۹ ارديبهشت ۱۳۹۴

7 کاربرد هوشمندانه‌ی چای در زیبایی

۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ 3662 بازدیدکننده 0 نظر
7 کاربرد هوشمندانه‌ی چای در زیبایی در این مقاله می خوانید

لایه‌برداری، تسکین و رفع پف و ورم در پوست – چای واقعاً یک اکسیر جادویی است. ...

7 کاربرد هوشمندانه‌ی چای در زیبایی

رفع پف چشم‌های خسته

چای کیسه‌ای را در آب گرم غوطه‌ور ساخته و آن‌ را برای چند دقیقه روی چشمان خود قرار دهید. ماده‌ی تانن (ماده‌ای است که در عصارهٔ بسیاری از گیاهان وجود دارد ) موجود در چای به کاهش پف چشم کمک می‌کند. حتی بهتر از آن، از کیسه‌های چای سرد استفاده کنید. سرمای چای به کم کردن سوزش کمک می‌کند. شما می‌توانید مشابه همین روش را برای کاهش حلقه‌های تیره‌ی دور چشم استفاده کنید. حلقه‌های تیره شکلی از کبودی هستند و زمانی که تانن رگ‌های خونی را منقبض کند ترشحات آن‌ها متوقف می‌شود. این ترشحات موجب بی‌رنگی پوست شده و حلقه‌های تیره‌ی زیر چشم ایجاد می‌شوند.

 

تسکین آفتاب‌سوختگی یا لکه‌های پوستی

اسید تانن موجود در چای با همان روشی که به تسکین گلودرد کمک می‌کند، می‌تواند روی آفتاب‌سوختگی نیز اثر بگذارد. چند عدد چای کیسه‌ای را در یک قوری دم‌کنید. زمانی که آب سرد شد یک حوله درون آن خیس کنید و سپس حوله را برای بیشتر از سی دقیقه روی محل آفتاب‌سوختگی قرار دهید. شما همچنین می‌توانید مستقیماً چای کیسه‌ای را روی صورت خود بگذارید تا به کاهش قرمزی پوست کمک کند.  

آرام کردن درد دندان

اگر از لثه‌های دردناک یا دندان‌درد رنج می‌برید یک پیمانه چای نعناع را با کمی نمک ترکیب کنید. دهان خود را با این محلول بشویید. جوهر موجود در چای نعناع می‌تواند به کاهش درد شما کمک کند. ( اگرچه درصورتی‌که درد ادامه یافت شاید نشان‌دهنده‌ی یک مشکل اساسی باشد که یک دندان‌پزشک باید آن را  تشخیص داده و درمان کند. )

 

از بین رفتن بوی بد پا

پاهای خود را در چای دم شده غوطه‌ور کنید تا از دست بوی بد آن راحت شوید. به روش مشابه پس از پخت غذایی بدبو ( مانند ماهی یا پیاز ) دستان خود را با چای بشویید تا بوی زننده‌ی آن را کم کنید.

 

به حداقل رساندن تاول‌ها

اگر ترجیح می‌دهید تاول خود را نترکانید از چای سرد استفاده کنید تا فرآیند درمان را سرعت دهید. سردی چای نه‌تنها درد شما را تسکین می‌دهد، بلکه خواص ضد باکتری تانن می‌تواند مانع هرگونه ورم شود.

 

حفظ ناخن شکسته

از بخشی از پوسته‌ی چای کیسه‌ای استفاده نمایید تا یک تراشه میان ناخن خود و تکه‌ی شکسته‌ی آن ایجاد نمایید. ناخنتان را لاک شفاف بزنید.

 

برای خود یک لایه‌بردار درست کنید

خاصیت انقباضی موجود در چای موجب کاهش چربی پوست می‌شود بنابراین به‌سرعت یک چای کیسه‌ای را روی مکان‌های آسیب‌دیده‌ی پوست مالیده و سپس با یک حوله‌ی تمیز روی آن بکشید.  


 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040