۲۸ مرداد ۱۳۹۴

15 علامت سرطان در مردان که نباید به آن بی توجه بود

۲۸ مرداد ۱۳۹۴ 3182 بازدیدکننده 0 نظر
15 علامت سرطان در مردان که نباید به آن بی توجه بود در این مقاله می خوانید

بیماری‌هایی مانند سرطان قابل‌درمان‌اند اما هرچه از مراحل آن بگذرد شانس درمان فرد کمتر می‌شود. اگر هریک از نشانه‌های زیر را داشتید از رفتن نزد پزشک کوتاهی نکنید، شاید زندگی شما را نجات دهد. ...

15 علامت سرطان در مردان که نباید به آن بی توجه بود

مشکلات ادراری

علائم سرطان در مردان

ادرار مکرر یا سختی دفع ادرار پرچم‌های قرمزی هستند که می‌توانند نشانه‌ی آغاز سرطان پروستات باشند. مشکلات ادرار با افزایش سن در بین مردان رایج‌تر می‌شود اما هرگونه تغییری همیشه باید بررسی شود.

 

تغییرات در بیضه‌ها

علائم سرطان در مردان

وجود یک غده و یا تورم در بیضه که با درد همراه نباشد می‌تواند نشانه‌ای از سرطان باشد. بیضه‌ها مرتباً در حال تغییرند بنابراین ممکن است چیز مهمی نباشد اما باید حتماً نزد پزشک بروید.

 

وجود خون در ادرار یا مدفوع

علائم سرطان در مردان

شاید علت آن یک عفونت یا هموروئید ساده باشد اما تغییر در ظاهر ادرار نشانه‌ی وجود یک مشکل است و باید حتماً معاینه شوید.

 

تغییرات پوستی

علائم سرطان در مردان

یکی از نشانه‌های اولیه‌ی سرطان پوست تغییرات ناگهانی در پوست است. بنابراین به هر چیز غیرعادی‌ای نباید بی‌توجه باشید. خصوصاً به خال‌های پوستی باید توجه خاص داشت.

 

تغییرات غدد لنفاوی

علائم سرطان در مردان

غدد لنفاوی غده‌های لوبیا شکل کوچکی هستند که در گردن و زیربغل قرار دارند. اگر شاهد هرگونه تورم در این نواحی بودید باید حتماً نزد پزشک خانوادگی خود بروید.

 

مشکل در بلع غذا

علائم سرطان در مردان

دشوار بودن بلع غذا و گلودرد اغلب با سرماخوردگی در ارتباط‌اند اما اگر این نشانه‌ها بی‌دلیل هستند و یا اینکه بعد از مدتی برطرف نشدند می‌توانند نشانه‌ای از سرطان شکم یا گلو باشند.

 

کاهش وزن بی‌دلیل

علائم سرطان در مردان

اگر بدون تغییر در عادات غذایی یا سبک ورزش خود کاهش وزن شدیدی داشته‌اید شاید دلیلی برای نگرانی وجود داشته باشد. کاهش وزن ناگهانی نشانه‌ای از سرطان است. البته می‌تواند علامت بیماری‌هایی دیگری نیز باشد اما به‌هرحال باید نزد پزشک بروید.

 

تب

علائم سرطان در مردان

بدن شما زمانی تب می‌کند که در تلاش برای مبارزه با عفونت است و اغلب تب با سرماخوردگی یا آنفولانزا ارتباط دارد. اگر برای بیشتر از یک هفته تب داشتید شاید نشانه‌ی یک بیماری جدی باشد.

 

خستگی

علائم سرطان در مردان

احساس خستگی دائمی اغلب بخشی از زندگی‌های مدرن است اما اگر در تمام طول تعطیلات یا روزهای آخر هفته نیز خسته بودید شاید مشکلی وجود داشته باشد.

 

کمردرد

علائم سرطان در مردان

به دلیل عادات کاری نامناسب و نداشتن تحرک کمردرد یک مشکل رایج است اما ممکن است کمردرد شما نشانه‌ای از سرطان‌هایی مانند روده بزرگ باشد که در حال پیشرفت است.

 

سرفه‌های بدون وقفه

علائم سرطان در مردان

بیشتر سرفه‌ها سه هفته طول می‌کشند و بدون هیچ درمان خاصی رفع می‌شوند. اگر مدت‌زمان سرفه کردن شما بیش از این طول کشید شاید نشانه‌ای از سرطان ریه باشد و باید نزد پزشک بروید.

 

تنگی نفس

علائم سرطان در مردان

اگر سیگار می‌کشید شاید همیشه کمی تنگی نفس داشته باشید در غیر این صورت اگر تنگی نفس شما با خس‌خس سینه همراه بود می‌تواند جایی برای نگرانی باشد. اگر سیگار نمی‌کشید و باکمی فعالیت بدنی تنگی نفس پیدا می‌کنید باید برای معاینه نزد پزشک بروید.

 

توده در سینه

علائم سرطان در مردان

اگرچه این مشکل در بین زنان بسیار شایع‌تر است اما مردان نیز می‌توانند به سرطان سینه مبتلا شوند. اگر در قفسه‌ی سینه یا زیر بغل خود متوجه یک توده شدید باید حتماً نزد پزشک بروید. شاید این موضع شما را دستپاچه کند اما می‌توانید زندگی خود را نجات دهید.

 

تغییر در مدفوع

علائم سرطان در مردان

تغییر در مدفوع، مانند اسهال یا یبوست مداوم می‌تواند نشانه‌ای از سرطان روده‌ی بزرگ باشد.

 

افسردگی

علائم سرطان در مردان

اگر اغلب احساس ناراحتی می‌کنید و دلیلی برای ای موضوع وجود ندارد باید یک تست فیزیکی انجام دهید. خستگی و فشار ناشی از سرطان می‌تواند تأثیر بدی روی احساسات و بدن شما داشته باشد و این می‌تواند یک علامت هشداردهنده باشد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040