۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۳

روش مراقبت از موهای مجعد

۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۳ 9702 بازدیدکننده 4 نظر
روش مراقبت از موهای مجعد در این مقاله می خوانید

برای داشتن ظاهر مرتب و زیبا، باید بدانید که چطور از موهای خود مراقبت کنید. موهای مجعد ممکن است بیش از حد فرفری، شکننده و نامرتب به نظر برسند. ...

روش مراقبت از موهای مجعد

روش نگهداری از موهای مجعد 

 

روش نگهداری از موهای مجعد

برای داشتن ظاهر مرتب و زیبا، باید بدانید که چطور از موهای خود مراقبت کنید. موهای مجعد ممکن است بیش از حد فرفری، شکننده و نامرتب به نظر برسند. آشنایی با محصولات مناسب مراقبت از مو، باعث می‌شود که موهای مجعد حجیم و زیبایی داشته باشید. البته برای داشتن موهای مجعد بی‌نقص، باید از محصولات حالت‌دهنده مناسب نیز استفاده کنید.

 

شامپو زدن 

 

روش نگهداری از موهای مجعد

انتخاب شامپوهایی که ویتامین‌های لازم را برای مو و ریشه مو تأمین می‌کنند، می‌تواند موهایی پرحجم و زیبا برای شما به همراه داشته باشد. افرادی که موهای مجعد دارند باید تنها دو بار در هفته موهای خود را شست‌وشو دهند، به این دلیل که شستن بیش از حد باعث می‌شود که موها حالتی تخت و خشک به خود بگیرند. هر زمانی که از شامپو استفاده می‌کنید، برای مرطوب سازی مجدد موها، باید از حالت‌دهنده نیز استفاده کنید. حالت‌دهنده‌هایی که بر روی مو باقی می‌مانند، از فر خوردن بیش از حد مو جلوگیری کرده و درخشندگی طبیعی مو را حفظ می‌کنند. 

 

شانه و برس

 

روش نگهداری از موهای مجعد

در صورت داشتن موهای مجعد، از شانه‌ها و برس های دانه ریز خودداری کنید. شانه‌ها و برس‌های دانه ریز، ممکن است موها را بیش از حد از هم جدا کرده و بیش از میزان مورد نیاز به موها حجم بدهند. برای جلوگیری از شکسته شدن و فر خوردن موها، از یک شانه دانه درشت استفاده کنید.

 

باز کردن موها از هم 

برای افرادی که موهای مجعد دارد، باز کردن موها از هم یک فرایند خیلی مهم است. برای این کار زمانی که در حال دوش گرفتن هستید و موهای شما مرطوب است، با انگشتان خود شروع به باز کردن موهای خود کنید. این کار را با یک شانه دانه درشت از سمت انتها به ریشه مو (به همین ترتیب) ادامه دهید. بعد از اینکه موهای خود را از هم باز کردید، یک بار دیگر مویتان را بشویید. به یاد داشته باشید که زمانی که موهای شما خشک است آن‌ها را از هم باز نکنید، زیرا شکلی خیلی فرفری و حجیم به خود خواهند گرفت.

 

استفاده از سشوار 

 

روش نگهداری از موهای مجعد

استفاده از سشوار برای افرادی که موهای مجعد دارند توصیه نمی‌شود. خشک شدن تدریجی مو باعث می‌شود که چین و چروک آن کمتر شود. علاوه بر این، شانه کردن موهایی که هنوز مرطوب است ممکن است باعث افزایش چین و چروک آن شود. اگر می‌خواهید موهایتان سریع‌تر از زمانی که در هوای آزاد هستند خشک شوند، یک حوله به دور موهای خود بپیچید (آن‌ها را با حوله نسایید). 

 

حالت دادن

برای جلوگیری از چین و چروک موهایتان از محصولاتی استفاده کنید که دارای مواد مرطوب‌کننده هستند. استفاده از موس بر روی موهای مرطوب می‌تواند چین‌های طبیعی آن را حفظ کند. سرم براق‌کننده برای افرادی که موهای مجعد دارند عالی است. این سرم‌ها، درخشش طبیعی خوبی به موهای شما داده و چهره شما را کامل می‌کنند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040