۱۲ مرداد ۱۳۹۵

مشکلات پریود که باید توسط پزشک بررسی شود

۱۲ مرداد ۱۳۹۵ 2204 بازدیدکننده 0 نظر
مشکلات پریود که باید توسط پزشک بررسی شود در این مقاله می خوانید

برخی تغییرات در سیکل قاعدگی شما اهمیت زیادی دارند و باید توسط پزشک بررسی شوند. ...

مشکلات پریود که باید توسط پزشک بررسی شود

دیر شدن زمان عادت ماهانه

عقب افتادن عادت ماهانه

اگر از لحاظ جنسی فعالید حتی اگر از راه‌های کنترل بارداری استفاده می‌کنید بازهم باید بک تست بارداری خریداری نمایید. بارداری رایج‌ترین علت تأخیر در سیکل قاعدگی است.اگر تست بارداری شما منفی بود شاید در دوره‌ی خود تخمک‌گذاری نداشته‌اید. اگر تخمک‌گذاری انجام نشود در بدن هورمون‌های لازمی که محرک دوره‌ی قاعدگی هستند تولید نخواهد شد. علت می‌توان استرسی باشد که بر اثر امتحانات یا شروع یک کار جدید به شما وارد شده است.

 

نامرتب بودن عادت ماهانه

پریود نامرتب

بین نامرتب بودن عادت ماهانه و قطع کلی آن تفاوت وجود دارد. شاید در ابتدای شروع سیکل قاعدگی شما عادت ماهانه‌ی نامرتبی داشته باشید. این مورد می‌تواند کاملاً عادی باشد اما پس از حدود یک سال باید عادت شما مرتب شود.  اگر پس از 2 سال پریودهای شما مرتب نشد بهتر است در مورد آن با پزشکتان مشورت کنید.

 

بیش از یک عادت ماهانه دارید

دوبار پریود شدن

چیز جالب این است که شما در حقیقت دو پریود در یک ماه ندارید. شما باید قبل از شروع پریود بعدی تخمک‌گذاری داشته باشید و تنها در ماه یک‌بار تخمک‌گذاری خواهید کرد. پس چه اتفاقی افتاده است؟

اگر دو بار در ماه خونریزی داشته باشید ممکن است در فاصله‌ی دو هفته این اتفاق بیفتد. این یعنی شما هنوز تخمک‌گذاری و عادت ماهانه‌ی عادی خود را یک بار در ماه دارید. اما در زمان تخمک‌گذاری اتفاقی در بدن پیش می‌آید که تقریباً دو هفته بعد از پریود ایجاد می‌شود. این نوع خونریزی می‌تواند بر اثر  تغییرات هورمونی ایجاد شود و علت رایجی در انواع روش‌های کنترل بارداری است. برخی علل ممکن دیگر عبارت‌اند از:

   استرس

   آندومتریوز

   فیروئید رحم

   پولیپ رحم

 

پریود شما بیش از 7  روز است

پریود طولانی

طول کشیدن پریود بیش از 7 روز عادی نیست. پریود طولانی تر اغلب با خونریزی شدیدتر نیز همراه است. این نوع مشکل می‌تواند در طی ماه‌های مختلف باعث طولانی تر شدن و سنگین تر شدن هر ماهه‌ی پریود شما شود. این نوع الگوی خونریزی در مشکلات رحمی زیر رایج است:

فیروئید رحمی

پولیپ رحمی

آدنومیوز

هیپرپلازی آندومتر

استفاده از IUD

 

عادت ماهانه‌ی شما دردناک است

دردهای قاعدگی

عادات ماهانه‌ی دردناک می‌توانند بسیار شدید شوند. اگر این دردها با خونریزی شدید و طولانی همراه باشند راهنمایی برای تشخیص فیروئید رحمی یا آدنومیوز خواهند بود.

با این وجود درد ناگهانی در زمان پریود عادی نیست و اغلب نشانه‌ای از مشکلی جدی می‌باشد. در این شرایط باید سریعاً نزد پزشک بروید. علل ممکن دردهای ناگهانی می‌توانند موارد زیر باشند:

   بیماری التهابی لگن

   کیست تخمدان

   بارداری خارج رحمی

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040