۵ بهمن ۱۳۹۴

5 باور نادرست درباره دیابت

۵ بهمن ۱۳۹۴ 2393 بازدیدکننده 0 نظر
5 باور نادرست درباره دیابت در این مقاله می خوانید

نداشتن اطلاعات خطرناک است، خصوصاً اگر درباره‌ی یک بیماری باشد. در این مقاله برخی باورهای نادرست درباره‌ی دیابت که در بین مردم رواج دارد رد شده‌اند. ...

5 باور نادرست درباره دیابت

مصرف زیاد قند عامل دیابت است

علت دیابت

اضافه کردن قند زیاد به رژیم غذایی عامل ابتلا به دیابت نیست. علت دیابت نوع 1 مشخص نیست اما محققان می‌گویند عوامل محیطی و ژنتیکی می‌توانند در آن نقش داشته باشند. چاقی، سن و سابقه‌ی خانوادگی دیابت فاکتورهایی هستند که برای دیابت نوع 2 شناخته‌شده‌اند. مصرف زیاد غذاهای قندی باعث چاقی شده و اضافه‌وزن می‌تواند عامل دیابت نوع 2 باشد. در این شرایط تمام غذاهایی که به بدن شما چربی اضافه می‌کنند بدن را مستعد دیابت خواهند ساخت.

 

دیابت مسری است

دیابت

دیابت یک بیماری مسری نیست. راهی وجود ندارد که شما مانند سرماخوردگی یا آنفولانزا به دیابت مبتلا شوید.  تنها راهی که ممکن است فرد به دیابت مبتلا شود ژنتیک یا وراثت است.

 

بیماران نباید هرگز شیرینی بخورند

کنترل دیابت

بیماران دیابت باید به رژیم غذایی خود دقت داشته باشند زیرا بدن در جذب گلوکز با مشکل مواجه می‌شود. آن‌ها می‌توانند در حد متعادل از مواد قندی نیز مصرف کنند. وعده‌های کوچک از شیرینی‌جات همراه با یک رژیم غذایی سالم و ورزش مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

 

می‌توانید بگویید چه زمانی قند خونتان بالا می‌رود

دیابت

زمانی که قند خون افزایش می‌یابد علائم مشهودی در بدن آشکار می‌شود مانند تشنگی یا گرسنگی، کاهش وزن، خستگی و ... بااین‌وجود دشوار است متوجه افزایش کم سطح قند خون شوید. سخت است شما بتوانید همیشه متوجه علائم شوید، خصوصاً در مراحل اولیه‌ی بیماری. بنابراین به‌جای اینکه بر اساس تحلیل خودتان قضاوت کنید بهتر است مرتباً قند خون را چک کنید.

 

بیماران دیابت نباید زیاد ورزش کنند

دیابت و ورزش

فعالیت فیزیکی برای دیابت خوب است. ورزش کمک می‌کند چربی بیشتری بسوزانید، میزان استرس کم شود و سطح قند خون و کلسترول در کنترل باشد. یک برنامه‌ی ورزشی خوب کمک می‌کند بدن، ذهن و قلب سالمی داشته باشید. بیماری کنترل نشده قلب، اعصاب و سیستم ایمنی را در معرض خطر قرار می‌دهد و ورزش منظم به مبارزه با همه‌ی این احتمالات کمک می‌کند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040