۲۷ بهمن ۱۳۹۳

11 روش کاربردی و مفید برای استفاده از روغن بچه

۲۷ بهمن ۱۳۹۳ 26181 بازدیدکننده 1 نظر
11 روش کاربردی و مفید برای استفاده از روغن بچه در این مقاله می خوانید

با خواندن این مقاله با کاربردهای مفید روغن بچه آشنا می‌شوید. ...

11 روش کاربردی و مفید برای استفاده از روغن بچه

1.  تمیز کردن برس‌های آرایشی

کاربرد روغن بچه

آیا لازم است ذرات کثیف و چسبنده را از روی برس خود تمیز کنید؟ فقط کافی است کمی روغن بچه را کف دست خود یا یک بشقاب بریزید. برس خود را روی آن بکشید، سپس آن را با آب گرم بشویید و صاف قرار دهید تا خشک شود. (نکته: این کار را هر چهارتا هشت هفته انجام دهید.)

 

2. پاک کردن آرایش چشم‌ها

کاربرد روغن بچه

حتماً بارها و بارها این نکته را شنیده‌اید: واقعاً لازم است که قبل از رفتن به رختخواب تمام آرایش خود را پاک‌کنید. برای پاک کردن چشم‌های خود، مقدار کمی از روغن بچه را روی یک‌تکه پنبه ریخته و به‌آرامی آن را روی پلک‌های خود بکشید تا همه‌ی آثار آرایش پاک شود.

 

3. مرطوب کردن پوست

کاربرد روغن بچه

از این روغن برای همه‌ی بخش‌های بدن استفاده کنید، صورت، بازوها، پاها و آرنج‌ دست‌. آیا پاشنه‌ پاهای شما ترک‌خورده است؟ کمی روغن بچه را روی پاهای خود مالیده و سپس جوراب بپوشید. این کار در طول شب آن‌ها را خوب می‌کند.  

 

4. آب‌رسانی به ناخن‌ها

کاربرد روغن بچه

اگر کوتیکول‌ ناخن‌های شما نیاز به کمی مراقبت دارند، فقط کافی است کمی روغن بچه به آن‌ها بزنید تا ناخن‌های شما براق‌تر و سالم‌تر به نظر برسند.

 

5. آماده کردن پاها برای اصلاح

روغن بچه – مانند روغن‌زیتون و روغن نارگیل – می‌تواند به‌جای کرم اصلاح استفاده شود. تنها آن را روی پوست خود پخش کرده و شروع به اصلاح کنید. مزایای استفاده از آن این است که پاهای شما رطوبت بیشتری را احساس خواهند کرد.

 

6. لایه‌برداری پوست

کاربرد روغن بچه

روغن بچه را با نمک دریایی درشت (نمک‌های خوراکی سریع‌تر حل می‌شوند) ترکیب کنید تا خمیری زبر به دست آید. با این اسکراب دست‌ساز، وقتی در حمام هستید پوست مرده‌ی پا، آرنج، صورت و حتی لب‌های خود را از بین ببرید.

 

7. درست کردن مو

کاربرد روغن بچه

اگر موهای خشک و مجعد غیرقابل‌کنترلی دارید کمی روغن بچه می‌تواند به شما کمک کند. مقدار کمی از روغن را کف دست‌های خود ریخته و انگشتانتان را از میان موهایتان رد کنید تا موهایی براق‌تر و نرم‌تر داشته باشید. فقط فراموش نکنید از افزودن روغن به نزدیکی ریشه‌های مو خودداری کنید. چون این کار باعث می‌شود موهای شما چرب به نظر برسند.

 

8. حالت دادن ابروها

کاربرد روغن بچه

به‌جای ژل‌های گران‌قیمت ابرو، کمی روغن بچه استفاده کنید تا موهای سرگردان ابرو را درجای خود نگه‌دارید. نکته‌: از یک برس ابروی کوچک استفاده کنید تا ابروهای شما شکل درستی بگیرند.

 

9. پاک کردن تتوهای موقت از روی پوست

کمی روغن بچه به یک گوش پاک‌کن بزنید و برای برداشتن سریع تتوها به سرتاسر آن محل ضربه وارد کنید.

 

10. باز کردن گره گردنبند

 استفاده از روغن بچه

مانند پودر بچه، مقدار کمی از روغن بچه نیز می‌تواند باز کردن گره زنجیر شما را آسان‌تر کند. چگونه؟ این روغن حلقه‌های زنجیر را چرب می‌کند بنابراین راحت‌تر از هم جدا می‌شوند.

 

11. براق کردن چرم

 استفاده از روغن بچه

زمان ندارید که بهطور حرفه‌ای چرم خود را براق کنید؟ فقط کافی است چند قطره از روغن بچه را روی یک پارچه بریزید تا در عرض چند دقیقه درخشش را به چکمه یا کیف خود بازگردانید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040