۳ آبان ۱۳۹۲

روش حجیم کردن موها

۳ آبان ۱۳۹۲ 8377 بازدیدکننده 5 نظر
روش حجیم کردن موها در این مقاله می خوانید

در این مقاله شما با روش حجیم کردن مویتان آشنا شده و می توانید موهای خود را پر پشت تر و حجیم تر نشان دهید ...

روش حجیم کردن موها

مقدمه

صرف نظر از مدل مویتان، حجیم کردن موها ظاهری سالم و پرپشت به موها می بخشد. درحالیکه بیشتر خانم ها با سشوار موها را خشک کرده و  سریع به موها حجم می دهند، ولی در خیلی از موارد، افراد از سشوار به خوبی استفاده نکرده و حجیم سازی را محدود کرده و حتی به موها آسیب نیز می رسانند. رعایت چند نکته ساده ممکن است به شما کمک کند.

 

دستورالعمل

1. از سشوار زمانی استفاده کنید که حداقل 80 درصد موهایتان خشک شده است. چون در حین خشک کردن، آب و گرمای سشوار باهم ترکیب‌شده و می‌تواند به موها آسیب جدی برساند. 2

2. هرگز موهای خیس را با برس دانه ریز شانه نزنید، چون موهای خیس خیلی کشسان‌اند و به راحتی می‌شکنند. به جای این کار از برس و یا شانه ای با دندانه‌های فاصله‌دار استفاده کنید و از نوک به ریشه شانه کنید تا آسیب کمتری به موها برسد.

3. با سشوار کشیدن از زیر و جدا کردن موها با انگشتان و بلند کردن حدود 5 سانتی‌متری مو از ریشه در حین خشک کردن، می‌توان یک حجم سریع به موها داد. در خلاف جهتی که می‌خواهید موها حالت داشته باشند، آن‌ها را بگیرید و  از زیر سشوار کنید. وقتی موها را رها می‌کنید متوجه حجم آن‌ها می‌شوید.

کاملاً ریشه‌ها را با این روش خشک‌کنید تا بیش‌ترین حجم را به هر مدل مویی که خواستید، داده باشید.

4. برای حفظ حجم در حین فر کردن یا حالت دادن نوک موها، باز هم باید مو را در خلاف جهتی که می‌خواهید نگه‌دارید. مثلاً اگر از بابلیس یا برس های بزرگ فر استفاده می‌کنید، به جای پایین کشیدن مو در کنار سرتان، دسته‌ی مو را بالا نگه‌دارید.

5. وقتی نوک موها را خشک می‌کنید و حجم بیشتری را با سشوار کردن از زیر آن‌ها، ایجاد می‌کنید، همواره مواظب موهایتان باشید.با این روش، گرما از لابه‌لای موها حرکت کرده و بدون آسیب رسانی و خشک کردن بیش از حد موها، کار خود را انجام می دهد. با حفاظت از رطوبت طبیعی موها، به صورت خود به خود حجم موهای خود را افزایش می دهید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040