۸ بهمن ۱۳۹۳

درمان‌های خانگی برای رفع سیاهی آرنج و زانو

۸ بهمن ۱۳۹۳ 15321 بازدیدکننده 1 نظر
درمان‌های خانگی برای رفع سیاهی آرنج و زانو در این مقاله می خوانید

فشاری که در طول برخی فعالیت‌ها به آرنج یا زانو وارد می‌گردد سبب می‌شود پوست آن‌ها مرده و سیاه شود. در اینجا برخی روش‌های کاربردی برای شما آورده شده است تا به کمک آن‌ها از شر سیاهی‌های آرنج و زانوی خود خلاص شوید. ...

درمان‌های خانگی برای رفع سیاهی آرنج و زانو

سیاهی زانو و آرنج‌ ممکن است به دلیل خم شدن بر روی زانو برای نماز، گذاشتن آرنج‌ها روی میز و یا برخی دلایل دیگر باشد. این تیرگی‌ها صرف‌نظر از رنگ پوست ممکن است برای هرکسی رخ دهد. ساعات طولانی در آفتاب بودن و عدم لایه‌برداری نیز به سیاهی‌های موجود بر روی پوست می‌افزاید. درصورتی‌که می‌توان با کمک کمی لایه‌برداری ساده و روش‌های سفیدکنندگی از این سیاهی جلوگیری کرد.

 

روش شماره 1

درمان‌رفع سیاهی آرنج و زانو

مواد لازم

•    جوش‌شیرین

•    شیر

جوش‌شیرین در درمان سیاهی پوست و همچنین از بین بردن پوست‌های مرده فوق‌العاده عمل می‌کند.

 

روش کار

یک قاشق غذاخوری جوش‌شیرین را با مقدار کافی شیر ترکیب ‌کنید. خمیر تشکیل‌شده را روی آرنج و زانوهای خود زده و آن را با حرکت دایره‌وار به‌آرامی بمالید. این روش را هر دو روز یک‌بار به کار برید تا زمانی که تغییرات محسوسی مشاهده کنید.

 

روش شماره 2

درمان‌رفع سیاهی آرنج و زانو

مواد لازم

•    زردچوبه

•    شیر

•    عسل

خواص ضدعفونی‌کننده زردچوبه و شیر به‌عنوان ماده‌ی سفیدکننده عمل می‌کند. این در حالی است که عسل نیز خاصیت مرطوب‌کنندگی طبیعی خود را داشته و دارای خواص ضدعفونی‌کننده نیز هست.

 

روش کار

یک قاشق غذاخوری زردچوبه را با یک قاشق غذاخوری عسل و شیر ترکیب کنید. آن‌ها را خوب هم بزنید تا خمیری نرم تشکیل شود. این خمیر را برای حداقل 20 دقیقه روی پوست خود بگذارید. پس‌ازآن، با مرطوب کردن خمیر دو تا سه دقیقه آن را روی پوست خود مالیده و سپس کاملاً با آب بشویید.

 

روش شماره 3

درمان‌رفع سیاهی آرنج و زانو

مواد لازم

•    شکر

•    روغن‌زیتون

خاصیت طبیعی لایه‌برداری شکر سبب از بین رفتن پوست‌های مرده‌ی آرنج و زانوها می‌شود. روغن‌زیتون نیز به پوست رطوبت می‌بخشد.

 

روش کار

به مقدار مساوی شکر و روغن‌زیتون برداشته و با استفاده از آن‌ها یک خمیر سفت تهیه کنید. خمیر را روی زانوها و آرنج خود بزنید. آن را برای حدود پنج‌تا هفت دقیقه در آن نواحی بمالید و سپس با کمک آب و یک صابون ملایم بشویید.

 

روش شماره 4

درمان‌رفع سیاهی آرنج و زانو

مواد لازم

•    لیمو

•    عسل

لیمو دارای خواص سفیدکنندگی طبیعی است و عسل نیز به‌عنوان یک مرطوب‌کننده‌ی خوب شناخته می‌شود. این دو ماده قابلیت جلوگیری از سیاهی پوست رادارند.

 

روش کار

یک قاشق غذاخوری آب‌لیمو و یک قاشق غذاخوری عسل بردارید. آن‌ها را ترکیب کرده و روی نواحی تیره‌ی پوست خود بمالید و بگذارید برای بیست دقیقه بماند. سپس آن را با آب ساده شسته و نتیجه را بررسی کنید. این فرآیند را سه بار در هفته تکرار کنید تا بافت تیره پوست از بین برود.

 

روش شماره 5

درمان‌رفع سیاهی آرنج و زانو

مواد لازم

•    آرد نخودچی

•    عصاره‌ی لیمو

ترکیب تهیه‌شده از آرد نخودچی و لیمو می‌تواند به شکلی مؤثر سیاهی‌های روی زانو و آرنج را از بین ببرد. زیرا آرد نخودچی دارای مواد پاک‌کننده بوده و لیمو نیز خاصیت سفیدکنندگی دارد.

 

روش کار

دو قاشق غذاخوری از آرد نخودچی را در یک‌کاسه ریخته و آن را با چند قطره از عصاره لیمو ترکیب ‌کنید. این ترکیب را روی پوست مالیده و برای پنج‌تا ده دقیقه با یک حرکت دایره‌وار بمالید. بعد بگذارید خشک‌شده و سپس آن را بشویید تا بافت روشن پوست را مشاهده کنید.
 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040