۱۱ بهمن ۱۳۹۵

نشانه های متداول سرطان دهانه رحم

۱۱ بهمن ۱۳۹۵ 3122 بازدیدکننده 0 نظر
نشانه های متداول سرطان دهانه رحم در این مقاله می خوانید

این نشانه‌ها را همه زنان باید بشناسند و در صورت مشاهده پیگیری نمایند. ...

نشانه های متداول سرطان دهانه رحم

خونریزی غیرعادی واژن

سرطان دهانه‌ی رحم

اگر عادات ماهانه‌ی سختی دارید یا بین هربار عادت خود شاهد لکه بینی‌های متوسط یا شدید هستید باید پزشک زنان حتماً علت را بررسی کند. خونریزی غیرعادی واژن می‌تواند براثر بیماری‌های مختلفی ایجاد شده باشد، مانند سرطان دهانه‌ی رحم. خونریزی بعد از رابطه‌ی جنسی یا معاینه‌ی لگنی نیز غیرعادی هستند.

 

ترشحات غیرعادی واژن

سرطان دهانه‌ی رحم

همه‌ی زنان مقداری ترشحات عادی واژن دارند اما باید تفاوت ترشحات عادی از غیرعادی را بشناسید. ترشحات عادی واژن می‌تواند زرد، شفاف یا کمی رنگ سفید داشته باشد. ترشحات غیرعادی بودار بوده، آبکی، غلیظ و حتی دارای مخاط هستند. اگر دچار ترشحات غیرعادی هستید ( از جمله افزایش میزان ترشحات ) باید حتماً نزد پزشک بروید، حتی اگر هیچ علامت دیگری نداشتید.

 

درد لگن

سرطان دهانه‌ی رحم

بیشتر زنان قبل یا در زمان عادت ماهانه مقداری درد و ناراحتی در ناحیه‌ی لگن را دارند. بااین‌وجود اگر دردتان تکرار می‌شد بهتر است نزد پزشک بروید. زنان مبتلا به سرطان دهانه‌ی رحم برای چند ساعت دردهای متوسط تا شدیدی خواهند داشت. مانند دیگر علائم سرطان درد لگن نیز نشانه‌ای مبهم است و می‌تواند با بسیاری از بیماری‌های دیگر به‌جز سرطان نیز همراه باشد.

 

درد در زمان ادرار

سرطان دهانه‌ی رحم

درد مثانه یا درد در زمان ادرار می‌تواند نشانه‌ی سرطان پیشرفته‌ی دهانه‌ی رحم باشد. این علامت سرطان دهانه‌ی رحم اغلب زمانی ایجاد می‌شود که سرطان به مثانه رسیده باشد. در بیشتر موارد درد در زمان ادرار مربوط به مشکلاتی است که کمتر جدی می‌باشند، مانند عفونت ادراری.

 

درد زمان رابطه‌ی جنسی

سرطان دهانه‌ی رحم

درد در زمان رابطه‌ی جنسی می‌تواند یکی از علائم دیگر این سرطان باشد.

 

 

به یاد داشته باشید این علائم می‌توانند برای بسیاری از بیماری‌های دیگر نیز باشند. اگر هریک را تجربه کردید بهتر است حتماً نزد پزشک بروید.

منتظر نمانید تا علائم خودشان برطرف شده یا بهبود یابند. پزشک یک معاینه و شاید تست پاپ اسمیر برای شما تجویز کند. با توجه به سابقه‌ی بیماری ممکن است به شما عکس‌برداری نیز پیشنهاد شود، مانند عکس رنگی از رحم.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040