۱ دي ۱۳۹۳

چگونه آرایش چشم‌هایتان را پاک‌ کنید

۱ دي ۱۳۹۳ 3973 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه آرایش چشم‌هایتان را پاک‌ کنید در این مقاله می خوانید

باید هر شب قبل از خواب آرایش خود را پاک کنید تا پوست شما شفاف بماند. اما برای پاک کردن آرایش از ناحیه ی حساس اطراف چشم ها چه گزینه هایی دارید؟ ...

چگونه آرایش چشم‌هایتان را پاک‌ کنید

 

برای حفظ سلامت پوست باید هر شب قبل از رفتن به رختخواب آرایش خود را پاک‌کنید. ماندن مواد آرایشی روی پوست در طول شب می‌تواند منافذ پوست را مسدود کرده و سبب جوش شود. باقی گذاشتن آرایش چشم در طول شب نیز می‌تواند باعث شود مواد آرایشی داخل چشم شما برود و موجب سوزش و یا حتی عفونت شود. درحالی‌که پاک کردن آرایش چشم بسیار اهمیت دارد، این کار می‌تواند مشکل نیز باشد، زیرا پوست اطراف چشم‌ها حساس‌ترین بخش از پوست است. در ادامه چند محصول مناسب برای پاک کردن آرایش چشم به همراه راهنمای استفاده از آن‌ها آورده شده است: 

 

روغن زیتون

پاک کردن آرایش چشم‌ها

روغن زیتون ماده‌ای طبیعی و عالی است که نه تنها برای پاک کردن آرایش چشم مفید است بلکه از مژه‌ها نیز مراقبت می‌کند. 

روش استفاده: یک تکه پنبه را در روغن زیتون غوطه‌ور کرده و به آرامی روی چشم‌ها بکشید. باقی‌مانده‌ی روغن زیتون را با یک لیف حمام گرم و مرطوب پاک‌کنید. برای داشتن یک تجربه‌ی بهتر، روغن را قبل از استفاده کمی گرم‌کنید. 

 

وازلین

پاک کردن آرایش چشم‌ها

وازلین یک آرایش پاک کن ملایم دیگر برای چشم است. مانند روغن زیتون، هزینه‌ی آن نسبتاً کم بوده و برای پوست شما ملایم است. 

روش استفاده : با استفاده از انگشتانتان کمی از آن را روی چشم‌ها بکشید. سپس با استفاده از یک لیف حمام گرم و مرطوب وازلین و مواد آرایشی را پاک‌کنید. با این روش سایه‌ی چشم و خط چشم به سرعت پاک می‌شوند. 

 

کرم سرد

پاک کردن آرایش چشم‌ها

کرم سرد نه تنها یک آرایش پاک کن فوق‌العاده است، بلکه برای پوست اطراف چشم نیز خوب است.

روش استفاده : با انگشتانتان کرم سرد را روی چشم‌ها بمالید. با یک لیف حمام گرم و مرطوب هم کرم و هم آرایش چشم را پاک‌کنید. 

 

دستمال مرطوب‌های آرایش پاک کن یک‌بار مصرف

پاک کردن آرایش چشم‌ها

این دستمال‌ها سریع‌ترین و مناسب‌ترین روش برای پاک کردن آرایش چشم هستند. زمان استفاده از این دستمال‌ها نیاز به آب یا حوله‌ی اضافه‌ نیست. این دستمال‌ها برای استفاده در سفرهای شبانه نیز مناسب هستند. 

روش استفاده : فقط کافی است دستمال مرطوب را روی ناحیه‌ی چشم‌ها بکشید تا آرایش شما را از بین ببرد. 

 

محصولی برای پوست‌های حساس

شامپو بچه و روغن بچه برای پاک کردن آرایش چشم و مراقبت از مژه‌ها به خوبی عمل می‌کنند. این محصولات همچنین برای پوست‌های حساس ملایم‌ هستند.

روش استفاده : یک تکه پنبه را در شامپوی بچه یا روغن بچه خیس کرده و آن را روی چشم‌ها بمالید. سپس با استفاده از یک لیف گرم و مرطوب آن را شستشو دهید. به یاد داشته باشید زمان سایش مواد آرایشی بسیار آرام این کار را انجام دهید. 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040