۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۴

10 شایعه درباره ریزش مو که نباید باور کنید

۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۴ 6565 بازدیدکننده 1 نظر
10 شایعه درباره ریزش مو که نباید باور کنید در این مقاله می خوانید

اینکه ریزش مو مشکلی تنها مربوط به آقایان می‌باشد یک شایعه است. در این مقاله با ده حقیقت دیگر درباره‌ی موهایتان آشنا می‌شوید. ...

10 شایعه درباره ریزش مو که نباید باور کنید

اگر دلت میخواد موهات پرپشت باشه، این روش رو امتحان کن!

معرفی یک روش آسان و گیاهی برای پرپشت کردن موها

به جای رنگ مو برای رفع سفیدی از این روش استفاده کنید

کشف راهکاری که در ۲ دقیقه چروک هایتان را رفع میکند!! + راهکار

 

 

 

الگوی ریزش موی زنان مانند مردان است

علت ریزش مو

در الگوی ریزش موی مردان، ریزش مو به‌گونه‌ای است که اغلب آقایان با افزایش سن موهای بالای سرشان را از دشت می‌دهند. الگوی ریزش موی زنان از خانواده‌ی آن‌ها به ارث می‌رود اما با تغییرات هورمونی یا سن تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

 

تستوسترون بالا سبب ریزش مو می‌شود

علت ریزش مو

بدن تستوسترون را به دیهیدروتستوسترون تبدیل می‌کند و این فرآیند می‌تواند به فولیکول‌های مو آسیب وارد نماید. در این موارد پزشک شما ممکن است دارویی ضد آندروژن به شما تجویز کند که اثر هورمون‌ها روی فولیکول‌های مو را از بین ببرد.

 

قرص‌های ضدبارداری سبب ریزش مو می‌شوند

علت ریزش مو

اگر از قرص‌های قدیمی استفاده می‌کنید ریزش مو در اثر مصرف این قرص مشکلی جدی است. اما نمونه‌های جدیدتر عوارض جانبی کمتری داشته و ضد آندروژن هستند. در حقیقت برخی پزشکان داروهای ضدبارداری را تجویز می‌کنند تا با ریزش موی ناخواسته مقابله کنند.

 

همه‌ی ریزش موها دائمی هستند

علت ریزش مو

برخی از موارد ریزش مو می‌توانند موقت باشند. بسیاری از خانم‌ها پس از زایمان برای مدتی ریزش مو دارند، تا زمانی که هورمون‌ها به سطح عادی بازگردند.

 

استرس سبب ریزش موی شما می‌شود

علت ریزش مو

زمانی که بدن شما با شرایط دشوار روبرو می‌شود، مانند یک بیماری یا عمل جراحی، می‌تواند چرخه‌ی مو را مختل کرده و سبب زود رسیدن مرحله‌ی ریزش مو شود. برخی متخصصان بر این باورند که استرس عاطفی مانند مرگ یکی از عزیزان نیز روی ریزش مو اثر دارد، اما ازلحاظ علمی چیزی ثابت نشده است

 

تنها زنان مسن ریزش مو را تجربه می‌کنند

علت ریزش مو

ریزش مو در زنان می‌تواند در هر سنی در نوجوانی آغاز شود و با افزایش سن پیش رود. این شرایط سندروم تخمدان پلی کیستیک نام داشته و می‌تواند سبب عادت ماهانه‌ی  نامنظم، ریزش مو و جوش‌های پوستی شود.

 

بیوتین می‌تواند ریزش مو را درمان کند

علت ریزش مو

بیوتین تنها زمانی برای شما فایده دارد که با مشکل شکست مو مواجه هستید. باوجودی که بیوتین می‌تواند به استحکام مو کمک کند اما هیچ شواهدی وجود ندارد که نشان دهد این ماده روی ریزش موی هورمونی یا ژنتیکی تأثیر داشته باشد. در این موارد شاید نیاز به یک درمان قوی‌تر پزشک نیاز داشته باشید.

 

زیاد شامپو زدن سبب ریزش مو می‌شود

هیچ شواهد علمی‌ای وجود ندارد که ریزش مو را به تعداد دفعات شامپو زدن به مو در طول هفته ربط دهد. در حقیقت کم شستن مو می‌تواند برای موهایتان بد باشد. شامپو روغن‌هایی را می‌شوید که روی جمجمه هستند و می‌توانند حاوی هورمون‌های عامل ریزش مو باشند.

 

نور زیاد خورشید سبب نازک شدن مو می‌شود

علت ریزش مو

در حقیقت ویتامین دی که یک ماده‌ی مغذی گرفته‌شده از خورشید و مواد غذایی است می‌تواند برای بدن شما حیاتی باشد. ویتامین دی برای چرخه‌ی مو بسیار حیاتی است.

 

رنگ کردن مو سبب ریزش آن می‌شود

علت ریزش مو

رنگ کردن مو سبب نمی‌شود کچل شوید اما آرایش بد و نامناسب مو می‌تواند رشته‌های مو را ضعیف کند. هر کاری که بیش‌ازحد روی موهای خود انجام دهید می‌تواند رشته‌های مو را بشکند. زمانی که مو برای مدتی طولانی زیر فشار زیاد قرار دارد ضعیف شده و بخش مربوط به رویش مو آسیب می‌بیند.
 

اگر دلت میخواد موهات پرپشت باشه، این روش رو امتحان کن!

معرفی یک روش آسان و گیاهی برای پرپشت کردن موها

به جای رنگ مو برای رفع سفیدی از این روش استفاده کنید

کشف راهکاری که در ۲ دقیقه چروک هایتان را رفع میکند!! + راهکار

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040