۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۳

روش‌های درمانی برتر سلولیت

۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۳ 4812 بازدیدکننده 1 نظر
روش‌های درمانی برتر سلولیت در این مقاله می خوانید

سلولیت (تجمع چربی): بیشتر زنان در ران‌ها، باسن یا شکم خود چربی دارند و این طبیعی است اما اگر شما را ناراحت می‌کند می‌توانید برای نامحسوستر کردن آن اقداماتی انجام دهید.  ...

روش‌های درمانی برتر سلولیت

روش‌های درمانی برتر سلولیت

سلولیت (تجمع چربی): بیشتر زنان در ران‌ها، باسن یا شکم خود چربی دارند و این طبیعی است اما اگر شما را ناراحت می‌کند می‌توانید برای نامحسوستر کردن آن اقداماتی انجام دهید. 

 

ورزش هوشمندانه

 

روش‌های درمانی سلولیت

ورزش یکی از بهترین درمانهای سلولیت است. اگر چه ورزش باعث ناپدیدشدن آن نمی‌شود، اما با ساختن عضله‌های قوی زیر نواحی برجسته، ظاهری صافتر به پوست می‌بخشد. برنامه سه بخشی رژیم غذایی سالم، ورزش و شکل دادن عضلات را امتحان کنید. 

 

غذاهای خام بیشتری مصرف کنید 

 

روش‌های درمانی سلولیت

به جای غذاهای پر کالری کم ارزش (empty-calorie)، غذاهای پر فیبر مانند سبزیجات، میوه‌ها و غلات کامل مصرف کنید. کربوهیدرات‌های ساده یا تصفیه شده در بسیاری از نان‌ها، شکلات‌ها و نوشیدنی‌های گاز دار وجود دارند و منجر به افزایش چربی به خصوص در نوحی مستعد سلولیت می‌شوند. 

 

چند کیلو گرم وزن کم کنید 

 

روش‌های درمانی سلولیت

چه چاق باشید چه لاغر، می‌توانید سلولیت داشته باشید، اما وزن اضافی می‌تواند آن را بیشتر قابل مشاهده کند. اگر اضافه وزن دارید، کاهش چند کیلو گیرم وزن می‌تواند مفید باشد. بهتر است به آهستگی وزن کم کنید. رژیم غذایی یویو مانند، ممکن است سلولیت را بدتر کند. اگر وزن زیادی از دست داده‌اید ممکن است سلولیت را در نواحی که پوستتان شل شده است ببینید. از پزشک خود درباره درمان آن سوال کنید. 

 

ترک سیگار 

 

روش‌های درمانی سلولیت

مصرف سیگار بر خون رسانی به پوست تاثیر گذاشته و موجب نازک شدن و افزایش احتمال شل شدن پوست می‌شود و سلولیت را در بازوها، ران‌ها و باسن قابل مشاهده‌تر می‌کند. درباره روش‌های ترک سیگار مناسب خود، با پزشکتان صحبت کنید. 

 

نواحی فرورفتگی را ماساژ دهید 

 

روش‌های درمانی سلولیت

چند دقیقه در روز وقت بگذارید و نواحی که با آنها مشکل دارید را ماساژ دهید. ماساژ را در زیر دوش یا زمانی که لوسیون زده‌اید انجام دهید. ماساژ جریان خون را بهبود بخشیده و مایعات اضافی در آن ناحیه را خارج می‌کند و موجب می‌شود فرورفتگی‌ها کمتر قابل مشاهده باشند. 

 

محصولات را تست کنید 

 

روش‌های درمانی سلولیت

کرمهای حاوی عصاره‌های گیاهی ممکن است ظاهر پوست را مدتی بهتر کنند، مثلا محصولات حاوی کافئین می‌توانند به سرعت پوست را برای مدت کوتاهی جمع و منقبض کنند. اما آیا ممکن است چیز دیگری به همین خوبی عمل کند؟ خودتان پیش از این که محصول جدیدی را مصرف کنید، مقدار کمی از آن را تست کنید تا بدانید پوستتان چطور به آن واکنش میدهد. 

 

استفاده از کرم رتینول را به برنامه خود اضافه کنید 

 

روش‌های درمانی سلولیت

اگر به دنبال کرم‌های سفت کننده می‌گردید، به دنبال واژه رتینول هم باشید. اگر چه این کرم سلولیت را درمان نمی‌کند _ هیچ چیز دیگری هم این کار را نمی‌کند _ اما بافت و ظاهر پوست را بهتر می‌کند. برای این تاثیر حداقل 6 ماه باید از آن استفاده کنید. محصولات حاوی 0.3 درصد رتینول بهترین گزینه هستند. این کرم‌ها لایه بیرونی پوست را ضخیم می‌کنند که به پوشاندن نواحی فرورفته زیر پوست کمک می‌کند. 

 

همواری و صافی پوست با برنزه کننده 

 

روش‌های درمانی سلولیت

اگر پوست روشنی دارید برنزه کردن پوست می‌تواند به شما کمک کند، چون نواحی فرورفته در پوست‌های تیره‌تر کمتر به چشم می‌آیند. بدن را تمیز کرده و سپس از لوسیون برنزه کننده تنها بر روی نواحی سلولیت بمالید. سپس تمامی بدن را با برنزه کننده اسپری کنید. برنزه کردن واقعی را فراموش کنید چون به پوست شما آسیب وارد کرده و سلولیت را بدتر می‌کند. 

 

استفاده از باندپیچی بدن

میتوانید با استفاده از باند پیچی بدن برای مدتی پوست را تنگ و هموار و یکدست کنید. تاثیر آن حدود یک روز طول می‌کشد و هزینه آن متفاوت است. فرم دهنده بدن (گن) یا بانداژ Ace را به دور نواحی سلولیت بدنتان بپیچید، این کار ممکن است با هزینه کمتر نتیجه دهد.  

 

ماساژ و مکش 

 

روش‌های درمانی سلولیت

لیپوماساژ از ابزار غلتان مکش برای جمع کردن و ماساژ دادن پوست استفاده می‌کند. این درمان پر هزینه به تایید FDA رسیده است. چند درمان برای مشاهده نتایج میتوان انجام داد. تاثیر آن احتمالا و نظم و ترتیب از بین میرود مگر این که آن را مکرر انجام دهید. 

 

ایجاد گرما توسط فرکانس رادیویی و لیزر 

 

روش‌های درمانی سلولیت

فرکانس رادیویی یا لیزر پوست را از بیرون گرم کرده، ماساژ داده و می‌کشد. این کار موجب می‌شود پوست ظاهری صافتر پیدا کند که در برخی از موارد تاثیر آن شش ماه یا بیشتر طول می‌کشد. این روش آسیب زیادی نمیزند اما گران بوده و ممکن است شما به چند جلسه درمان نیاز داشته باشید.  

 

سلولیز روشی نوید بخش 

 

روش‌های درمانی سلولیت

این روش جراحی منبع سلولیت را از بین میبرد. لیزر زیر پوست فرستاده شده و سلول‌های چربی را کوچک می‌کند، نوارهای سختی که موجب فرورفتگی‌های پوست می‌شوند را برداشته و پوست را به ضخیمتر شدن تحریک می‌کند. بر اساس مطالعه کوچکی که سه ماه طول کشید، سلولیز در سال 2012 به تایید FDA رسید. گفته می‌شود نتایج آن ممکن است تا یک سال یا بیشتر باقی بماند اما تاثیرات بلند مدت این روش هنوز مشخص نیست. در صورت تمایل به انجام این روش به جراح پلاستیک دارای تاییدیه برای این روش، مراجعه کنید. 

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040