۱۹ اسفند ۱۳۹۳

چگونه در خانه دندان‌های خود را جرم‌گیری کنیم

۱۹ اسفند ۱۳۹۳ 6313 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه در خانه دندان‌های خود را جرم‌گیری کنیم در این مقاله می خوانید

جرم دندان رسوبات معدنی جمع شده روی دندان‌ها است. شما می‌توانید اقداماتی نیز در خانه انجام دهید تا جرم دندان‌های خود را از بین برده و یا مقدار آن را کاهش دهید.   ...

چگونه در خانه دندان‌های خود را جرم‌گیری کنیم

با گذر زمان مقداری جرم روی دندان‌ها ایجاد می‌شود، و اگر این جرم‌ها کنترل نشوند می‌توانند موجب بیماری پریودنتال (بیماری بافت‌های نگه‌دارنده‌ی دندان‌ها) شوند. باوجودی که بهترین روش برای از بین بردن جرم‌ دندان‌ها رفتن به دندانپزشکی و تمیز کردن حرفه‌ای است،

 

مواد و وسایل لازم

• جوش‌شیرین

• نمک

• آب

• یک فنجان

• مسواک

• هیدروژن پراکسید

• دنتال پیک (وسیله‌ای نوک‌تیز مخصوص دندانپزشکی)

• شوینده‌ی ضدعفونی‌کننده‌ی دهان

 

مرحله‌ی 1:

یک قاشق غذاخوری جوش‌شیرین را با نصف قاشق چای‌خوری نمک در یک فنجان کوچک ترکیب کنید. مسواک خود را با آب گرم خیس کنید و آن را در این ترکیب فروببرید.  

 

جرم گیری دندان

مرحله‌ی 2:

باقدرت و انرژی این ترکیب را روی دندان‌های خود بمالید. در فواصل معین آب دهان خود را خالی کرده و مسواک را دوباره در ترکیب فروببرید. برای پنج دقیقه به مالیدن این ترکیب بر روی دندان‌های خود ادامه دهید.

 

جرم گیری دندان

مرحله‌ی 3:

به‌اندازه‌ی یک در شیشه از هیدروژن پراکسید را با نصف فنجان آب گرم ترکیب کنید. برای یک دقیقه این محلول را غرغره کنید، سپس آب دهان خود را خالی کرده و با نصف فنجان آب سرد دهانتان را بشویید.

 

جرم گیری دندان

مرحله‌ی 4:

با استفاده از یک جرم‌گیر حرفه‌ای دندان (دنتال پیک)، جرم‌های زرد را از روی دندان‌های خود بخراشید. مراقب باشید لثه‌ها را نخراشید، زیرا این کار موجب سوزش و ناراحتی شده و احتمال آسیب وجود دارد. مراحل ذکرشده در بالا جرم‌ها را نرم کرده و باعث می‌شود آن‌ها به‌راحتی از روی دندان‌ها پاک شوند.

 

جرم گیری دندان

مرحله‌ی 5:

دهان خود را با شوینده‌ی ضدعفونی‌کننده بشویید و این کار را یک روز در میان تکرار کنید تا تشکیل جرم‌ها را کنترل نمایید.

 
جرم گیری دندان

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040