۲۳ مهر ۱۳۹۹

چگونه از دست دندان های زرد راحت شویم

۲۳ مهر ۱۳۹۹ 1215 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه از دست دندان های زرد راحت شویم در این مقاله می خوانید

اگر دندان های شما به خاطر خوردن چیزی یا ایجاد پلاکت روی آن زرد شده است باید بدانید خوش شانس هستید. شما می توانید با مراقبت صحیح از دندان های خود و مسواک زدن آن ها این لکه ها را دوباره ترمیم کنید. اگر به نظر می رسد دندان های شما بسیار زرد شده اند، مینای سفید دندان کمی محو شده و شاید شما به عاج دندان رسیده اید. این یک بخش عادی از زیاد شدن سن است پس شما کار اشتباهی انجام نداده اید. اما قابل درک است که بخواهید لبخند سفیدتری داشته باشید. در حالی که نمی توان مینای دندان را زمانی که از بین رفته است دوباره برگردانید نمی توانید از مینای مانده نیز حفاظت کرده و کمک کنید دندان های شما سفید و زیبا باقی بمانند. ...

چگونه از دست دندان های زرد راحت شویم

از دندان های خود مراقبت کنید

دندان سفید

 • برای حداقل دو دقیقه و دوبار در روز دندان های خود را مسواک بزنید.

باید چند بار مسواک را روی زبان خود کشیده یا از اسکراپرهای مخصوص زبان استفاده نمایید تا بعد از اتمام تمیز کردن دندان ها، زبان خود را تمیز کنید.

خمیر دندان های عادی خوب هستند اما خمیردندان های الکترولیت باعث می شوند ساده تر بتوانید یک تکنیک مناسب برای مسواک زدن را حفظ کنید. آن ها دندان شما را تمیزتر نمی کنند اما نیاز به تلاش زیادی برای تمیز کردن مناسب دندان ها ندارند.

مسواک زدن بیش از دو بار در روز می تواند واقعا مینای دندان شما را از بین ببرید. اگر خیلی زیاد یا خیلی محکم مسواک بزنید دندان های شما تمیزتر نخواهند شد.

 • از خمیر دندان های دارای فلوراید برای سالم نگه داشتن مینای دندان استفاده کنید.

هیچ جایگزین خوبی برای خمیردندان های فلورایدار وجود ندارد. فلوراید به طور طبیعی مینای دندان را قوی کرده و به از بین بردن لکه ها کمک می کند، که این برای کسی که به دنبال ظاهر زیبا و لبخندی سفید است بسیار مهم خواهد بود. با وجودی که برخی از متخصصان نگران اثرات فلوراید روی بدن هستند اما هیچ شواهدی وجود ندارد که نشان دهد خمیر دندان فلوراید برای استفاده خطرناک است.

با وجودی که نمی توان مینای دندان را دوباره جایگزین کرد فلوراید می تواند مینای دندان ضعیف شده را تقویت کند. این کار باعث می شود دندان های شما سفیدتر شوند، با وجودی که شما در حقیقت مینای دندان خود را برنگردانده اید.

اگر دندان های حساسی دارید می توانید از خمیر دندان های فلورایدداری استفاده کنید که مخصوص دندان های حساس ساخته شده اند.

وقتی صحبت از طعم، نوع و مدل خمیر دندان می شود این ها واقعا اولویت های شخصی هر فرد هستند. هیچ کدام از طعم یا رنگ نمی توانند روی توانایی خمیردندان برای تمیز کردن دندان های شما اثر داشته باشند پس تا زمانی که خمیر دندان شما حاوی فلوراید باشد انتخاب خوبی خواهد بود.

شواهد زیادی وجود ندارد که بگوید خمیر دندان های سفید کننده تاثیر زیادی دارند. استفاده از چنین خمیر دندان هایی هیچ مشکلی ندارد اما اگر نتوانستید نتایجی عالی دریافت کنید ناراحت نشوید.

 • حداقل یک بار در روز نخ دندان بکشید تا دندان های خود را تمیز نگه دارید.

