۲۰ مهر ۱۳۹۳

فواید گلیسیرین برای مراقبت از پوست و مو

۲۰ مهر ۱۳۹۳ 8822 بازدیدکننده 0 نظر
فواید گلیسیرین برای مراقبت از پوست و مو در این مقاله می خوانید

گلیسیرین ماده ای آشنا است که در دسترس همه ی ما قرار دارد. در این مقاله با کاربرد این ماده برای کمک به پوست و مو خود آشنا خواهید شد. ...

فواید گلیسیرین برای مراقبت از پوست و مو

 

گلیسیرین یکی از ترکیبات شیمیایی کربن است. فرمول عمومی گلیسیرین C3H8O3 است . به این ماده در شیمی گلیسرول هم گفته می‌شود. گلیسیرین یک ماده جاذب رطوبت است و رطوبت را از محیط اطراف به خود جذب می‌کند.  زمانی که شما گلیسیرین رقیق‌شده را به پوست خود می‌زنید، این ماده رطوبت پوست شما را حفظ می‌کند. گلیسیرین  در تمام داروخانه‌های بزرگ وجود دارد. عمر مفید این ماده، تا دو سال پس از تاریخ تولید آن است. قبل از خریداری کردن گلیسیرین، برچسب روی آن را بررسی کنید. در ادامه، برخی از مزایای گلیسیرین برای زیبایی آورده شده است . 

 

مرطوب‌کننده برای پوست 

گلیسیرین و عسل را به اندازه مساوی با هم مخلوط کرده و خوب به هم بزنید. این مخلوط را بر روی صورت خشک، دست‌های خشک، پاهای خشک، و کلاً پوست خشک خودتان بزنید. این مخلوط را برای حدوداً 20 دقیقه بر روی پوست باقی بگذارید و سپس با آب سرد شست‌وشو دهید. گلیسیرین باعث می‌شود که پوست مرطوب باقی بماند و جلوی خشک شدن آن را می‌گیرد.

 

مراقبت از موهای وزوزی

بسیاری از افراد نگران موهای وزوزی و بدون حالت هستند. این وضعیت وزوزی و بدون حالت باعث صدمه زدن و ریزش مو می‌شود. وزوزی بودن مو به خاطر کمبود رطوبت در موهای شما است. اگر شما گلیسیرین را به موهای خود اضافه کنید، موهای شما دیگر وزوزی و بدون حالت نخواهند بود.

 

اسپری مو

مقدار مساوی گلیسیرین و آب را با هم مخلوط‌کنید. این را در داخل یک بطری اسپری قرار داده و بر روی موهای مجعد خودتان بپاشید تا حالت فرفری و زیبای آن حفظ شود. این ترکیب همانند حالت‌دهنده‌های خوب برای مو عمل می‌کند.

 

لایه‌برداری از پوست به وسیله گلیسیرین

مزایای گلیسیرین

 

یک قاشق سوپ‌خوری گلیسیرین، دو قاشق سوپ‌خوری عسل، و دو قاشق سوپ‌خوری شیر را باهم مخلوط‌کنید. حالا جوی دو سر را به این مخلوط اضافه کرده و به شکل یک خمیر غلیظ درآورید تا روی صورت خودتان بمالید. گلیسیرین را بیش از اندازه اضافه نکنید. زیرا باعث خارج کردن رطوبت از پوست می‌شود. مقدار کمی گلیسیرین اضافه کنید. اضافه کردن این ترکیب به صورت باعث باز شدن منافذ بسته پوست و تمیز شدن آن‌ها می‌شود. این ترکیب پوستی زیبا و روشن برای شما به ارمغان می‌آورد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040