۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۳

صورت خود را هرچند وقت یک بار باید بشویید؟

۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۳ 7105 بازدیدکننده 6 نظر
صورت خود را هرچند وقت یک بار باید بشویید؟ در این مقاله می خوانید

شستن صورت شاید کار راحتی به نظر برسد، ولی شستن بیش از حد زیاد و یا کم، می‌تواند باعث خشکی زیاد، تحریک شدن و ایجاد جوش در صورت بشود. ...

صورت خود را هرچند وقت یک بار باید بشویید؟

صورت خود را هرچند وقت یک بار باید بشویید؟

شستن صورت شاید کار راحتی به نظر برسد، ولی شستن بیش از حد زیاد و یا کم، می‌تواند باعث خشکی زیاد، تحریک شدن و ایجاد جوش در صورت بشود. مهم است که بتوانید نوع پوست صورت خود را تشخیص دهید تا برای به دست آوردن بهترین ظاهر، مطابق آن پوستتان را شست‌وشو دهید.

 

پوست معمولی 

 

پوست معمولی

پوست معمولی را باید روزی دو بار شست‌وشو دهید. برای پاک کردن گرد و خاک و یا روغن هایی که در هنگام خواب در پوست صورت شما جمع شده است، هر روز صبح، صورتتان را با آب خنک و تمیز کننده ملایم شست‌وشو دهید. در هنگام غروب نیز پوست صورت خود را مجدداً به همین ترتیب شست و شو داده و آرایش را از روی پوست خود پاک کنید. در صورتی که از آرایش سنگین چشمی استفاده می کنید، برای پاک کردن آن‌، از پاک کننده‌هایی که به طور خاص برای پاک کردن این مواد ساخته شده اند استفاده کنید. 

 

پوست چرب

 

پوست چرب

به دلیل اینکه روغن‌ها و گرد و خاک در منافذ هوایی پوست چرب راحت‌تر جمع شده و حالتی روغنی به پوست می‌دهند، نگهداری از این نوع پوست کمی مشکل‌تر است. پوست صورت خود را وسیله موادی که صرفاً برای شست‌وشوی این نوع پوست ساخته شده‌اند، روزی دو بار شست‌وشو دهید. در صورتی که از آرایش و یا مرطوب‌کننده استفاده می‌کنید، سعی کنید انواع بدون روغن آن‌ها را تهیه کنید تا از تشکیل روغن اضافی بر روی پوست جلوگیری شود. صورت خود را هنگام صبح، بعدازظهر و قبل از خواب شست‌وشو دهید. می‌توانید در هنگام خواب و یا در طول روز از پودرهایی که برای جذب روغن ساخته‌ شده‌اند استفاده کنید.

 

پوست خشک 

 

پوست خشک

نگهداری از پوست خشک هم نیاز به توجه زیادی دارد، برای اینکه شست‌وشوی بیش از حد، می‌تواند باعث خشکی بیش از حد پوست و ایجاد ترک در آن شود. هنگام بیدار شدن از خواب صورت خود را فقط با آب سرد و بدون ماده تمیزکننده شست‌وشو دهید. از مرطوب کننده‌هایی که برای پوستهای خشک ساخته‌شده‌اند، طبق دستورالعمل استفاده کنید. مجدداً پوست صورت خود را در هنگام شب شسته و این بار از یک تمیزکننده ملایم استفاده کنید. برای جدا کردن سلول‌های مرده پوست، به وسیله یک اسکراب صورت لایه‌برداری کرده، و پس از آن برای پر کردن مجدد پوست از یک مرطوب‌کننده استفاده کنید.

 

پوست جوش دار

 

پوست جوش دار

مهم است که با جوش صورت به درستی رفتار کنید. قبل از هر چیز نوع پوست صورت خودتان را از دسته‌های بالا مشخص کنید و روش تمیز کردن مربوط به آن را انجام دهید. زمان پاک کردن صورت حتماً از یک حوله نرم استفاده کنید، به دلیل اینکه مالش شدید صورت می‌تواند آن را بیش از پیش تحریک کرده و باعث التهاب شود. برخی از تمیز کننده‌ها، به طور خاص برای صورت‌های ملتهب و پرجوش ساخته‌شده‌اند. در صورتی که مشکل شما ادامه پیدا کرد، حتماً از کرم‌های ضد جوشی که هنگام خوابیدن بر روی جوش زده شده و کل شب بر روی آن باقی می مانند استفاده کنید. 
 
 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040