۱۴ دي ۱۳۹۳

چگونه یک اتوی مو انتخاب کنیم

۱۴ دي ۱۳۹۳ 4606 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه یک اتوی مو انتخاب کنیم در این مقاله می خوانید

همه اتوهای مو مانند هم نیستند. لازم نیست برای خرید صاف کننده موی مرغوب، هزینه زیادی صرف بکنید. با توصیه‌های زیر می‌توانید مناسب‌ترین اتوی مو برای خودتان را تهیه نمایید.   ...

چگونه یک اتوی مو انتخاب کنیم

 

دستورالعمل

1- ابتدا قدرت و گرمای آن را در نظر بگیرید. اگر اتوی مویتان هیچ یک از این دو را ندارد، زودتر یک اتوی موی جدید بخرید. در استفاده از اتوی مو برای صاف کردن مو، دما یک مؤلفه حیاتی است و برای صاف کردن موهای خیلی فر مهم‌تر نیز می‌شود. هر قدر موهایتان فر بیشتری داشته باشد باید اتوی مویتان دمای بیشتری داشته باشد تا به خوبی مو را صاف کند. بنابراین توصیه می‌کنیم اتوی مویی خریداری کنید که دمای آن بین 60 درجه (برای موهای رنگ‌شده و نازک) و 210 درجه (برای موهای ضخیم یا صاف کردن سریع مو) قابل تنظیم باشد.

 

 انتخاب اتوی مو

2- مطمئن شوید که صفحه اتو سرامیکی است. سرامیک بهتر و یکنواخت تر گرم می‌شود و بدون ایجاد لکه‌های داغ (گرم شدن موضعی) که موجب آسیب مو می‌شوند، ظاهر مو را صاف‌تر و سالم‌تر نشان می‌دهد. 

 

انتخاب اتوی مو

3- برای افرادی که موی خیلی سرسختی دارند اتوی مویی را امتحان کنید که هم سرامیکی بوده و هم از فناوری ترمالین داشته باشد. ترمالین یون‌های منفی متساطع می‌کند که مو را خیلی نرم و ابریشمی می‌کند. 

 

4- اگر موهایتان کوتاه است اتوی مویی خریداری کنید که صفحه نازک‌تری داشته باشد تا دقت کار بیشتر باشد. عرض صفحه اتو از 1.25 سانتیمتر تا 2.5 سانتیمتر، گرفتن دسته‌های کوچک‌تر موهای کوتاه را راحت تر می‌سازد. برعکس افرادی که موهای بلند دارند باید اتوی صاف کننده‌ای بخرند که صفحه آن عرضی بین 3.4 تا 5 سانتیمتر داشته باشد تا بتوانید دسته‌های بلندتری از مو را در هر مرتبه صاف کنید. این کار زمان لازم برای مدل دادن مو را کاهش می‌دهد. 

 

انتخاب اتوی مو

5- وزن اتو فاکتور دیگری است که باید مد نظر داشته باشید. برای افرادی که موی کوتاهی دارند، زمان صاف کردن مو کوتاه‌تر است بنابراین اتوی موی سنگین‌تر آزاردهنده نیست اما اگر موی بلندی دارید یا به خصوص موهایتان ضخیم نیز هست باید اتوی موی سبک‌تری بخرید تا فشار وارد بر دستتان کاهش یابد. به دنبال اتوی موی حدود 600 گرم باشید. 

 

6- اگر هزینه برایتان مهم است نگران نباشید. می‌توانید انواع ارزان‌تر آن را در بازار بیابید. 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040