۲۲ فروردين ۱۳۹۵

علائم فیزیکی افسردگی

۲۲ فروردين ۱۳۹۵ 2405 بازدیدکننده 0 نظر
علائم فیزیکی افسردگی در این مقاله می خوانید

افسردگی یک بیماری روحی است. اما این بیماری می تواند مانند ذهن روی سلامت فیزیکی فرد نیز تاثیراتی برجا بگذارد. ...

علائم فیزیکی افسردگی

مشکلات خواب

علائم افسردگی

مشکلات خواب می تواند نشانه ی افسردگی باشند. با دشواری خواب رفتن یا بیدار شدن مکرر در زمان خواب می تواند در برخی افراد نشانه ی افسردگی باشد. از طرفی بعضی دیگر با ابتلا به افسردگی زیاد می خوابند.

 

درد سینه

علائم افسردگی

درد در قفسه ی سینه می تواند نشانه ای از مشکلات قلبی، ریوی، معده و یا اختلالات دیگر باشد. اما این درد گاه می تواند ناشی از افسردگی باشد. برای یافتن علت مشکل باید حتما نیز پزشک بروید.

 

ضعف و خستگی

علائم افسردگی

اگر حتی زمانی که خوب خوابیده اید و یا مدتی طولانی استراحت کرده اید باز هم احساس خستگی داشته و انرژی لازم برای هیچ کاری را ندارید شاید دچار افسردگی شده باشید. خستگی و افسردگی باهم همراه اند و یکدیگر را تقویت می کنند.

 

درد مفاصل و ماهیچه ها

علائم افسردگی

درد . افسردگی ارتباط نزدیکی با یکدیگر دارند. زندگی با دردی که همیشه وجود دارد خطر افسردگی را بالا می برد. از طرفی افسردگی میزان درد را افزایش می دهد زیرا هردو این شرایط پیام هایی شیمیایی در مغز به اشتراک می گذراند.

 

مشکلات گوارشی

علائم افسردگی

مغز و دستگاه گوارشی ما ارتباط نزدیکی دارند به طوری که در زمان نگرانی و داشتن استرس اغلب معده درد یا حالت تهوع را تجربه می کنیم. افسردگی نیز می تواند سبب بروز علائمی مانند حالت تهوع، عدم هضم غذا، اسهال و یا یبوست شود.

 

سردرد

علائم افسردگی

افراد مبتلا به افسردگی بیشتر دچار سردرد می شوند. تحقیقات نشان می دهند افراد مبتلا به افسردگی سه برابر احتمال بالاتری برای ابتلا به میگرن دارند و از طرف دیگر کسانی که میگرن دارند احتمال افسردگی در آن ها 5 مرتبه بیشتر از دیگران است.

 

تغییر در اشتها یا وزن

علائم افسردگی

برخی افراد در زمانی که احساس افسردگی دارند اشتهای خود را از دست می دهند. برخی دیگر نمی توانند چیزی نخورند – خوردن ناامیدی یا احساس بیچارگی در آن ها را تسکین می دهد. نتیجه ی آن می تواند کاهش یا افزایش وزن و گاه نداشتن انرژی باشد.

 

کمردرد

علائم افسردگی

کمردردی که برطرف نشود می تواند منجر به افسردگی شود. اما افسردگی نیز احتمال بروز کمردرد در فرد را بالا می برد.

 

هیجان و بی قراری

علائم افسردگی

بی قراری و هیجان می تواند با مشکلات خواب و یا دیگر علائم افسردگی در ارتباط باشد. افسردگی خطر مصرف بیش از حد الکل را بالا می برد که می تواند منجر به هیجان و بی قراری شود.

 

مشکلات جنسی

علائم افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید شاید علاقه ی خود به رابطه ی جنسی را از دست بدهید. افسردگی شدید می تواند روی روابط شما تاثیر بگذارد. افرادی که دچار افسردگی هستند احتمال مصرف دارو یا الکل در آن ها بیشتر است و این خود عامل کاهنده ی میل جنسی است. برخی داروهای درمانی افسردگی می توانند روی میل جنسی فرد تاثیر منفی برجا گذارند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040