۱۳ بهمن ۱۳۹۳

آیا سشوارهای گران‌قیمت ارزش صرف هزینه‌ دارند؟

۱۳ بهمن ۱۳۹۳ 2851 بازدیدکننده 0 نظر
آیا سشوارهای گران‌قیمت ارزش صرف هزینه‌ دارند؟ در این مقاله می خوانید

فکر می‌کنید ارزش دارد هزینه کنید و سشوار مدل‌بالاتر و حرفه‌ای بخرید؟ اگر زمان خشک شدن مو برایتان مهم است، این صرف هزینه ممکن است سودمند باشد. ...

آیا سشوارهای گران‌قیمت ارزش صرف هزینه‌ دارند؟

وات سشوار (مقدار گرمایی که تولید می‌کند) از 1200 تا 2500 وات (در سشوارهای حرفه‌ای ) متفاوت است. هرقدر وات سشوار بالاتر باشد مو را سریع‌تر می‌تواند خشک کند.

طبق نظر یکی از طراحان مد و صاحب سالن مو درمانی: بهتر است همیشه قدرتمندترین سشواری که می‌توانید را خریداری کنید، زیرا هرچقدر زمان کمتری به مو گرما بدهید بهتر است. (البته این مسئله مربوط به سالن‌های مو می‌شود که لازم است هر چه سریع‌تر موها را خشک کنند و به همین دلیل از سشوارها با حرارت بالا استفاده می‌کنند).

 

توصیه‌هایی برای سشوار کردن

برای مو قرارگیری طولانی در معرض گرمای زیاد خوب نیست و ممکن است آسیب‌دیده و بشکند. ویژگی‌هایی مانند بخش‌های سرامیکی یا تورمالین و فناوری یونی گرما را خیلی مؤثرتر هدایت می‌کنند بنابراین مو کمتر فرسوده می‌شود.

برخی از این ویژگی‌ها در سشوارهای ارزان‌تر نیز موجود هستند. متخصص پوست دانشکده پزشکی دانشگاه Duke  می‌گوید اگر می‌خواهید یکی از آن‌ها را انتخاب نمایید باید گزینه‌های زیادی برای سرعت و دما داشته باشد و شما باید تنها از کمترین حد آن استفاده کنید. (یعنی کمترین سرعت و کمترین دما)

برخی از سشوارها فناوری یونی یا مادون‌قرمز دارند تا زمان خشک‌کردن را کوتاه کنند. همچنین ویژگی‌هایی مانند دکمه سرد کردن ناگهانی (cold shot) ، ضمانت چندساله، و وزن سبک ممکن است در سشوار لحاظ شده باشد.

 

توصیه‌هایی برای سشوار کردن

این توصیه‌ها به شما کمک می‌کند سلامت موهایتان را حفظ کنید:

• سشوار را فوراً روشن نکنید. کارشناسان میگویند بگذارید مو چند دقیقه در جریان طبیعی هوا یا با استفاده از حوله مخصوص (که به‌سرعت آب اضافی مو را می‌گیرد) خشک شود تا مدت‌زمان استفاده از سشوار کاهش یابد.

• فاصله مو از سشوار را حفظ کنید. سشوار را حداقل سی سانتیمتر از سر خود فاصله دهید تا آسیب مو به حداقل برسد.

 

توصیه‌هایی برای سشوار کردن

• مو را تقسیم کنید. موهای خود را تقسیم کرده و هر مرتبه یک دسته مو را خشک‌کنید. طبق نظر یک طراح مد، بهتر است از خط موی جلوی سر شروع کنید و مو را در دسته‌های عمودی 5 سانتیمتری تقسیم کنید. از یک برس گرد با موهای طبیعی استفاده کنید و آن را بر باریکه مویی که آن را خشک می‌کنید بکشید تا گره‌های آن باز شود. برای صاف شدن موها را به سمت جلو بچرخانید و برای موجدار شدن به جلو و عقب بچرخانید.   

• از سر متمرکز کننده سشوار استفاده کنید. همیشه از سر متمرکز کننده باد استفاده کنید وگرنه مویتان پخش و نامرتب می‌شود. سر متمرکز کننده گرما را متمرکز کرده و مو را زودتر خشک می‌کند.  

 

توصیه‌هایی برای سشوار کردن

 

• سردکنید. دکمه سرد کردن ناگهانی در سشوار ابزار قدرتمندی است. مو انعطاف‌پذیر است و همانند پلاستیک هنگامی‌که بلافاصله پس از گرم کردن ، آن را سردکنید شکل خود را حفظ می‌کند.


 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040