۲۴ تير ۱۳۹۳

چگونه موهایمان را در منزل رنگ کنیم

۲۴ تير ۱۳۹۳ 30919 بازدیدکننده 1 نظر
چگونه موهایمان را در منزل رنگ کنیم در این مقاله می خوانید

در این مقاله،  روش رنگ کردن مو در خانه را به شما آموزش می دهیم. ...

چگونه موهایمان را در منزل رنگ کنیم

چگونه موهایمان را در منزل رنگ کنیم

بیشتر زنان یا برای پنهان کردن موهای سفید خود در میان موهای رنگی، و یا برای زیباتر و براق‌تر کردن مو ها، آن‌ها را رنگ می‌کنند. شاید این اولین بار است که موهای خودتان را رنگ کرده‌اید، یا انقدر این کار را انجام داده‌اید که به سختی به یاد می آورید رنگ اصلی موهایتان چگونه است، اما در هر صورت شرایط تغییر کرده و فرمولهای هیدراته جدید (تهیه شده با روغن و کره و بدون آمونیاک) جایگزین انواع قدیمی تر و نامناسب شده اند و ابداعاتی مانند فوم، رنگ کردن مو در خانه را ساده تر کرده است.

ازآنجاکه حق انتخاب‌های زیادی در اختیار شما قرار دارد، در اینجا برایتان توضیح می‌دهیم که چگونه بهترین رنگ را انتخاب کنید (چه رنگ اصلی موهایتان یا کمی بهتر از آن را بخواهید، یا بخواهید یک رنگ کاملاً جدید را امتحان کنید)، و از آن چگونه مراقبت کنید. تمام این موارد در این مقاله آورده شده است. 

 

موهایتان را آماده کنید

هرقدر موی شما در ابتدای کار سالم‌تر باشد، بهتر رنگ جدید را می‌پذیرد و دوام بیشتری خواهد داشت. موهای آسیب‌دیده و خشک رنگ را به خود گرفته و نتیجه کار غیر یکدست و لکه‌ای می‌شود. یک هفته پیش از اقدام به رنگ مو، موها را با شامپوی شفاف کننده تمیز و آماده کنید. این کار به زدودن چربی‌ها و محصولات موی جمع شده در مو، که با رنگ مو تداخل ایجاد می‌کند، کمک می‌کند. در روزی که موهایتان را رنگ کرده‌اید از استفاده از محصولات حالت دهنده مو خودداری کنید.

 

قدم به قدم جلو بروید

چگونه موهایمان را در منزل رنگ کنیم

اگر رنگ موهای شما شکلاتی است، کار زیادی باید روی آن انجام شود تا به رنگ بلوند روشن درآید و احتمالاً در این فرایند آسیب زیادی به مو وارد می‌شود. بهتر است در ابتدا تغییر رنگ کمی نسبت به رنگ فعلی مو (چه رنگ طبیعی باشد چه رنگ شده) انجام دهید تا مو (و شما) فرصت سازگاری داشته باشد. رنگ کردن موها در خانه، فرصت خوبی برای نشان دادن پر دل و جرئت بودن شما نیست. یک آرایشگر حرفه‌ای می‌تواند تغییر زیادی در رنگ موی شما ایجاد کند و بهتر است این کار را به متخصصش واگذار کنید. توجه داشته باشید که اگر مویتان را تیره می‌کنید دوباره روشن کردن آن سخت‌تر است. ابتدا باید موها را بی رنگ کنید تا همه رنگدانه های آن از بین بروند و سپس رنگ جدید به آن بزنید.

 

رنگ مناسب خود را پیدا کنید

چگونه موهایمان را در منزل رنگ کنیم

وقتی رنگ می‌خرید، رنگی انتخاب کنید که به شما بیاید. هر رنگی را که انتخاب کردید، ابتدا در بخش کوچکی از گردن خود آن امتحان کنید. 

آن را با رنگ چشم خودتان هماهنگ کنید. برای اینکه تشخیص دهید رنگ سرد انتخاب کنید یا گرم (طلایی تر یا خاکستری‌تر) به رنگ چشمتان توجه کنید. اگر عنبیه تان نارنجی – قهوه‌ای است گرم را انتخاب کنید و اگر سبز یا آبی است سرد انتخاب کنید.

به جواهراتتان توجه کنید. اگر با رنگ نقره‌ای بهتر به نظر میرسید تا طلایی، رنگهای سرد را انتخاب کنید. اگر طلا برایتان جالب‌تر است، رنگ گرم احتمالاً بهتر است.

آلبوم خانوادگی تان را نگاه کنید. با افزایش سن موها تیره‌تر دیده می‌شوند. وقتی کودک بودید رنگ مویتان روشن‌تر از الآن بود، اما هنوز در همین خانواده رنگی است، بنابراین اگر می‌خواهید موهایتان را روشن‌تر کنید، آن رنگ برای شما طبیعی‌تر به نظر خواهد رسید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040