مقاله می خوانید

اگر می‌خواهید از وزن خود بکاهید باید کمتر غذاخورده و بیشتر ورزش کنید. اما اگر کاهش وزن بیشتری بخواهید باید چکار کنید؟ شش نکته‌ی زیر را دنبال کنید. ...

6 عادت عجیب برای تسریع کاهش وزن

بیشتر آب بخورید، خصوصاً قبل از وعده‌های غذایی

تسریع کاهش وزن

همه می‌دانند برای زندگی به آب نیاز داریم. اما افراد کمی می‌دانند بدن ما به چه میزان آب نیاز دارد. اکثر افراد دچار کم‌آبی خفیف هستند که سبب کاهش انرژی و افزایش وزن می‌شود. برای سلامتی و کاهش وزن شدیدتر روزانه قبل از هر وعده و یا هرزمان که احساس خستگی کردید 453 گرم آب بنوشید.

 

زمان بیشتری غذای خود را بجوید

تسریع کاهش وزن

نظریه‌ای که دراین‌باره توضیح می‌دهد این است که بین زمان قورت دادن غذا و زمانی که مغز حس گرسنگی در بدن را کاهش می‌دهد تأخیر وجود دارد و این تأخیر سبب می‌شود در انتهای وعده‌ی غذایی بیشتر از حد لازم غذاخورده باشید.

 

پس از هر وعده غذایی پیاده‌روی کنید

تسریع کاهش وزن

پیاده‌روی بهترین ورزش نیست و با ورزش‌های جدید دیگر قابل‌مقایسه نمی‌باشد. اما نکته‌ی دیگری در اینجا وجود دارد: حتی فعالیت کم پس از هر وعده‌ی غذایی سبب می‌شود گیرنده‌های GLUT-4 ( انتقال‌دهنده‌های گلوکز ) در بدن فعال‌شده و ماهیچه‌ها همه‌ی گلوکوزی که می‌خوریم را جذب کنند.

 

از هوای سرد کمک بگیرید تا چربی برای شما به کار گرفته شود

تسریع کاهش وزن

بیشتر بافت‌های چربی در بدن چربی سفید هستند. این همان چربی‌ای است که شما آن را می‌شناسید. اما مقدار کمی چربی قهوه‌ای نیز در بدن وجود دارد که برای گرم نگه‌داشتن شما می‌سوزد. شما می‌توانید با قرار گرفتن در معرض هوای سرد موجب شوید سرعت سوختن این چربی افزایش یابد.

 

آب‌لیمو، عسل و دارچین به غذای خود اضافه کنید

تسریع کاهش وزن

راه‌هایی وجود دارد که بدن شما با سرعت کمتری مواد غذایی را هضم کند. افزودن آب‌لیمو و دارچین به وعده‌های عذابی زمان انتقال غذا از معده به روده را کاهش داده و سبب بهبود کنترل انسولین و قند خون می‌شود. همچنین افزودن مقدار کمی شکر با عسل به بهبود سطح قند خون کمک می‌کند زیرا عسل از قندهای دیگر دیرتر هضم می‌شود.

 

از وعده‌های غذایی خود عکس بگیرید

تسریع کاهش وزن

گرفتن عکس از وعده‌های غذایی چندین بار بهتر از نوشتن غذاها در یک دفترچه است. برای آنکه متوجه غذایی که مصرف کرده‌اید باشید یک حساب کاربری در برنامه‌ای مانند اینستاگرام برای خود درست کرده و هر وعده عکس غذای خود را در آن آپلود کنید. بدین‌وسیله شما دقت بیشتری به وعده‌های غذایی خودکرده و از اینکه دوستانتان می‌بینند که غذایی سالم خورده‌اید احساس شادی خواهید کرد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040