۱۴ شهريور ۱۳۹۷

چگونه سالم باشیم

۱۴ شهريور ۱۳۹۷ 1767 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه سالم باشیم در این مقاله می خوانید

سالم بودن کار سختی است که نیاز به رژیم زیاد و زمان گذاشتن دارد. با گذاشتن اهداف کوچک می‌توانید به زندگی سالم‌تری برسید.   ...

چگونه سالم باشیم

بیشتر آب بنوشید

بزرگ‌سالان باید روزانه هشت لیوان آب بنوشند و برای کودکان تقریباً 5 لیوان آب مورد نیاز است. این مقدار باید علاوه بر چیزهایی مانند چای یا قهوه باشد. آب بدن را در دمایی مناسب نگه داشته و سموم آن را خارج می‌سازد. نتیجه سوخت‌وساز و زندگی سالم است. در نتیجه شما به طور طبیعی سالم‌تر خواهید بود.

 

 

صبحانه بخورید

یک صبحانه‌ی سالم و سبک برای گرفتن فواید یک تغذیه‌ی خوب در ابتدای صبح کافی است. اگر این خوراکی را با پروتئین کم‌چرب و غلات مقایسه کنید از زیاده‌روی در ناهار اجتناب خواهید کرد. تحقیقات نشان داده‌اند کسانی که صبحانه نمی‌خورند ناهار بیشتر خواهند خورد. برای کنترل اشتهای خود اولین وعده‌ی روز را کنار نگذارید.

 

 

در طول روز خوب بخورید

اگر نیمی از وعده‌ی شما سبزیجات و میوه است خوب پیش می‌روید. پروتئین کم‌چرب، لبنیات کم‌چرب و غلات را به غذای خود اضافه کنید. زمانی که یک الگوی غذای ثابت داشته باشید بدنتان احساس راحتی بیشتری خواهد داشت. شاید زمانی برسد که بدن شما بسیار مشتاق به غذاهای قندی باشد اما اگر زیاده‌روی نکنید احساس بهتری خواهید داشت.

 

 

در زمان مناسب بخورید

زمان مناسب برای یک وعده‌ی عصرانه‌ی سالم که به سادگی هضم شود بین ساعت 5 بعدازظهر تا هشت شب است. بهتر است شب‌ها دیروقت چیزی نخورید زیرا شما را با کالری‌های نا لازم پر کرده و می‌تواند خوابتان را مختل کند. اگر نیاز به این وعده‌ی غذایی در بین شب دارید از آجیل‌هایی که شور نباشند، مغزها، میوه‌ها و سبزیجات تغذیه کنید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040