۱۷ مرداد ۱۳۹۵

چه چیزی باعث میگرن قاعدگی می شود؟

۱۷ مرداد ۱۳۹۵ 2656 بازدیدکننده 0 نظر
چه چیزی باعث میگرن قاعدگی می شود؟ در این مقاله می خوانید

اگر به تمامی مشکلات مربوط به عادت ماهانه‌ی خود میگرن را نیز اضافه کنید می‌بینید کاملاً آماده‌اید یک روز کامل در تخت بمانید. اما چه چیزی عامل این سردردهاست و چگونه درمان می‌شوند؟ ...

چه چیزی باعث میگرن قاعدگی می شود؟

چه چیزی عامل سردردهای میگرنی است؟

میزان میگرن در زنان بیشتر است و 20 تا 30 درصد از زنان در طول قاعدگی خود از سردردهای میگرنی رنج می‌برند. تحقیقات نشان داده‌اند ارتباطی قوی میان هورمون استروژن و سردردهای میگرنی وجود دارد. به همین دلیل زنان بیشتر از مردان تحت تأثیر این سردردها قرار می‌گیرند.

به طور کلی سطح  بالاتر استروژن از سردردهای میگرنی پیشگیری می‌کند و میزان پایین تر این هورمون عاملی برای پیدایش سردردهاست. در زمان قاعدگی سطح استروژن بدن زن در کمترین حد قرار دارد و به همین دلیل احتمال بروز سردردها بیشتر است. همچنین نوسان سطح هورمون می‌تواند باعث میگرن شود. هر زنی متفاوت به این هورمون‌ها واکنش نشان می‌دهد، در نتیجه یک زن ممکن است حتی زمانی که قاعده نیست هورمون‌های مربوط به میگرن را داشته باشد.

 

میگرن و قاعدگی

میگرن قاعدگی

به جز قاعدگی زمان‌های دیگری در زندگی زنان وجود دارد که سطح هورمون تغییر زیادی می‌کند و می‌تواند بر میگرن‌های مرتبط با هورمون‌ها اثرگذار باشد. بسیاری از زنان متوجه می‌شوند میگرن آن‌ها در طول بارداری کاهش‌یافته یا کاملاً از بین رفته است. کاهش سطح استروژن پس از زایمان می‌تواند بار دیگر سردردهای میگرنی را تحریک کند.

قبل از یائسگی و یائسگی نیز برای سطح هورمون تأثیر دارند. در این زمان سطح هورمون‌های بدن به طور چشمگیری افرایش و کاهش‌یافته و این نوسانات می‌توانند محرک سردردهای میگرنی باشند. بسیاری از زنان متوجه می‌شوند با یائسگی و نداشتن عادات ماهانه سردرد آن‌ها ناپدید شده است.

برخی زنان برای درمان عوارض قاعدگی هورمون درمانی دارند که این می‌تواند باعث افزایش یا کاهش سردردهای میگرنی شود، بستگی دارد بدن چگونه به این هورمون‌ها واکنش نشان دهد.

 

چگونه از میگرن قاعدگی جلوگیری کنیم؟

از آنجایی که میگرن قاعدگی به خاطر سطح پایین هورمون‌ها ایجاد می‌شود مصرف قرص‌های کنترل بارداری می‌تواند با حفظ سطح هورمون‌های بدن به کاهش میگرن‌های قاعدگی کمک کند.

 

چگونه درد میگرن قاعدگی درمان می‌شود؟

میگرن قاعدگی

 میگرن قاعدگی  مانند میگرن‌های عادی درمان می‌شود. درمان شامل مسکن‌هایی مانند ایپوبروفن یا استامینوفن می‌شود. پزشک شما اگر مسکن‌های معمولی اثرگذار نباشند داروهای دیگری تجویز خواهد کرد.روش‌های دیگری که به درمان شما کمک خواهند کرد می‌توانند ماساژ، کمپرس یخ و استراحت در اتاقی تاریک و ساکت باشند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040