۳ شهريور ۱۳۹۷

چگونه گرفتگی کمر را درمان کنیم

۳ شهريور ۱۳۹۷ 1879 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه گرفتگی کمر را درمان کنیم در این مقاله می خوانید

اگر دچار گرفتگی کمر شده باشید اول به دنبال راهی برای کاهش درد هستید. بعد از رفتن درد باید علت را پیدا کرده و مانع از بروز مجدد اسپاسم شوید.   ...

چگونه گرفتگی کمر را درمان کنیم

کاهش درد

گذاشتن یخ برای 20 دقیقه

یک بسته یخ را داخل پارچه‌ی حوله‌ای نرمی بپیچید. به پشت دراز کشیده و بسته‌ی یخ را زیر نقطه‌ی گرفتگی قرار دهید. در این حالت برای 20 دقیقه آرام بمانید و نفس‌های عمیق بکشید. شاید شما بخواهید برای کاهش فشار روی کمر به پهلو دراز بکشید. برای گرفتگی‌های قسمت پایینی کمر بالا گذاشتن پاها به تسکین درد شما کمک خواهد کرد. برای بیشتر از 20 دقیقه روی یخ دراز نکشید.


 

استفاده از مسکن‌های بدون نسخه

داروهای ضدالتهاب بدون استروئید یا NSAID  می‌توانند به کاهش درد و التهاب کمک کنند. NSAIDهای متداول ایپوبروفن و ناپروکسن هستند. همچنین استامینوفن‌ها نیز شاید کمی شما را آرام کنند اما خاصیت ضدالتهاب ندارند. البته استامینوفن کمتر برای شما مشکلات گوارشی ایجاد خواهد کرد.

 

 

کمی راه بروید

بعد از فشار اولیه‌ی اسپاسم مسلماً دوست دارید دراز بکشید اما پیاده‌روی کوتاه باعث گردش خون شده و می‌تواند به سرعت بخشی به عمل بهبود کمک کند. بعد از اسپاسم از راه رفتن‌های کوتاه حدود هر یک ساعت شروع کنید. اگر برای زمانی طولانی دراز بکشید مطمئناً مشکل شما بدتر خواهد شد. عدم فعالیت باعث می‌شود ماهیچه‌ها سفت شده و باعث درد بیشتر یا حتی گرفتگی دیگری خواهد شد.

 

 

استفاده از گرما بعد از 72 ساعت

بعد از سه روز التهاب و تورم اولیه از بین رفته است. در این زمان می‌توانید استفاده از گرما را برای افزایش گردش خون و شل شدن ماهیچه‌ها شروع کنید. می‌توانید از کیسه‌های آب گرم استفاده کرده یا در یک وان آب گرم بنشینید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040