۳ مهر ۱۳۹۶

عادات آسیب رسان به درمان ایدز

۳ مهر ۱۳۹۶ 1717 بازدیدکننده 0 نظر
عادات آسیب رسان به درمان ایدز در این مقاله می خوانید

درمان زودهنگام ایدز اهمیت زیادی دارد. برخی عادات نادرست در  درمان ختلال ایجاد خواهند کرد. ...

عادات آسیب رسان به درمان ایدز

استفاده‌ی نامناسب از دارو

تشخیص زودهنگام و درمان ایدز می‌تواند طول عمرتان را کم کند. درحالی‌که درمان‌های ضدویروسی امروزه از قبل بسیار ساده‌تر شده‌اند – با قرص کمتر، عوارض جانبی کمتر و برنامه‌ی دارویی ساده‌تر – حدود 60 درصد از کسانی که تحت درمان هستند در مراحل پیشرفته نیاز به سرکوب کامل ویروس دارند. همزمان با ورود یک ویروس شناخته‌نشده بیمار در درمان شکست‌خورده و بدن او نسبت به داروها مقاومت نشان می‌دهد. در نتیجه گزینه‌های درمانی با ارزشی برای همیشه از بین می‌روند.

 

استفاده از داروهای تزریقی

استفاده از داروهای تزریقی نه‌تنها خطر ایدز و هپاتیت سی را زیاد می‌کنند بلکه احتمال مرگ فرد بر اثر یک عفونت مربوط به ایدز را بالا می‌برد. این اتفاق حتی در بین کسانی که در حال درمان هستند نیز ممکن است دیده شود.

 

سیگار کشیدن

سیگار فاکتوری است که بیشترین تأثیر را روی عوارض جانبی و مرگ افراد مبتلا به ایدز یا کسانی که بیمار نیستند دارد. چیزی که حقیقت را بدتر می‌کند این است که در بیماران ایدز احتمال خطر نسبت به افراد دیگر دو برابر است.

 

تأخیر در درمان

تعویق و اجتناب از درمان دو عادتی است که افراد مبتلا به ایدز باید از آن دور بمانند. با تأخیر در درمان برای ساله ا و حتی ماه‌ها، شما به ویروس اجازه می‌دهید سیستم ایمنی بدن را از بین برده و به بدن سال‌ها التهابی را وارد می‌کنید که باعث پیشرفت زودهنگام بیماری‌های مربوط به افزایش سن شود.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040