۲۲ خرداد ۱۳۹۶

مضرات نگه داشتن ادرار برای بدن

۲۲ خرداد ۱۳۹۶ 3774 بازدیدکننده 0 نظر
مضرات نگه داشتن ادرار برای بدن در این مقاله می خوانید

نگه‌داشتن ادرار برای زمانی طولانی اگر یک عادت شود بسیار مضر خواهد بود. این موقع است که مشکلات یکی پس از دیگری نمایان خواهند شد. ...

مضرات نگه داشتن ادرار برای بدن

مثانه زیاد کار می‌کند

عوارض نگه داشتن ادرار

مثانه‌ی شما تنها می‌تواند حدود دو فنجان آب را در خود نگه دارد. مثانه را یک ماهیچه در نظر بگیرید، در واقعیت هم همین است. زمانی که مثانه زیاد کار کند می‌تواند بر چیزهای دیگر نیز اثر بگذارد: برای مثال کف لگن. ماهیچه‌ی کف لگن بخشی است که کنترل می‌کند ادرارتان را نگه‌دارید یا بیرون بریزید.

 

مغزتان نمی‌داند چه زمانی باید ادرار کنید

عوارض نگه داشتن ادرار

باور داشته باشید یا نه هرچه بیشتر مثانه‌ی خود را خالی نکنید بیشتر کشیده خواهد شد. هرچه مثانه بیشتر کشیده شود مغز توانایی تشخیص زمان برای ادرار کردن را از دست خواهد دارد. در این زمان پیام مهمی که مثانه در زمان تخلیه به مغز می‌فرستد نادیده گرفته خواهد شد.

 

امکان ابتلا به عفونت ادراری

عوارض نگه داشتن ادرار

حدود نیمی از زنان حداقل یک‌بار در زندگی خود دچار عفونت ادراری خواهند شد. این عفونت‌ها به علت باکتری‌هایی ایجاد می‌شوند که وارد مسیر دستگاه ادراری می‌شوند که اغلب همراه با احساس سوزش، تکرر ادرار و درد لگن است.

البته عفونت ادراری تنها به خاطر نگه‌داشتن ادرار نخواهد بود. اگر به اندازه‌ی کافی مثانه‌ی خود را تخلیه نکنید در بدن خود زمینه‌ی مناسب برای رشد باکتری‌هایی را ایجاد خواهید کرد که عامل عفونت ادراری هستند.

 

باکتری می‌تواند مشکلات دیگر بسازد

عوارض نگه داشتن ادرار

عفونت ادراری تنها مشکلی نیست که با خانه کردن باکتری‌ها در دستگاه ادراری ایجاد می‌شود. عوارض متعدد دیگری نیز می‌توانند ایجاد شوند مانند عفونت‌ها، تب، درد، گرفتگی و ...

 

اعضای دیگر شاید آسیب ببینند

عوارض نگه داشتن ادرار

مثانه‌ی شما به دستگاه ادراری متصل است، از جمله کلیه‌ها. کلیه‌ها ادرار را از آب اضافی جریان خون می‌سازد و مواد زائد را فیلتر می‌کند. اگر ادرار داخل لوله‌های متصل به کلیه‌ها برگردد می‌تواند باعث بروز عفونت و آسیب به کلیه‌ها شود

 

ممکن است شلوارتان را خیس کنید

حالا قسمت خجالت‌آور و شاید به نوعی بدترین سناریوی این داستان: زمانی که مثانه پرتر و پرتر شود احتمال زیادی وجود دارد که نتوانید در انتها خودتان را به موقع به دستشویی برسانید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040