۳ آبان ۱۳۹۲

روش مقابله و درمان اسهال

۳ آبان ۱۳۹۲ 3132 بازدیدکننده 2 نظر
روش مقابله و درمان اسهال در این مقاله می خوانید

در این مقاله شما با روش درمان و مقابله با اسهال آشنا شده و به راحتی می توانید آن را در مواقع ضروری بکار گیرید ...

روش مقابله و درمان اسهال

مقدمه

بیماری اسهال به زیادشدن آب در مدفوع اطلاق می‌شود که می‌تواند منجر به ضعیف شدن بدن شود .علت این بیماری ممکن است فساد مواد غذایی، ویروس‌ها،  و یا استرس و نگرانی شدید باشد.مراحل زیر به شما کمک می‌کند تا از پس این بیماری به خوبی برآیید.

 

دستورالعمل‌ها:

1. برای اینکه بدن شما زمان کافی برای بهبودی را پیدا کند، استراحت کافی داشته باشید.

2. از استفاده‌ی فراورده‌های لبنی خودداری کنید، زیرا عدم توانایی تحمل لاکتوز موجود در شیر در زمان بروز مشکلات روده رایج است.

3. پس از هر بار مدفوع دست‌های خود را با صابون بشویید تا از انتقال پاتوژن ها به شخص دیگر جلوگیری شود.

4. به رژیم غذایی خود توجه کنید.بعضی از افراد معتقدند که خوردن موز در شکل‌گیری مدفوع در کودکان موثر است.بعضی از پزشکان رژیمی شامل مواد زیر را پیشنهاد می‌دهند: موز، برنج، سیب و نان تست. اما این مواد را با احتیاط و به مقدار کم مصرف کنید تا از شدیدتر شدن بیماری پیشگیری شود.

5. در موارد اسهال شدید، تا 24 ساعت از مصرف غذاها اجتناب کرده و فقط از مایعات ولرم استفاده کنید. زمانی که مدفوع شما آغاز به شکل‌گیری کرد، کم‌کم مصرف غذاهای سبک را شروع کنید.

6. در صورتی که اسهال شما دردناک، شدید و شامل خون و یا با تب شدید همراه است، حتماً به پزشک مراجعه کنید. همچنین در صورتی که آنتی بیوتیک و یا داروهای تجویزی دیگری مصرف می کنید حتماً با پزشک خود تماس داشته باشید.

7. از دکتر داروساز حتماً سؤال کنید که داروی ضد اسهالی که قصد استفاده دارید با دیگر داروهای مصرفی شما مشکلی ایجاد نخواهند کرد.

 

نکات و هشدارها:

در کودکان ، زمانی که اسهال به خاطر سرایت میکرب باشد، بیماری شدید است و ممکن است تا 12 روز ادامه داشته باشد.

داروهای خود را چک کنید. موادی که دارای منیزیم باشند ممکن است منجر به اسهال شوند.

افراد مسن و کودکان به سرعت دچار کم آبی می‌شوند، که این امر می‌تواند بیماری‌های روده را تبدیل به شرایط اورژانسی کند. با نوشیدن مایعات، نوشیدنی‌های جایگزین الکترولیتی و یا در صورت تحمل آب‌میوه، آب از دست رفته بدن  را جایگزین کنید.

این اطلاعات به عنوان یک جایگزین برای درمان و نکات حرفه‌ای دارویی نیست.

 

 

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040