۴ شهريور ۱۳۹۷

چگونه گرفتگی کمر را درمان کنیم 2

۴ شهريور ۱۳۹۷ 1634 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه گرفتگی کمر را درمان کنیم 2 در این مقاله می خوانید

اگر دچار گرفتگی کمر شده باشید اول به دنبال راهی برای کاهش درد هستید. بعد از رفتن درد باید علت را پیدا کرده و مانع از بروز مجدد اسپاسم شوید.   ...

چگونه گرفتگی کمر را درمان کنیم 2

یافتن علت اسپاسم

گرفتگی کمر می‌تواند بر اثر فعالیت نداشتن طولانی که در ادامه با یک حرکات ناگهانی همراه شود باشد. همچنین شاید علت استفاده‌ی زیاد از ماهیچه‌ی کمر باشد مانند بلند کردن اجسام سنگین یا جراحات مشابه. درمان‌های متفاوتی برای گرفتگی کمر وجود دارد و درک علت اسپاسم می‌تواند برای یافتن درمان مؤثر به شما کمک کند.

 

 

ماساژ درمانی برای کاهش فشار و استرس

ماساژ درمانی از یک فرد حرفه‌ای می‌تواند باعث بهبود گردش خون شده و به آرامش ماهیچه‌ها کمک کند. اگر فکر می‌کنید اسپاسم بر اثر فشارهای عادی بوده است ماساژ می‌تواند به شما کمک کند. پس از جلسه‌ی اول شاید تفاوت زیادی را احساس کنید اما برای گرفتن نتیجه‌ی طولانی‌مدت به چندین جلسه نیاز خواهید داشت.

 

 

دیدن متخصص برای تشخیص

اگر درمان‌های خانگی مشکل شما را حل نکردند یا متوجه شدید گرفتگی در همان نقطه ادامه دارد پزشک باید تست‌هایی برای تشخیص علت انجام دهد. شاید او برای شما سی‌تی‌اسکن، عکس‌برداری یا MRI را تجویز کند تا علت کمردرد را تشخیص دهد.

 

 

فیزیوتراپی برای آسیب‌های ماهیچه

اگر ماهیچه‌ای آسیب دیده یا پاره شده باشد فیزیوتراپی می‌تواند به توان‌بخشی دوباره به آن ماهیچه کمک کند. این آسیب می‌تواند باعث کارکرد زیاد ماهیچه و وقوع اسپاسم ها شود. همچنین در این روش درمانی ورزش‌هایی به شما تعلیم داده خواهد شد که بر اساس مشکلی هستند که باعث اسپاسم کمرتان شده است.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040