۲ مرداد ۱۳۹۶

نشانه هایی از سالخوردگی که شاید برای دیابت باشند

۲ مرداد ۱۳۹۶ 1739 بازدیدکننده 0 نظر
نشانه هایی از سالخوردگی که شاید برای دیابت باشند در این مقاله می خوانید

برخی نشانه‌هایی که شما از پیری می‌دانید می‌توانند مربوط به دیابت نوع 2 باشند. بهتر است این علائم را جدی بگیرید. ...

نشانه هایی از سالخوردگی که شاید برای دیابت باشند

کم شدن شنوایی یا تاری دید

اغلب افراد زمانی که نمی‌توانند درست مکالمات را بشنوند یا قدرت دید آن‌ها در مطالعه کم می‌شود آن را به سن خود ربط می‌دهند. بااین‌وجود افراد مبتلا به دیابت دو برابر افراد دیگر در معرض ابتلا به این مشکلات هستند.

دیابت به رگ‌ها و عصب‌های خونی آسیب می‌زند، ازجمله رگ‌های گوش‌ها و چشم‌ها. زمانی که قند خون بالاتر از حد عادی برود به گردش خون آسیب خواهد رساند. بر اثر تغییرات زیاد شدن قند خون قدرت دید دچار آسیب شده و لنز چشم شکل خود را از دست می‌دهد و ساختار چشم برای داشتن تمرکز تغییر می‌یابد.

 

انرژی کم و تحریک‌پذیری

دیابت نوع 2 می‌تواند باعث خستگی و تغییرات روحی در برخی افراد شود. با دیابت گلوکوز موجود در جریان خون قبل از رسیدن به سلول‌ها برای تولید انرژی از طریق ادرار دفع می‌شود. در این زمان شما احساس خستگی، گرسنگی، بی‌حوصله بودن و انرژی کم دارید زیرا مسیر سوخت‌رسانی به بدن درست کار نمی‌کند.

 

ادرار مکرر و تشنگی زیاد

با افزایش سن ممکن است دفعات ادرار زیاد شود و البته شاید یک علت آن دیابت باشد. در افراد مبتلا به دیابت قند خون به‌جای رسیدن به سلول‌های بدن در جریان خون باقی می‌ماند. تنها راه خروج این قند ادرار کردن است و این ادرار زیاد باعث کم آب شدن بدن شده و شما احساس تشنگی می‌کنید.

 

کاهش وزن بی‌دلیل

برخی افراد با زیاد شدن سن وزن کم می‌کنند اما به‌هرحال کاهش وزن شاید مربوط به سن شما نباشد. هر کاهش وزن بدون دلیل – بدون هیچ‌گونه تلاشی برای کم شدن وزن – نیاز به مراقبت و توجه دارد.

 

علائم غیرعادی

باگذشت زمان شاید دست‌ها و پاهای شما بی‌حس شوند و پوست خشک و ترک‌خورده شده و زخم‌ها نیاز به زمان بیشتری برای درمان داشته باشند. بااین‌وجود این علائم شاید نشانه‌ی آسیب بر اثر دیابت طولانی‌مدت یا کنترل نشده باشند. علت بسیاری از این علائم آسیب دیدن رگ‌های خونی و اعصاب بر اثر مقدار زیاد گلوکوز در خون است. این آسیب‌ها مانع از رسیدن مواد غذایی، اکسیژن و مایعات به بدن می‌شوند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040