۷ آبان ۱۳۹۳

روش‌هایی ساده و طبیعی برای سفید کردن دندان‌ها

۷ آبان ۱۳۹۳ 5115 بازدیدکننده 2 نظر
روش‌هایی ساده و طبیعی برای سفید کردن دندان‌ها در این مقاله می خوانید

همه ی افراد، به خصوص خانم ها به دنبال داشتن دندان هایی سفید و ریبا هستند. ما به شما روش هایی طبیعی برای این کار معرفی می کنیم. ...

روش‌هایی ساده و طبیعی برای سفید کردن دندان‌ها

سفید کردن دندان‌ها، دیگر یک عمل برای ستاره‌های سینما و یا بازیکنان هالیوودی نیست. توانایی به دست آوردن دندان‌های سفید و روشن، در اختیار همه افراد وجود دارد. با گذشت زمان، ایدئولوژی ما به ما گفته است که خنده زیبا با دندان‌های سفید، نشانه یک انسان زیبا است. همه افراد تمایل دارند که این نوع زیبایی را به دست آورند. در طول دهه گذشته، تولید کیت‌های سفیدکننده بدون نسخه خانگی، این امر را تبدیل به واقعیت کرده است. متأسفانه، ژل‌ها، قلم‌ها، سینی‌ها، و نوارهای سفیدکننده، به اندازه سفید کردن لیزری یا پودری که توسط دندان‌پزشکان متخصص انجام می‌شود، موثر نیستند. با این حال، همه این فرایندهای سفید کردن دندان، خطر آسیب رساندن به دندان‌ها را در پی دارند.

شما می‌توانید از روش‌های سفید کردن طبیعی برای کاهش رنگ و لکه‌هایی که به خاطرجمع شدن پلاک در دندان شما ایجادشده‌اند استفاده کنید. برای دیدن نتایج برخی از این روش‌ها، به بیش از یک‌بار استفاده نیاز است، ولی اگر به صورت مناسب و دقیق مورد استفاده قرار بگیرند، نتایج خارق‌العاده‌ای نشان خواهند داد.

 

1. جوش‌شیرین.

این ماده که یک ماده اولیه معمولی برای پخت کیک و شیرینی است، یک برطرف‌کننده طبیعی بوی بد است، و می‌تواند جایگزین خمیردندان شود تا نه‌فقط دندان‌های شما را تمیز کند، بلکه به شکلی طبیعی ظاهری سفید به آن‌ها بدهد. جوش‌شیرین را با آب مخلوط کرده و دندان‌های خود را با آن مسواک بزنید. سپس به صورت کامل با آب بشویید. جوش‌شیرین می‌تواند کمبود مواد معدنی دندان‌های شما را جبران کند، و این کار هم ظاهری روشن و سفید به دندان‌های شما خواهد داد.

 

2. پروکسید هیدروژن.

سفید کردن دندان ها

 

این ماده هم در بسیاری از کیت‌های سفیدکننده دندان بدون نسخه استفاده می‌شود و یک ضدعفونی‌کننده طبیعی است. برای شست‌وشوی دهان، آن را با آب مخلوط‌کنید، و یا چند قطره از آن را بر روی مسواک خود بریزید و دندان‌های خود را با آن مسواک بزنید. شما می‌توانید برای به دست آوردن تأثیر سفیدکنندگی بیشتر، آن را به خمیردندان جوش‌شیرین خود اضافه کنید. همیشه به خاطر داشته باشید که پس از استفاده از پروکسید هیدروژن، کاملاً دندان‌های خود را شست‌وشو دهید، زیرا در غیر این صورت باعث اکسیداسیون مینای دندان‌های شما می‌شود. از انجام این عمل بیش از یک‌بار در روز خودداری کنید.

 

3. توت‌فرنگی (مالیک اسید).

توت‌فرنگی و دانه‌های آن همانند یک داروی قابض برای دندان‌های شما عمل کرده و رنگ و پلاک سطحی آن را پاک می‌کنند. شما می‌توانید پس از مسواک زدن، یک توت‌فرنگی را از جهت عرضی برش داده و آن را مستقیماً بر روی دندان‌های خود بمالید. به شکلی دیگر، شما می‌توانید توت‌فرنگی را له کرده و آن را با جوش‌شیرین مخلوط‌کنید. این ترکیب را بر روی دندان‌های خود پخش کرده و برای پنج دقیقه اجازه بدهید که در همان حالت باقی بماند. سپس آن را به صورت کامل به‌وسیله آب از دندان‌های خود پاک‌کنید. شما می‌توانید این کار را یک بار در طول هفته انجام دهید. همیشه پس از استفاده از توت‌فرنگی بر روی دندان‌های خود، دندان‌ها را به صورت کامل با آب بشویید، به این دلیل که اسید باقی‌مانده بر روی دندان‌های شما ممکن است به مینای دندان آسیب وارد کند.

 

4. آب لیمو (سیتریک اسید).

آب لیمو یک روشن‌کننده طبیعی است، و می‌تواند با اسیدسیتریک خود، دندان‌های شما را سفید کند. با این حال در صورتی که برای مدت خیلی طولانی بر روی دندان‌های شما باقی بماند، می‌تواند آسیب زیادی به مینای دندان وارد کند. با مخلوط کردن آب‌لیمو با نمک، می‌توانید لک‌های دندان‌ها را از بین برده و دندان‌های خود را سفید کنید. همیشه پس از استفاده از مواد اسیدی مانند آب‌لیمو، دهان خود را به طور کامل شست‌وشو دهید.

 

5. پوست پرتقال و یا لیمو.

سفید کردن دندان ها

 

مالیدن قسمت سفید داخلی پوست پرتقال و یا لیمو بر روی دندان‌ها، می‌تواند باعث جلای مینای دندان شده و لک‌های آن را از بین ببرد. این کار درخشندگی قسمت خارجی دندان را مجدداً بازمی‌گرداند. به خاطر داشته باشید که پس از استفاده از آن، دندان‌های خود را کاملاً با آب شست‌وشو بدهید تا تمام اسیدسیتریک باقی‌مانده را پاک‌کنید.

 

6. سبزیجات مصرف کنید.

سبزیجاتی همانند هویج، کرفس، بروکلی، خیار و سبزیجاتی که میزان ویتامین ث زیادی در خود دارند، می‌توانند لک و رنگ دندان‌ها را از بین ببرند. علاوه بر این، این سبزیجات زمانی که شما آن‌ها را می‌جوید و می‌خورید،  به صورت یک مسواک ساینده طبیعی عمل کرده و پلاک و رسوباتی که ممکن است باعث تغییر رنگ دندان شود را پاک می‌کنند. ویتامین ث هم میزان باکتری‌هایی را که در دهان و اطراف دندان‌های شما زندگی می‌کنند را کاهش می‌دهد.

 

7. نعناع.

نعناع به عنوان یک مبارزه کننده طبیعی برای پلاک عمل کرده و همچنین با از بین بردن باکتری‌هایی که باعث بوی بد دهان می‌شوند، دهان شما را خوشبو می‌کند. با شست‌وشوی دهان به وسیله یک تا دو قطره عصاره نعناع، شما می‌توانید دندان‌های خود را سفید کرده و بوی بد دهان را از بین ببرید. 

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040