۶ دي ۱۳۹۶

علائم کم آب شدن بدن

۶ دي ۱۳۹۶ 1335 بازدیدکننده 0 نظر
علائم کم آب شدن بدن در این مقاله می خوانید

زمانی که بدن دچار کم‌آبی شود، مانند وسایل نقلیه، به شما علائم هشداردهنده‌ای را نشان می‌دهد که نیاز به چک شدن دارید. ...

علائم کم آب شدن بدن

خشکی پوست که بهبود نمی‌یابد

خشکی پوست به دلیل کمبود سبوم یا چربی است و باید نسبت به محصولات چرب کننده واکنش نشان دهد. در این شرایط استفاده از مرطوب‌کننده اغلب برای بهبود اوضاع کافی است. اگر این‌طور نشد شاید بدن شما دچار کم‌آبی باشد. بهتر است مدتی مصرف مایعات را زیاد کنید.

 

 

خشکی دهان و تشنگی شدید

شاید به نظرتان واضح باشد که اگر آب کافی ننوشید دهان و زبان شما خشک و چسبناک خواهند شد اما افراد زیادی به این نشانه بی‌توجه‌اند. زیاد تشنه بودن می‌تواند نشانه‌ای از کم‌آبی باشد بااین‌وجود خشکی دهان و تشنگی شاید علامتی از مشکلی جدی‌تر باشند. اگر بعد از چند روز درمان کم‌آبی نتیجه‌ای ندیدید بهتر است به یک نفر متخصص مراجعه نمایید.

 

 

دچار سردرد هستید

سر شما درد زیادی دارد که هر دقیقه به نظر بدتر می‌شود. این وضعیت تمرکز را برای شما دشوار کرده و صبرتان را از دست می‌دهید. در نهایت نوشیدن آب بیشتر می‌تواند برای پیشگیری از سردردهای دردناک مفید بوده و حتی آن‌ها را درمان کند.

 

 

همیشه خسته‌اید

به روال روزانه‌ی زندگی خود دقت کنید تا مطمئن شوید هر شب خواب کافی دارید. اگر خوب استراحت می‌کنید ولی هنوز هم احساس خستگی دارید شاید دچار کم‌آبی شده‌اید. خستگی می‌تواند روی خوب بودن بدن شما تأثیر بزرگی گذاشته و توانایی تمرکزتان را کاهش دهد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040