۱ مرداد ۱۳۹۷

نکاتی جالب برای خواب خوب

۱ مرداد ۱۳۹۷ 1126 بازدیدکننده 0 نظر
نکاتی جالب برای خواب خوب در این مقاله می خوانید

خواب یکی از نیازهای اصلی بشر برای زندگی سالم است. راهکارهای زیر برای خوابی خوب به شما کمک می‌کنند.   ...

نکاتی جالب برای خواب خوب

دیدن صفحه‌نمایش در دیروقت

در دنیای امروز دور شدن از وسایل الکترونیکی غیرممکن  به نظر می‌رسد. بااین‌وجود بازی با موبایل یا تبلت در شب باعث تحریک مغز و فعال ماندن آن شده و خوابیدن ما را دشوارتر می‌کند. برنامه‌های موبایل و بازی‌هایی که ذهن را درگیر می‌کنند مانع از خاموش شدن ذهن برای خواب می‌شوند.

 

 

اجتناب از خوردن یا خواندن در تختخواب

اگر عادت دارید کارهای دیگر مانند غذا خوردن، مطالعه یا ... را در رختخواب انجام دهید بدن شما اتاقتان را با خواب مرتب نمی‌داند. یک اتاق تاریک با تختی راحت باید خواب را تداعی کند اما اگر مرتباً در اتاق‌خواب خود باشید رفتن به خوابی عمیق سخت خواهد شد.

 

 

ساعت خواب منظم

اگرچه اغلب افراد برنامه‌ی خواب نامنظمی دارند اما نشان داده شده است داشتن برنامه بسیار کلیدی است. تغییرات متناوب در ساعت پایان کار و رفتن به خانه باعث می‌شود سخت‌تر بتوان برنامه‌ی منظمی برای خواب داشت و بدن الگویی برای استراحت خود پیدا نمی‌کند. سعی کنید در ساعت خاصی به تخت رفته و بیدار شوید، خصوصاً اگر کمبود خواب یا بی‌خوابی دارید.

 

 

اجتناب از مواد شیمیایی محرک

نوشیدنی‌های انرژی‌زا و مکمل‌های محرک مشهوری هستند که  انرژی شما در طول روز را زیاد می‌کنند اما این می‌تواند روی برنامه‌ی خوابتان نیز اثرگذار باشد. شما باید روز بعد در همان ساعت همیشگی بیدار شوید اما این مواد شیمیایی بدن را گیج کرده و اجازه نمی‌دهد بخوابید. بعدازظهر دیگر قهوه نخورید و نوشیدنی‌های انرژی‌زا را کنار بگذارید تا الگوی خواب شما به حالت عادی بازگردد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040