چیزی حدود 30 تا 46 سانتی متر از نخ دندان را جدا کنید. نخ را میان دندان های خود قرار داده و در حین حرکت دادن نخ با حرمات دایره ای ان را به عقب و جلو بکشید. برای بیست تا سی ثانیه این کار را انجام داده و بعد این روند را برای هریک از دندان های خود تکرار کنید. حداقل یک بار در روز از نخ دندان استفاده کنید تا هرگونه غذا و پلاکتی که در بین شکاف دندان های شما جای گرفته است از بین بروند، زیرا غذا و تکه های مواد خوراکی می توانند مینای دندان را فاسد کنند.

بسیاری از افراد تصور می کنند کشیدن نخ دندان کاری اختیاری است اما این واقعیت ندارد. نخ دندان برای حفاظت از دندان های شما ضروری است و باعث براق و سفید نگه داشتن آن ها خواهد شد.

اگر در زمان استفاده از نخ دندان دچار خونریزی شدید به این معناست که لثه های شما ملتهب شده اند. این در واقع نوعی از بیماری لثه است اما ممکن است خودش با استفاده ی مرتب از مسواک و نخ دندان برطرف شود. اگر بعد از هربار استفاده از نخ دندان خونریزی را در دهان خود داشتید با دندان پزشک خود تماس گرفته و وقت بگیرید تا او نگاهی به لثه های شما بیندازد.

 • قبل و بعد از مسواک زدن باید دهان خود را با دهان شویه ها بشویید.

در هر بار استفاده از مسواک دوبار از دهان شویه استفاده کنید. یک پیمانه ی دهان شویه را قبل از مسواک زدن در دهان خود بچرخانید نا هر گونه مواد غذایی مانده در دهان شما شل شود. بعد از مسواک زدن نیز یک بار دیگر این کار را انجام دهید تا خمیردندان ها کاملا شسته شده و دهان شما بوی خوبی بدهد.

دهان شویه ها به دو شکل هستند:  آرایشی و درمانی. دهان شویه های آرایشی دارای هیدروژن پروکسید هستند که به سفید کردن دندان ها کمک می کند اما شواهد زیادی وجود ندارد که می توانند این کار را انجام دهند. دهان شویه های درمانی برای از بین بردن بوی بد دهان ساخته شده اند. استفاده از هردو این ها خوب است.

دهان شویه ها به سالم و تمیز ماندن دندان ها کمک می کنند اما نمی توانند جایگزینی برای مسواک یا نخ دندان باشند.

اگر در طول روز دهان شما مرتبا خشک می شود دهان شویه ها در این مشکل نیز به شما کمک خواهند کرد.

سفید کردن دندان ها

سفید کردن دندان

 • برچسب های سفید کننده ی دندان را برای براق کردن لبخند خود در خانه خریداری کنید.

این برچسب ها یک شبه مشکل شما را حل نخواهند کرد اما می توانند به از بین بردن لکه های زرد روی دندان کمک کنند. می توانید بدون اینکه نزد دندان پزشک بروید خودتان برچسبی را انتخاب کنید که یک یا دو درجه روشن تر از رنگ دندان های شماست. به یاد داشته باشید اگر دندان های خود را ترمیم کرده اید نباید از این برچسب ها استفاده کنید زیرا ممکن است به کاری که روی دندان شما انجام شده است آسیب بزنند.

برچسب های دندان نمی توانند دندان های ترمیم شده را سفید کنند بنابراین هرگوه روکش یا ایمپلنت در صورت استفاده از این برچسب ها مانند قبل می ماند.

متخصصان دندان به نظر می رسد که در مورد این برچسب های سفید کننده به یک توافق رسیده اند. آن ها برچسب های دندان را به عنوان گزینه ای ایمن و موثر پیشنهاد می دهند.

 • برای استفاده از برچسب ها بیاد 5 تا 45 دقیقه آن ها را به دندان خود بچسبانید.

قبل از استفاده از این چسب ها دندان خود را مسواک بزنید. سپس برچسب پشت چسب اول را کنده و ان را روی خط لثه بچسبانید. برچسب را روی دندان خود فشار داده و زیر ان را به سمت پشت دندان ها بچسبانید. این روند را با چسب دوم روی ردیف زیری دندان ها تکرار کنید. برای اینکه بدانید برچسب باید برای چه مدت زمانی روی دندان های شما بماند به برچسب راهنمای روی آن مراجعه کنید.

