۱۴ اسفند ۱۳۹۳

چگونه از حلقه‌های سیاه زیر چشم جلوگیری کنیم

۱۴ اسفند ۱۳۹۳ 4239 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه از حلقه‌های سیاه زیر چشم جلوگیری کنیم در این مقاله می خوانید

هرکسی ممکن است حلقه‌های سیاه زیر چشم را تجربه کند. در اینجا چند نکته آورده شده است که به شما کمک می‌کند تا از بروز این حلقه‌های تیره در زیر چشم خود جلوگیری کنید. ...

چگونه از حلقه‌های سیاه زیر چشم جلوگیری کنیم

شایددر قفسه‌های داروخانه یا مغازه‌ی لوازم‌آرایشی به دنبال درمان معجزه‌آسایی باشید. حلقه‌های سیاه زیر چشم ممکن است بدون هیچ هشداری پدیدار شوند و شاید گهگاه به وجود بیایند. برخی افراد غالباً زیر چشم‌های خود حلقه‌های سیاه دارند.

 

داشتن استراحت کافی

جلوگیری از حلقه‌های سیاه زیر چشم

یکی از بهترین روش‌ها برای رهایی از این حلقه‌های سیاه در زیر چشم‌ خوابیدن به‌اندازه کافی است. تیرگی زیر چشم می‌تواند نشانه‌ای از کمبود خواب باشد. شما باید هر شب حدود شش تا هشت ساعت بخوابید. اگر این میزان توصیه‌شده از خواب را نداشته باشید، ممکن است با حلقه‌های سیاه در زیر چشمان خود از خواب بیدار شوید. از طرف دیگر، اگر زیاد بخوابید ممکن است با پوست پف‌کرده یا گود‌افتاده در زیر چشمان خود بیدار شوید. برای جلوگیری از ایجاد حلقه‌های سیاه اطمینان یابید هر شب حداقل شش تا هشت ساعت می‌خوابید و برنامه‌ی خواب خود را نیز در یک ‌روال ثابت نگه ‌دارید.

 

استفاده از مکمل‌های غذایی

جلوگیری از حلقه‌های سیاه زیر چشم

برای پیشگیری از حلقه‌های سیاه در زیر چشمان خود باید اطمینان یابید مواد غذایی برای رگ‌های خونی خود فراهم می‌کنید و درنتیجه آن‌ها را تقویت می‌کنید. مواد غذایی خاصی هستند که تقویت رگ‌های خونی را پشتیبانی می‌کنند و کمبود آن‌ها می‌تواند عامل حلقه‌های سیاه زیر چشم باشد. استفاده از مولتی‌ویتامین ما را مطمئن می‌سازد که از این حلقه‌های تیره‌ی زیر چشم‌ها کاسته می‌شود، زیرا آن‌ها موادی که رگ‌های خونی شما برای سالم ماندن نیاز دارند را تأمین می‌کنند.

 

استفاده از یک رژیم غذایی مخصوص برای سلامت قلب و عروق

جلوگیری از حلقه‌های سیاه زیر چشم

دو بخش مهم از سیستم قلب و عروق شما رگ‌های خونی و قلب هستند. این رگ‌های خونی باریک در زیر پوست قرار دارند و تغذیه‌ی خون شما را فراهم می‌کنند. اگر رگ‌های خونی شما سالم نباشند، می‌توانند از خود مواد زائد، پلاسما و دیگر مایعاتی که سبب ایجاد حلقه‌های سیاه در زیر چشم‌ها می‌شوند ترشح کنند. می‌توان گفت پوست زیر چشم‌ها نازک‌تر از بخش‌های دیگر بدن است. اگر مایعات به بیرون تراوش کنند، احتمال دیدن حلقه‌های سیاه در زیر چشم‌ها بیشتر است. استفاده از یک رژیم غذایی که از سلامت قلب و عروق پشتیبانی می‌کند برای حفظ سلامتی رگ‌های خونی و قلب شما بسیار اهمیت دارد. غذاهایی که سرشار از چربی‌های اشباع‌نشده از جمله چربی‌های امگا3 هستند و غذاهایی که میزان کمی چربی‌های اشباع‌شده دارند بهترین غذاها برای گنجاندن در رژیم غذایی شما هستند.

 

استفاده درست از لوازم‌آرایشی برای چشم‌ها

جلوگیری از حلقه‌های سیاه زیر چشم

حلقه‌های سیاه زیر چشم معمولاً به‌ دلیل ریمل‌هایی که جاری‌شده یا زیر چشم ریخته‌اند ایجاد نمی‌شوند. گاهی آن حلقه‌های تیره به دلیل استفاده‌ی نادرست یا بی‌دقت از لوازم‌آرایشی ایجاد می‌شوند که کبودی و تیرگی‌های کوچکی در زیر چشم به‌جای می‌گذارند. دقت کنید از لوازم‌آرایشی خود درست استفاده کنید و گوشه‌ی چشم‌های خود را خیلی نکشید چون این کار باعث کبودی و تیرگی می‌شود.

 

استفاده از مرطوب‌کننده های شب در هنگام خواب

جلوگیری از حلقه‌های سیاه زیر چشم

یک روش دیگر برای جلوگیری از حلقه‌های سیاه زیر چشم‌ها استفاده از مرطوب‌کننده‌های شب است. قبل از استفاده از هر نوع کرم مرطوب‌کننده‌ای شما باید همه‌ی آرایش روی صورت خود را پاک ‌کنید. پس‌ازآن که کاملاً صورت خود را تمیز کردید، از یک کرم مرطوب‌کننده‌ی شب استفاده کنید تا به حفظ ‌سلامت و رطوبت پوست خود کمک کنید. بیشتر این کرم‌های مرطوب‌کننده دارای موادی مغذی‌ هستند که به تقویت رگ‌های خونی و پوست زیر و اطراف چشم‌های شما کمک می‌کنند.

 

استفاده از کرم‌های زیر چشم

جلوگیری از حلقه‌های سیاه زیر چشم

انواع مختلفی از کرم‌ها و ژل‌های زیر چشم وجود دارد که همه ادعا می‌کنند هدف یکسانی دارند.  اگر شما حلقه‌های دائمی سیاه در زیر چشمان خود دارید، باید از یک ژل یا کرم چشمی که دارای هالوکسیل یا آیلیس است استفاده کنید. این دو تنها موادی هستند که تأثیر آن‌ها برای پیشگیری و درمان حلقه‌های سیاه زیر چشم‌ها ثابت ‌شده است.

 
 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040