۲۹ بهمن ۱۳۹۳

5 اشتباهی که در هنگام برس زدن موهای خود مرتکب می‌شوید

۲۹ بهمن ۱۳۹۳ 5004 بازدیدکننده 0 نظر
5 اشتباهی که در هنگام برس زدن موهای خود مرتکب می‌شوید در این مقاله می خوانید

دوست دارید از موهای خود بیشتر مراقبت کنید؟ ما به شما روش هایی برای محافظت بهتر از موها را  پیشنهاد می دهیم. ...

5 اشتباهی که در هنگام برس زدن موهای خود مرتکب می‌شوید

قبل از برس زدن از محصولات آرایش مو استفاده نمی‌کنید.

می‌خواهید شکستگی موها را کم کنید؟ برای محافظت بیشتر از مو، روی موهای مرطوب خود کمی نرم‌کننده بزنید. و اگر در حال درست کردن موهای خشک هستید کمی کرم‌ نرم‌کننده و حالت‌دهنده‌ی مو یک سد مرطوب‌کننده روی موهای شما می‌سازد.  

 

وقتی موهایتان خیس است آن را برس می‌زنید.

نگهداری از مو

بلافاصله پس از شستشو، موهای شما در آسیب‌پذیرترین حالت قرار دارند. بنابراین متخصصان پیشنهاد می‌دهند قبل از دست زدن به برس، ابتدا با انگشتانتان گره موهای خود را بازکنید و آن را نرم کنید. انگشتان شما نرم‌تر هستند و استفاده از آن‌ها می‌تواند از آسیب به مو جلوگیری کند.

 

موهای خود را خیلی برس می‌زنید.

نگهداری از مو

هرچه بیشتر موهای خود را برس بزنید، ممکن است آسیب بیشتری به موهای خود وارد کنید. به‌طورکلی، سه تا چهار بار کشیدن برس کافی است تا گره‌های مو را بازکرده و مدل موهای خود را دوباره شکل دهید.

 

از ریشه به سمت نوک مو برس می‌زنید.

شانه زدن صحیح مو

درواقع شما باید برس زدن مو را از کمی بالاتر از انتهای مو شروع کرده و پایین بیایید و سپس کم‌کم به سمت بالا بروید و شروع به برس زدن کنید. تلاش برای باز کردن گره‌های مو از ریشه نه‌تنها سبب ایجاد فشار زیاد و غیرضروری روی ساقه‌های مو می‌شود، بلکه می‌تواند منجر به شکستگی موها نیز شود.

 

از برس اشتباه استفاده می‌کنید.

انتخاب برس مناسب

نوع برسی که استفاده می‌کنید اهمیت دارد، خصوصاً زمانی که مسئله بافت و مدل مو مطرح است. در ادامه با مدل‌های مختلف برس و موارد استفاده از آن‌ها آشنا می‌شوید:

 

برس با موهای گراز

بیشترین کاربرد آن: نرم کردن موهای زبر، فر، و مجعد هنگام استفاده از سشوار برای خشک‌کردن مو. این برس‌ها بیشترین درخشندگی را به مو می‌دهند. فقط ابتدا از یک محافظ روی موهای خود استفاده کنید تا فر مو را کنترل کرده و در مقابل گرما از آن محافظت کنید. این برس همچنین برای درست کردن مو نیز عالی است.

 

برس‌ فلزی

برس مناسب

بیشترین کاربرد آن: افزایش حجم موهای نازک و معمولی. وقتی موهای خود را سشوار می‌کشید این برس گرم می‌شود بنابراین می‌توانید کمی موهای خود را حالت دهید و موجدار کنید. این برس فشار زیادی به موهای شما وارد نمی‌کند بنابراین بیش‌ازحد موها را صاف نمی‌کند، که این همان چیزی است که شما وقتی قصد دارید موهای خود را فر کنید یا حالت‌ بدهید به آن نیاز دارید.

مواردی که نباید از آن استفاده کنید: برای موهای زبر و فر. این برس به میزان کافی فشار وارد نمی‌کند تا موهای شما کاملاً نرم شوند.  

 

برس‌ نایلونی

برس مناسب

بیشترین کاربرد آن: برای مدل موهای صاف و یا کوتاه. این برس برای زمانی مناسب است که می‌خواهید موهای خود را لخت کنید. فقط برای گرفتن یک نتیجه‌ی بی‌عیب و نقص ابتدا از محصولات نرم‌کننده بر روی موهای خود استفاده کنید.

 

برس مرطوب

نگهداری از مو

بیشترین کاربرد آن: همان‌طور که از نامش پیداست برای موهای مرطوب. اما می‌توانید آن را روی موهای خشک هم استفاده کنید. این برس به‌آسانی به‌هم‌ریختگی مو را مرتب کرده و گره موهای خیس را باز می‌کند.
 

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040