با توجه به برند و سبک برچسب مورد استفاده ی شما نیاز است چیزی بین 5 تا 45 دقیقه روی دندان های شما بماند.

برخی از برندهای برچسب های سفید کننده نیاز است هر روز تعویض شوند. این زمان برای برندهای مختلف بین روزانه تا هفتگی متفاوت است.

 • از درمان های سفید کننده های دندان دست ساز که از مواد خانگی تهیه شده اند استفاده نکنید.

در طی تحقیقات، شاید انواع متفاوتی از روش های سفید کردن دندان را دیده باشید که شامل ترکیب جوش شیرین، هیدروزن پروکسید، آب لیمو، زردچوبه و روغن نارگیل است. در حالی که برخی از آن ها ممکن است دندان های شما را سفیدتر کنند ممکن است به لثه های شما آسیب زده یا مینای دندان شما را از بین ببرند. قبل از استفاده از هریکدام از چنین برچسب هایی باید با دندان پزشک خود مشورت داشته باشید.

هرچیزی که شامل مرکبات باشد می تواند مینای طبیعی دندان را از بین ببرد و این می تواند به مرور دندان های شما را ضعیف کند. توت فرنگی ها نیز روش مشهوری برای سفید کردن دندان هستند اما در واقع کار زیادی انجام نمی دهند.

هیدروژن پروکسید  می تواند لثه های شما را حساس کرده و به ریشه ی دندان ها اسیب برساند. دندان پزشکان از پروکسید برای درمان های سفید سازی استفاده می کنند اما این ترکیب و فرمول خاصی است که شما نمی توانید در خانه داشته باشید.

زردچوبه اسیبی به چیزی نخواهد زد اما شواهد زیادی وجود ندارد که بتواند تاثیری برای سفیدی دندان های شما داشته باشد.

شواهدی نیست که نشان دهد روغن نارگیل می تواند هیچگونه تاثیری روی سفیدی دندان ها داشته باشد.

از لک شدن دندان های خود جلوگیری کنید

 • برای حفاظت از مینای طبیعی دندان خود همه چیز را با نی بنوشید.

بله شما می توانید حتی قهوه ی داغ یا چایتان را با نی مصرف کنید. شاید نوشیدن همه چیز با نی احمقانه به نظر برسد اما این یک راهکار کاملا جدی و موثر برای حفاظت از دندان ها و تمیز نگه داشتن ان هاست. با استفاده کردن از نی شما مانع از تجمع مایعات روی دندان خود شده و این کار از مینای دندان شما حفاظت خواهد کرد.

تنها استثنا آب است اب به طور طبیعی دارای مقداری فلوراید است که خود برای سلامت دندان مفید می باشد.

سفید کردن دندان

 • بیست دقیقه بعد از خوردن وعده های غذایی آدامس بدون قند بجوید.

آ دامس های بدون قند به تحریک تولید بزاق کمک می کنند که این برای شسته شدن مواد غذایی که در بین دندان ها مانده اند مفید است. حدودا بیست دقیقه بعد از هر وعده ی غذا هرگونه از ذرات غذا که بین دندان ها گیر کرده باشد همانجا خواهد ماند. یک تکه ادامس بدون قند را برداشته و برای چند دقیقه بجوید. این کار به تمیزی دهان شما کمک کرده و باعث می شود هرچیزی که مانده است به دندان های شما اسیب نزند.

 • برای تمیز کردن مرتب دندان های خود هر شش ماه با دندان پزشک ملاقات داشته باشید.

برنامه ی منظمی برای ملاقات با دندان پزشک خود داشته و حداقل دو بار در سال نزد او بروید تا دندان های شما را چک و تمیز کند. هیچ جایگزینی برای یک تمیز کردن حرفه ای وجود ندارد و پزشک شما قبل از اینکه مشکلات حاد شوند ان ها را تشخیص داده و درمان خواهد کرد.

 

https://www.wikihow.com/Get-Rid-of-Yellow-Teeth

 

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040