۲۱ آبان ۱۳۹۴

نکاتی برای کاهش فشار روی مفاصل

۲۱ آبان ۱۳۹۴ 2610 بازدیدکننده 0 نظر
نکاتی برای کاهش فشار روی مفاصل در این مقاله می خوانید

افزایش فشار روی مفاصل آسیب‌دیده می‌تواند باعث افزایش درد و کاهش استحکام مفاصل می‌شود. بنابراین شما باید به دنبال راهی برای کاهش فشار روی مفاصل باشید. ...

نکاتی برای کاهش فشار روی مفاصل

برای کاهش فشار روی مفاصل آسیب‌دیده باید از تکنیک‌ها و قوانین مربوط به محافظت از مفاصل استفاده کنید.

 

استفاده از ابزار کمکی

استفاده از یک وسیله‌ی کمکی در محل آسیب‌دیده می‌تواند فشار روی آن نقطه را کم کند. استفاده از وسایل کمکی باعث می‌شود فشار روی مفاصل آسیب‌دیده کم شود، خصوصاً دست‌ها. وسایل کمکی متحرک مانند واکر می‌توانند برای کاهش فشار روی مفاصلی که وزن زیادی را تحمل می‌کنند مفید باشند.

 

داشتن وزن مناسب

داشتن وزن مناسب و ایده آل بسیار مهم است. هر 450 گرمی که شما از وزن خود کم کنید در هر مرتبه بالا رفتن از پله فشار وارد بر زانوی شما 4 مرتبه کاهش می‌یابد. این موضوع بیشتر در مورد آرتروز است اما اضافه‌وزن می‌تواند روی زانویی که دچار آرتریت روماتوئید شده است نیز اثر داشته باشد. حمل کردن وزن اضافی باعث فشار روی مفاصل می‌شود. سعی کنید وزن اضافی خود را کم کرده و وزن مناسب برای خود را حفظ کنید.

 

گرم کردن

گرما می‌تواند درد ناشی از آرتروز را تسکین دهد. همان‌طور که اغلب متوجه شده‌اید یک دوش یا وان آب گرم اغلب تسکین سریع و دل‌چسبی برای درد آرتروز است. برای تسکین درهای موضعی مفاصل می‌توانید از پدهای گرمایی استفاده کنید. اگر پد گرمایی شما قدیمی شده می‌باشد بهتر است به دنبال مدل‌های جدیدتر بروید. در بازار پدهای گرمایی مخصوص مفاصل موجودند مانند پدهایی برای گردن و شانه‌ها. برای تسکین درد مفاصل در دست‌ها می‌توانید از حمام موم پارافین استفاده کنید.  

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040