۳۰ مهر ۱۳۹۳

داروهای خانگی طبیعی برای درمان ترک پاشنه پا

۳۰ مهر ۱۳۹۳ 8178 بازدیدکننده 0 نظر
داروهای خانگی طبیعی برای درمان ترک پاشنه پا در این مقاله می خوانید

ترک پاشنه پا یکی از مشکلات رایجی است که تعداد بسیاری درگیر آن هستند. در این مقاله با درمان های خانگی این عارضه آشنا خواهید شد. ...

داروهای خانگی طبیعی برای درمان ترک پاشنه پا

در اینجا چند داروی خانگی برای رهایی از پاشنه ترک‌خورده و ناصاف ارائه می‌دهیم.

یک چهارم سطل را با آب پرکنید و یک لیمو را داخل آن بچلانید، پاهای خود را داخل آن سطل قرار دهید و چند دقیقه با سنگ‌پا بسابید. سپس پا و پاشنه خود را با کف صابون شستشو دهید. این فرایند شستشو را برای یک ماه و دو بار در هفته برای دستیابی به نتیجه بهتر دنبال کنید.

به میزان مساوی زردچوبه، ریحان مقدس و کافور را باهم مخلوط‌کنید. همه این مواد را با ژل آلوئه ورا مخلوط کرده و ترکیبی با قوامی شبیه خمیر تهیه کنید. این خمیر را برای 20 دقیقه روی پاشنه پا قرار دهید و بگذارید بماند. پاشنه خود را با آب نسبتاً گرم آب بکشید. سپس یک نوع لوسیون مرطوب‌کننده روی پاشنه‌ها بمالید. ژل آلوئه ورای ساده نیز برای ترک پاشنه پا مفید است.

پای خود را به مدت 15 دقیقه در آب گرم خیس کنید. با این کار پوست مرده را شل می‌کنید. حالا پاشنه خود را با یک سنگ‌پا تمیز کنید. سنگ‌پا را در منطقه پاشنه ترک‌خورده ماساژ دهید. این فرآیند، پوست مرده را از پاشنه حذف و جریان خون را در پا بهبود می‌بخشد.

قبل از رفتن به رختخواب پاشنه خود را با روغن کنجد ماساژ دهید. گفته می‌شود که این بهترین درمان برای پاشنه ترک‌خورده است.

گلیسیرین و گلاب را به مقدار برابر مخلوط کرده و هرروز روی پاشنه ترک‌خورده قرار دهید. این کار باعث آرام شدن و درمان سریع پاشنه ترک‌خورده می‌شود.

 

درمان ترک پاشنه پا

 

موز رسیده‌ای که در حال سیاه شدن است را بردارید و آن را پوره کنید و آن را روی منطقه ترک‌خورده قرار دهید. 15 دقیقه صبر کنید. با آب سرد بشویید. این درمان یک درمان سریع خواهد بود.

از کرم‌های خاصی که برای درمان پاشنه ترک‌خورده در نظر گرفته‌شده استفاده کنید. این کرم را شب‌ها روی پاشنه ماساژ دهید و پس‌ازآن پای خود را در صبح با سنگ‌پا مالش دهید.

هر شب پای خود را با روغن نارگیل ماساژ دهید. در شب پاشنه‌های خود را با روغن نارگیل ماساژ دهید وباآب گرم بشویید.

مخلوطی از آب‌لیمو و پاپایا تهیه کنید. روی پاشنه ترک‌خورده قرار دهید.20 دقیقه صبر کنید و سپس با آب گرم بشویید.

مقداری نمک را در آب نسبتاً گرم بریزید، پاها را به مدت 5 دقیقه در آن قرار دهید و در همان حال پاها را مالش دهید. این کار به‌عنوان پدیکور طبیعی برای پاها عمل می‌کند و همچنین در لایه‌برداری پاها کمک می‌کند.

موم پارافین را در مقداری روغن نارگیل حل کنید. این مخلوط را در شیشه دربسته نگهداری کنید و قبل از رفتن به رختخواب آن را به پاشنه ترک‌خورده بمالید و صبح آن را بشویید.

پس از تمیز کردن پای خود، آن‌ها را با روغن پارافین، وازلین و یا روغن‌های گیاهی هیدروژنه ماساژ دهید. این کار پاها را مرطوب نگه می‌دارد.

بی‌کربنات سدیم (جوش‌شیرین) را در آب نسبتاً گرم مخلوط کرده و پاهای خود را در آن خیس کنید. با سنگ‌پا، پاها را تمیز کنید.

کم شدن آب بدن نیز یکی از علل ترک خوردن پاشنه پا است؛ بنابراین مقدار زیادی آب بنوشید تا از پوست خود محافظت کنید و آن را مرطوب نگه‌دارید.

در حمام، پس از شستن پای خود، مقداری آرد سبوس دار به پاشنه خود بزنید و اجازه دهید که کمی روی آن بماند، و سپس بشویید. 

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040