۳۱ مرداد ۱۳۹۵

انواع افسردگی و اضطراب

۳۱ مرداد ۱۳۹۵ 2894 بازدیدکننده 0 نظر
انواع افسردگی و اضطراب در این مقاله می خوانید

شناخت نوع افسردگی یا اضطراب در فرد تأثیر بسیاری در درمان او دارد. بر اساس الگوهای متفاوت در مغز انواع متفاوتی از افسردگی وجود دارد. ...

انواع افسردگی و اضطراب

اضطراب شدید

افسردگی

کسانی که استرس شدید دارند مدام احساس تنش و ناراحتی کرده و عصبی‌اند. آن‌ها اغلب با احساس ترس، شک و پیش‌بینی بدترین چیزها درگیرند و از نشانه‌های فیزیکی استرس نیز رنج می‌برند، مانند پرش در ماهیچه‌ها، جویدن ناخن، سردرد،  درد شکم، ضربان قلب و تنگی نفس.

 

افسردگی شدید

افسردگی

این نوع افسردگی اغلب با ناراحتی، منفی بینی و نداشتن علاقه به کارهایی که اغلب افراد لذت‌بخش‌اند شناخته می‌شود. افراد مبتلا اغلب بدون دلیل گریه می‌کنند، احساس تنهایی دارند، با تغییرات خواب و اشتها مواجه‌اند، اعتمادبه‌نفس کمی دارند و حتی به  خودکشی فکر می‌کنند.

 

اضطراب و افسردگی ترکیبی

افسردگی

این نوع ترکیبی از هردو علائم افسردگی و اضطراب شدید است. درحالی‌که ممکن است علائم هردو باهم ظهور کنند اما اغلب یکی بر دیگری غالب تر خواهد بود. این  نوع ترکیبی بسیار کمیاب است و به ندرت ایجاد می‌شود.

 

افسردگی و اضطراب بسیار متمرکز

افسردگی

در این نوع فرد می‌خواهد ویژگی‌هایی از افسردگی و اضطراب را در خود ببیند، بعلاوه می‌خواهد در افکار افسرده و رفتارهای منفی خود گیر کند. این افراد مرتباً می‌خواهند نگران باشند و از دیگران انتقاد کنند.

 

افسردگی و اضطراب در لوب گیجگاهی

افسردگی

یکی از نتایج آسیب به سر یا تشنج همین نوع افسردگی است. از آنجایی که لوب گیجگاهی برای  حافظه، حالت روحی و احساسات اهمیت زیادی دارد مشکل در این بخش از مغز می‌تواند باعث شود فرد دچار ناپایداری حالت روحی، تحریک‌پذیری، مشکلات حافظه و افکار شیطانی شود.

 

افسردگی و اضطراب دوره‌ای

افسردگی

این نوع مشکل شامل اختلال دو قطبی، اختلال ادواری خویی، تغییرات رفتاری و قاعدگی‌های شدید می‌باشد. استرس می‌تواند این اختلال را تحریک کند. مانند انواع دیگر افسردگی و اضطراب دوره‌ای خود متغیر است، یعنی می‌تواند خفیف بوده، شدید بوده یا چیزی در این بین باشد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040