۳ آبان ۱۳۹۲

روش درمان بوی بد دهان

۳ آبان ۱۳۹۲ 2908 بازدیدکننده 2 نظر
روش درمان بوی بد دهان در این مقاله می خوانید

شاید تابحال شما از بوی بد دهان خود آزرده شده باشید در این مقاله شما با روش درمان بوی بد دهان آشنا خواهید شد.   ...

روش درمان بوی بد دهان

دستورالعمل‌ها:

1. حداقل هر 6 ماه برای پاک سازی و چک کردن به دندان‌پزشک خود مراجعه کنید تا به شما در پاک کردن پلاک ها و هر مشکل دیگری که  موجب بدبویی دهان می‌شوند کمک کند.

2. به مصرف غذاهایی مانند الکل، قهوه (کافئین دار یا بدون کافئین )، موادی با پروتئین زیاد ( مانند مواد لبنیاتی و گوشتی)، سیر و پیاز و شکر توجه کنید.این مواد همگی باعث بدبویی دهان هستند.

3. سعی کنید با بینی نفس بکشید.تنفس از راه دهان موجب خشکی دهان می‌شود که در نتیجه بستری را ایجاد می کند که برای تولیدمثل باکتری‌های بو زا بسیار مناسب است

4. یک گزارش روزانه از عادت‌های غذایی و دارویی خود که موجب بدبویی دهان شما می‌شوند تهیه‌کرده و به دندان‌پزشک خود نشان دهید.

5. روزی دو بار زبان و دندان‌های خود را مسواک بزنید تا تیکه‌های غذایی از دهان شما خارج شوند.روزی حداقل یک‌بار و ترجیحاً عصرها بین دندان‌های خود را با نخ دندان تمیز کنید.

6. از یک دهان‌شویه ی فلورایدی با مواد ضدعفونی‌کننده و رایحه‌ی مطبوع نعناع استفاده کنید. این ماده موجب حفاظت از دندان‌ها و بوی خوش دهان شما خواهد شد.

7. به خوشبوکننده‌های داخلی تنفسی نیز توجه کنید، مانند قرص‌های متعددی که قبل و یا بعد از یک وعده‌ی غذایی برای جلوگیری از بوی بد دهان استفاده می‌شوند. هم چنین می‌توانید از روش‌های طبیعی مانند جویدن جعفری بعد از غذا استفاده کنید.

 

نکات و هشدارها:

نعناع و آدامس برای وعده‌های غذایی که شامل سیر یا پیاز است به همراه داشته باشید. (یا یک مسواک و خمیردندان)

اگر بوی بد دهان شما ادامه داشت، با دندان‌پزشک خود صحبت کنید. بوی بد دهان ممکن است هشداری برای بیماری های دیگر باشد.

اگر از دندان مصنوعی استفاده می‌کنید، شب‌ها آن را از دهان خارج کرده و صبح قبل از استفاده تمیز کنید.

افرادی که از دخانیات استفاده می‌کنند اغلب از بوی بد دهان و مشکلات دهانی دیگر رنج می‌برند.

اگر این علائم ادامه یافت و یا شما مشکل و یا نگرانی‌های خاصی داشتید، حتماً با پزشک صحبت کنید. این اطلاعات به عنوان یک جایگزین برای درمان و نکات حرفه‌ای دارویی نیست.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040