۲۷ مهر ۱۳۹۴

10 عارضه ی جانبی ناشی از جراحی کاشت مو

۲۷ مهر ۱۳۹۴ 2243 بازدیدکننده 0 نظر
10 عارضه ی جانبی ناشی از جراحی کاشت مو در این مقاله می خوانید

کاشت مو روشی مدرن برای مبارزه با طاسی است. درحالی‌که کاشت مو کمابیش روشی ایمن در نظر گرفته می‌شود اما باید بدانید این درمان کاملاً بدون خطر نیست. ...

10 عارضه ی جانبی ناشی از جراحی کاشت مو

خونریزی و عفونت

عوارض کاشت مو

خونریزی عارضه‌ی جانبی شایعی در جراحی‌های کاشت مو است. این‌ عارضه‌ اغلب در حین جراحی یا کمی پس‌ازآن اتفاق می‌افتد. اغلب علت خونریزی جراحی بی‌مهارت روی جمجمه است. اگر قبل از جراحی به دنبال یک فرد ماهر و مشهور بگردید می‌توانید از این مشکل پیشگیری کنید.

 ترس از عفونت در همه نوع جراحی وجود دارد. استفاده از ابزار غیربهداشتی و نامناسب اغلب منجر به این‌گونه عوارض می‌شود. این اتفاق زمانی می‌افتد که جراحی در محیطی آلوده انجام شود.

 

نازک شدن موقت مو

عوارض کاشت مو

نازک شدن موقت مو با نام " shedding " شناخته می‌شود. این اتفاق بر اثر فرم ضعیف پیوند مو رخ می‌دهد.گاهی همه‌ی موها با موفقیت پیوند نمی‌خورند. این موها اغلب از ریشه  کنده می‌شوند. برخی افراد پس از جراحی از نازک شدن تارهای مو شکایت دارند و برخی دیگر از طاسی تکه‌ای. به شرایطی که روزانه 50 تا 100 عدد از موهای شما بریزند shedding گفته می‌شود. همچنین shedding ممکن است بر اثر پیوند نامناسب توسط فرد ناوارد ایجاد شود.

 

خارش

عوارض کاشت مو

خارش عارضه‌ی جانبی دیگری است که بیماران کاشت مو آن را تجربه می‌کنند. این عارضه ممکن است گاهی بر اثر شناخت و درمان اشتباه شدید شود. اغلب خارش بر اثر پوسته‌پوسته شدن سر و دلمه بستن روی زخم‌ها است.  ممکن است هزاران زخم یا بیشتر این‌گونه شوند. گاهی این اتفاق کمی پس از جراحی روی می‌دهد. ممکن است در مراحل اولیه با شامپو زدن بتوان این عارضه را کنترل کرد. اما اگر شدت بیماری برای شما غیرقابل‌تحمل بود باید حتماً به یک فرد متخصص مراجعه کنید. برای مبارزه با برخی از انواع این مشکل روغن‌های مرطوب‌کننده وجود دارد.

 

زخم

عوارض کاشت مو

زخم اغلب در بیمارانی ایجاد می‌شود که کاشت موی خطی داشته‌اند. دیده‌شده است گاه بیماران استعداد ژنتیکی به ایجاد زخم‌های شدید دارند. برآمدگی‌های روی زخم ممکن است گاهی زشت و ترسناک به نظر برسند، خصوصاً اگر مدل موهای فرد کوتاه باشد. در روش‌های دیگر کاشت مو نیز گاه ایجاد زخم در بیمار دیده‌شده است.

 

کیست

عوارض کاشت مو

کیست‌ها عموماً زمانی ایجاد می‌شوند که فولیکول‌های مو آسیب‌دیده و به لایه‌های زیرین پوست هل داده‌شده‌اند. اغلب این کیست‌ها به‌اندازه‌ی جوش بوده و خوش خیم هستند. باوجودی که کیست‌ها همیشه خطرناک نخواهند بود اما در صورت مشاهده‌ی آن باید حتماً بدون تأخیر نزد پزشک بروید.

 

سکسکه

عوارض کاشت مو

سکسکه اغلب در بین بیماران جراحی کاشت مو دیده می‌شود. شدت مشکل ممکن است در هر فرد متفاوت با فرد دیگر باشد. برای آرام کردن اوضاع و حل مشکل با پزشک مشورت کنید.

 

تورم

عوارض کاشت مو

بسیاری از بیمارانی که نوع پوست بدی دارند پس از جراحی تورم را تجربه می‌کنند. گاه این تورم ممکن است با مراجعه به یک فرد متخصص کنترل شود. اما در برخی موارد تورم به چشم‌ها و پیشانی گسترش‌یافته و مشکلی جدی می‌شود.

 

خونریزی

عوارض کاشت مو

خونریزی به‌ندرت در کاشت مو دیده می‌شود اما برخی افراد براثر فشار زیاد به جمجمه آن را تجربه می‌کنند. در این موارد زخم‌ها جزئی‌اند و به‌مرورزمان برطرف می‌شوند.

 

درد

عوارض کاشت مو

درست است که کاشت مو درد خیلی کمی دارد اما برخی بیماران ممکن است درد بیشتری داشته باشند. این‌یک عارضه‌ی موقت است و باگذشت زمان برطرف خواهد شد.

 

بی‌حسی

گاه تا چند هفته پس از کاشت مو این بی‌حسی وجود دارد. اگر پس از گذشت مدتی از شدت آن کم نشد باید فوراً نزد پزشک متخصص بروید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040