۱۱ تير ۱۳۹۷

استفاده از روغن نارگیل برای اگزما

۱۱ تير ۱۳۹۷ 1075 بازدیدکننده 0 نظر
استفاده از روغن نارگیل برای اگزما در این مقاله می خوانید

اگزما زمانی ایجاد می‌شود که پوست چربی کافی تولید نمی‌کند. شما می‌توانید از روغن نارگیل برای درمان اگزما استفاده کنید ...

استفاده از روغن نارگیل برای اگزما

شما می‌توانید از روغن نارگیل برای درمان اگزما استفاده کنید زیرا پوست را رطوبت بخشیده، به بازگرداندن رطوبت آن کمک کرده، مانع از بروز عفونت شده، فرانید بهبود را سرعت بخشیده و ایمنی بدن را بالا می‌برد. در حقیقت این روغن یکی از بهترین درمان‌های طبیعی برای کاهش شدت اگزما یا از بین بردن کامل آن است.

 

 

اگزما زمانی ایجاد می‌شود که پوست چربی کافی تولید نمی‌کند و اجازه می‌دهد رطوبت آن از بین برود. سلول‌های پوستی کم آب شده و فضای بین آن‌ها برای رشد انواع آلودگی، پاتوژن و محرک‌های دیگر عالی است. به دنبال آن سریعاً پوست پوسته شده، ترک می‌خورد و خارش پیدا می‌کند و دچار التهاب غیرقابل دیدنی خواهد شد.

 

روغن نارگیل دارای اثرات ضد باکتری، ضد قارچ و ضدویروسی است که می‌توانند از نواحی آسیب دیده‌ی پوست بر اثر کم‌آبی محافظت نمایند. بعلاوه روغن نارگیل یک مرطوب‌کننده‌ی طبیعی است و در نتیجه می‌تواند به پوست کمک کند رطوبتی که برای عملکرد مناسب نیاز دارد را حفظ کند.

 

 

چگونه از روغن نارگیل برای اگزما استفاده کنیم؟

از متداول‌ترین روش‌های استفاده این است که یک پیمانه روغن نارگیل را به وان حمام اضافه کنید.  بگذارید بدن در این آب غوطه‌ور بماند تا از فواید روغن بهره‌مند گردید.

 

به عنوان یک مرطوب‌کننده، می‌توان روغن را به شکل لایه‌ی نازکی روی هر بخش از بدن مالید، اما متداول‌ترین نقاط اگزما بازوها، پشت و بالای قفسه‌ی سینه هستند. روغن را سه بار در روز استفاده کنید یا قبل از خواب مالیده و صبح روز بعد بشویید. روغن نارگیل را بعد از حمام نیز می‌توان استفاده کرد زیرا منافذ پوستی در این زمان باز و تمیز هستند و احتمال بیشتری دارد تا بتوانند از خواص شفادهنده‌ی روغن استفاده کنند.

 

 

با استفاده‌ی روزانه بعد از چند روز تا نهایت یک هفته علائم اگزما بهبود خواهند یافت.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040