۱۷ تير ۱۳۹۳

پف چشم

۱۷ تير ۱۳۹۳ 4841 بازدیدکننده 0 نظر
پف چشم در این مقاله می خوانید

اگر از پف کردن اطراف چشم خود ناراضی هستید، ما به شما روش‌هایی را برای بهبود آن ارائه می‌دهیم. ...

پف چشم

پف چشم 

پف یا تورم اطراف چشم وضعیتی است که در آن پوست اطراف چشم پف کرده، و تیره، خسته و چروک به نظر میرسد. این به خاطر مسائلی مانند استرس، خارش اطراف چشم، چشم درد، تغییرات بینایی، کمبود خواب و غیره میتواند اتفاق بیفتد. در اینجا چند روش طبیعی برای درمان پف چشم و اجتناب از ایجاد آن به شما ارائه میدهیم: 

 

توصیه 1: 

پف چشم

یک سیب زمینی خام را ببرید و حلقه دور چشم را به آرامی با این قطعات سیب زمینی مرطوب کنید یا یک سیب زمینی خام را رنده کنید، آن را بر روی قطعه ای پارچه بریزید و سپس در حالی که دراز کشیده اید، پانزده تا بیست دقیقه بگذارید بر روی چشم بماند. 

 

توصیه 2: 

پف چشم

بالشتک های پنبه ای را در شیر سرد فرو ببرید و آن را در حالی که دراز کشیده اید، بر روی پلک‌های خودتان بگذارید. 

 

توصیه 3: 

پف چشم

برای جلوگیری از پف چشم، 8 تا 10 لیوان آب در روز بنوشید. این یکی از ساده ترین روشهای هیدراته نگه داشتن پلک و بخشهای دیگر بدن است. 

 

توصیه 4: 

پف چشم

چای کیسه ای برای کاهش پف چشم موثر است. دو چای کیسه ای بردارید و آنها را مدتی در آب سرد غوطه ور کنید. دراز بکشید، چشمهای خود را ببندید و چای کیسه ای را بر روی هر دو چشم به مدت ده تا پانزده دقیقه بگذارید. سپس صورتتان را با آب سرد بشویید.  

 

توصیه 5: 

پف چشم

دو قطعه خیار تازه بردارید و آن را به مدت 20 تا 25 دقیقه بر روی چشمان خود قرار دهید. خیار خواص ضد التهابی و خنک کنندگی دارد و به احیای ذهن و چشم شما کمک کرده و پف چشم را کاهش میدهد. 

 

توصیه 6:

پف چشم

 

یک یا دو سفیده تخم مرغ را به‌خوبی بزنید و آن را با برس کوچک یا پارچه نرم بر روی ناحیه اطراف چشم بمالید و بگذارید خشک شود. سپس آن را بشویید. این درمان خانگی، پوست اطراف چشم را منقبض کرده و پف را کاهش میدهد. 

 

توصیه 7:

پف چشم

از کمپرس سرد برای چشمان خود استفاده کنید. صورتتان را با چند بار ریختن آب سرد بشویید. این کار رگهای خونی را منقبض کرده و تورم چشم را کاهش میدهد. 

 

توصیه 8:

پف چشم

باید هر روز حداقل 7 تا 8 ساعت بخوابید تا از ایجاد پف چشم جلوگیری کنید. 

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040