۲۵ آبان ۱۳۹۳

آیا می‌توانید رشد ناخن‌هایتان را سریع‌تر کنید؟

۲۵ آبان ۱۳۹۳ 4896 بازدیدکننده 0 نظر
آیا می‌توانید رشد ناخن‌هایتان را سریع‌تر کنید؟ در این مقاله می خوانید

دوست دارید ناخن هایتان یکدست و زیبا باشند اما در رشد آن ها با مشکل  مواجه می شوید. برای بهبود سرعت رشد آن ها چه کاری می توانید بکنید؟ ...

آیا می‌توانید رشد ناخن‌هایتان را سریع‌تر کنید؟

شاید تا به حال برای سریع کردن رشد ناخن‌ها کارهای زیادی را امتحان کرده باشید، مانند مکمل‌های غذایی، مالیدن سیر به ناخن، تکان داده انگشت‌ها در هوا به مدت چند ساعت و غیره. اما متأسفانه بر خلاف چیزهایی که از دیگران شنیده‌اید، با این روش‌ها ناخن‌ها سریع‌تر رشد نمی‌کنند. در واقع متخصصان پوست میگویند نمی‌توانید سرعت رشد ناخن‌ها را از میزان ثابت چند میلی‌متر در ماه بیشتر کنید.

اما می‌توانید کاری بکنید که نشکنند و در نتیجه بلندتر دیده شوند. در این زمینه کارهایی می‌توان انجام داد. اول باید بدانید چه باورهایی درباره رشد ناخن صحت دارد و چه باورهایی اشتباه است.

 

مکمل‌های بیوتین با بلندتر شدن و محکم‌تر شدن ناخن‌ها مرتبط هستند: این حقیقت دارد.

اما با مصرف این مکمل نمی‌توانید سرعت رشد ناخن‌ها را بیشتر کنید بلکه مطالعات متعدد نشان داده‌اند که بیوتین ناخن‌های شکننده را محکم‌تر کرده و احتمال شکستن آن‌ها را کاهش می‌دهد بنابراین با مصرف این مکمل به طور منظم، ناخن‌ها بلندتر می‌شوند.

بیوتین اغلب به عنوان یک مکمل غذایی یا به عنوان مواد تشکیل‌دهنده موجود در مکمل‌های ویتامینی برای بهبود ظاهر پوست و مو و ناخن به فروش می‌رسد. همه این‌ها (پوست، مو، ناخن) دارای مقدار قابل‌توجهی بیوتین هستند و برخی از اشکال کلسیم و سیلیکون هم در آن‌ها وجود دارد.  

 

 رشد ناخن‌

 

انستیتوی پزشکی آمریکا حد بالای بی‌خطر بودن این مکمل غذایی را به علت عدم اطلاعات کافی درباره عوارض محتمل آن مشخص نکرده است. اگر چه بعید به نظر می‌رسد که فردی بتواند بیوتین خیلی زیادی دریافت کند، اما دوز بالای این مکمل را مصرف نکنید مگر این که تحت نظارت دقیق متخصص پوست یا پزشک دیگری قرار داشته باشید.

 

استفاده زیاد از انگشت‌ها موجب بلندتر شدن ناخن‌ها می‌شود: این اشتباه است.

برخی مردم معتقدند که افرادی که زیاد از انگشتان خود استفاده می‌کنند، مانند نقاش‌ها، تایپیست‌ها و غیره ناخن‌هایشان سریع‌تر از سایر افراد رشد می‌کند چون جریان خون بیشتری به نوک انگشتان آن‌ها می‌رسد که رشد ناخن را سرعت می‌بخشد.

اگر چه هیچ مطالعه‌ای برای اثبات آن انجام نشده است اما برخی متخصصان پوست میگویند افرادی که دائماً انگشت خود را حرکت می‌دهند ممکن است واقعاً کمی ناخن‌هایشان سریع‌تر رشد کند اما این لزوماً به معنی ناخن‌های بلندتر نیست. چرا؟ چون به نوک انگشتانشان بیشتر ضربه واردشده و احتمال شکستن ناخن در آن‌ها بیشتر است.  

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040