۱۵ مهر ۱۳۹۲

روش های کاهش چین و چروک صورت و داشتن پوستی صاف و زیبا

۱۵ مهر ۱۳۹۲ 6102 بازدیدکننده 4 نظر
روش های کاهش چین و چروک صورت و داشتن پوستی صاف و زیبا در این مقاله می خوانید

در این مقاله شما با روش های عملی و ساده با استفاده از آنها چین و چروک صورت را از بین برده پوستی صاف تر و شفاف تر داشته باشید آشنا خواهید شد. ...

روش های کاهش چین و چروک صورت و داشتن پوستی صاف و زیبا

 

اگر دلت میخواد موهات پرپشت باشه، این روش رو امتحان کن!

معرفی یک روش آسان و گیاهی برای پرپشت کردن موها

به جای رنگ مو برای رفع سفیدی از این روش استفاده کنید

کشف راهکاری که در ۲ دقیقه چروک هایتان را رفع میکند!! + راهکا

به پشت بخوابید

 

خوابیدن هر شب و مداوم در یک وضعیت به خصوص، به خطوط خواب می‌انجامد، چین و چروک‌هایی که در لایه‌های بالایی پوست ایجاد شده و با بیدار شدنتان از خواب، محو نمی‌شوند. خوابیدن به یک طرف، چین و چروک‌های روی گونه و چانه را به بار می‌آورد درحالی‌که خوابیدن روی شکم، پیشانی‌تان را پر چین و چروک می‌کند. برای جلوگیری از به وجود آمدن چین و چروک‌های جدید، به پشت بخوابید.

 

ماهی‌هایی چون ماهی آزاد بیشتر بخورید

 

ماهی آزاد (به همراه دیگر ماهیان آب‌های سرد) منبع عالی پروتئین است که یکی از اجزای اصلی سازنده‌ی پوستی مطلوب به شمار می رود. بعلاوه ماهی آزاد یکی از منابع فوق‌العاده اسیدهای چرب امگا_3 نیز هست. متخصصان می‌گویند این اسیدهای چرب ضروری، پوست را تغذیه کرده و آن را ضخیم و جوان نگه می‌دارند و همین طور به کاهش چین و چروک کمک می‌کنند.

 

لوچ نگاه نکنید، عینک مخصوص مطالعه تهیه کنید

 

بارها و بارها، یک قیافه و حالت به خصوصی به خود گرفتن_مثل لوچ کردن یا تیز کردن چشم‌ها برای مطالعه_ ماهیچه‌های صورت را خسته می‌کند و در زیر پوست شیارهایی را تشکیل می‌دهد. نهایتاً این شیارها تبدیل به چین و چروک می‌شوند. چشم‌هایتان را باز نگه‌دارید: اگر به عینک مطالعه نیاز دارید، حتماً آن‌ها را تهیه کنید و در مورد اهمیت عینک‌های آفتابی آگاه باشید زیرا که پوست دور چشم را از آسیب نور خورشید حفظ کرده و جلوی تیز کردن چشم برای مراقبت در برابر نور خورشید را می‌گیرند.

 

از اسیدهای آلفاهیدروکسی(AHAs) زیاد استفاده کنید

 

این اسیدهای طبیعی  سلول‌های مرده‌ی پوست را جدا کرده، خلل و فرج پوست را کاهش داده و همین طور خطوط ظریف و چین و چروک‌ها را به خصوص اطراف چشم، کم می‌کنند. همچنین گونه‌های قوی تر AHAs ممکن است در تولید کلاژن موثر باشد. استفاده از AHAs ممکن است پوستتان را به آفتاب حساس تر کند. بنابراین در طی روز مقدار زیادی ضد آفتاب استفاده کنید.

 

صورتتان را بیش از حد نشویید

 

پاشیدن آب به چهره، رطوبت آن را از بین می‌برد و چربی طبیعی‌اش را که محافظ آن در برابر چین و چروک است، پاک می‌کند. اگر صورتتان را مرتب بشویید، محافظش را از بین می‌برید. و اگر صابونتان حاوی مرطوب‌کننده نیست، حتماً از ژل یا کرم‌های پاک‌کننده بعد از شستن پوستتان استفاده کنید.

 

ویتامین C مورد نیاز خود را استفاده کنید

 

بعضی مطالعات حاکی از آن است که کرم‌های حاوی ویتامین C می‌توانند تولید کلاژن را بالا برده، از پوست در برابر اشعه‌ی  UVA و UVB محافظت کرده، به کاهش لکه‌های تیره و رنگ غیرمتناسب پوست کمک کرده، و قرمزی پوست را کم کنند. با وجود این، شما بایستی از محصول پوستی با ویتامین C مناسب استفاده کنید. ال_ اسکوربیک اسید، احتمالاً بهترین انتخاب برای کاهش چین و چروک است. حتی ممکن است که مواد سازنده‌ی ویتامین C را تحت عنوان اسکوربیل پالمیتات ببینید.

 

سویا برای مراقبت از پوست

 

سویا ظاهر پوست را تقویت و از آن محافظت می‌کند. مطالعات حاکی از آن است که  مالیدن سویا به پوست و یا خوردن آن، پوست را در برابر آسیب نور خورشید حفظ کرده و یا حتی در روند بهبود این نوع آسیب‌ها موثر باشد. همین طور مشخص‌شده که سویا، ساختار پوست را تقویت کرده و آن را محکم می‌کند و حتی می‌تواند رنگ پوست را تنظیم ‌کند.

 

استفاده از کاکائو به جای قهوه

 

نوشیدنی کاهش‌دهنده‌ی چین و چروک بنوشید. در یک پژوهش، محققان دریافتند که کاکائو با دارا بودن میزان بالای 2 آنتی‌اکسیدان (اپی کاتچین و کاتچین) از پوست در برابر اشعه‌ی زیان‌بار خورشید محافظت کرده، جریان خون به سلول‌های پوست را تسهیل ‌بخشیده، به آب‌رسانی به پوست کمک کرده، و پوست را نرم تر می‌کند. چه خوش‌مزه!

 

ابتدایی‌ترین موارد مراقبت پوستی را رعایت کنید

اگر واقعاً دوست دارید که پوستتان جوان به نظر برسد، با ضروریات آغاز کنید. احتمالاً این توصیه‌ها را قبلاً شنیده‌اید اما خیلی مهم هستند:

 

قرار نگرفتن در معرض نور مستقیم خورشید

استفاده از ضد آفتاب

پوشیدن لباس‌های محافظ در برابر نور خورشید

سیگار نکشیدن

استفاده از مرطوب‌کننده

 

 


اگر دلت میخواد موهات پرپشت باشه، این روش رو امتحان کن!

معرفی یک روش آسان و گیاهی برای پرپشت کردن موها

به جای رنگ مو برای رفع سفیدی از این روش استفاده کنید

کشف راهکاری که در ۲ دقیقه چروک هایتان را رفع میکند!! + راهکار


 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040