۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷

عفونت های مخمری: علائم و درمان 1

۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ 2295 بازدیدکننده 0 نظر
عفونت های مخمری: علائم و درمان 1 در این مقاله می خوانید

عفونت‌های مخمری نوعی از عفونت‌های قارچی ناخوشایند هستند که روی سیستم تناسلی زنان اثر می‌گذارند. درمان‌های طبیعی زیادی برای تسکین علائم وجود دارد. ...

عفونت های مخمری: علائم و درمان 1

عفونت مخمری چیست؟

این مشکل اغلب به‌عنوان برفک یا کاندیدیازیس واژینال شناخته می‌شود. عفونت‌های مخمری واژن رایج بوده و مشکل ناخوشایندی هستند که روی واژن و بافت‌های اطراف دهانه‌ی آن اثر می‌گذارند. اغلب این مشکل با ترشحات و خارش همراه است. این عفونت قارچی یک بیماری جنسی شناخته نمی‌شود.

 

 

علائم عفونت‌های مخمری متفاوت‌اند و اغلب شامل خارش، قرمزی، تورم واژن و تحریک‌پذیر شدن آن، ترشحات سفید غلیظ و احساس سوزش زمان ادرار می‌باشد. علائم شدیدتر می‌توانند ترک خوردن پوست یا خونریزی باشند که بسیار نادر هستند اما اگر آن‌ها را تجربه کردید باید فوراً نزد پزشک متخصص بروید.

درمان‌های دارویی زیادی هستند که می‌توانند عفونت‌های مخمری را درمان کنند اما اغلب زنان ترجیح  می‌دهند از گزینه‌های طبیعی استفاده کنند.

 

 

علت عفونت‌های مخمری

ترکیبی طبیعی از مخمر و باکتری در واژن زنان وجود دارد اما تعادل آن‌ها اهمیت زیادی خواهد داشت. اگر مخمر بیشتری شروع به شکل‌گیری کند عفونت مخمری ایجاد خواهد شد. باکتری‌های واژن اسیدی می‌سازند که رشد زیاد مخمرها را کنترل می‌کند اما اگر این تعادل به هم بخورد می‌تواند باعث سوزش و حساس شدن ناشی از عفونت شود. این رشد کنترل نشده‌ی مخمر می‌تواند بر اثر عوامل متعددی ایجاد شود، از جمله فعالیت جنسی، دیابت، سیستم ایمنی با عملکرد ضعیف، آنتی‌بیوتیک‌های خاص و برخی داروها و در نهایت داروهای ضدبارداری.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040