۱ مرداد ۱۳۹۴

اشتباهات رایج در مسواک زدن

۱ مرداد ۱۳۹۴ 3214 بازدیدکننده 0 نظر
اشتباهات رایج در مسواک زدن در این مقاله می خوانید

مسواک زدن فعالیتی است که روزانه تکرار می کنید، اما باید بدانید اگر این کار را به روش صحیح و مناسب انجام ندهید دندان ها و لثه ی شما آسیب خواهند دید. ...

اشتباهات رایج در مسواک زدن

تنها دو بار در روز مسواک می‌زنید

روش مسواک زدن

دو بار مسواک زدن در روز استاندارد شناخته می‌شود اما این حداقل دفعات است. چرا؟ زیرا لایه‌های جرم پس از هر وعده‌ی غذایی روی دندان‌های شما جمع شده و می‌تواند تبدیل به لایه‌ی ضخیمی از جرم و آلودگی شود که تنها با رفتن به دندانپزشکی تمیز می‌شوند.

 

سر مسواک خود را با یک زاویه‌ای صاف نگه می‌دارید

روش مسواک زدن

مسواک را با زاویه‌ی 45 درجه نسبت به دندان نگه‌داشته و سر آن را به سمت لثه بگیرید. این کار یک لبه‌ی محکم و مقاوم نسبت به دندان شما ایجاد می‌کند که مانند جارو عمل کرده و نه‌تنها دندان شما را تمیز کرده بلکه لثه‌ها را تازه نگه می‌دارد.

 

صبح‌ها نخ دندان می‌کشید

روش مسواک زدن

اگر روال عادی شما یک‌بار مسواک زدن در روز است این کار را شب‌ها انجام دهید.

 

صبح‌ها تنها نگران بوی دهان خود هستید

روش مسواک زدن

ازآنجایی‌که صبح هنوز چیزی نخورده‌ایم تصور می‌کنیم مسواک زدن در صبح اهمیت کمتری دارد. اما این اشتباه است. در طول شب غذا نخوردن و نیاشامیدن ما با جریان هوای ثابت در دهان همراه شده و محیطی می‌سازد که مناسب رشد جرم و باکتری‌هاست.

 

از مسواک‌هایی که خیلی سفت هستند استفاده می‌کنید

روش مسواک زدن

سر مسواک شما بسیار مهم است زیر تراکم، سفتی و ترتیب قرارگیری برس های مسواک همگی باید طوری باشند که با روش‌های مختلفی دندان شما را تمیز کنند. در کل مسواک‌هایی که برس آن‌ها صاف مرتب‌شده است بهترند اما مسواک‌هایی که یک نقطه‌ی برآمده دارند برای تمیز کردن لثه‌ها مناسب‌اند.

 

نگران سلامت لثه‌های خود نیستید

لثه‌ها از بخش‌هایی هستند که اغلب به آن بی‌توجهی می‌شود اما باید بدانید لثه یکی از مهم‌ترین اعضاست. برای سلامت لثه نیاز به یک سری حرکات گردشی بیشتر است تا تمیز شده و سختی آن‌ها باقی بماند.

 

به شکل دایره‌ای یا هر شکل تصادفی دیگری مسواک می‌زنید

روش مسواک زدن

حرکت صحیح یک حرکت سریع و کوتاه به سمت جلو عقب با زاویه‌ی 45 درجه است و سپس باید از خط لثه تا لبه‌ی دندان را از بالا به پایین مسواک زد.

 

مسواک الکتریکی خود را مانند مسواک معمولی حرکت می‌دهید

روش مسواک زدن

با مسواک الکتریکی تمامی حرکات گفته‌شده کاملاً تغییر می‌کنند. خود مسواک حرکات سریع را انجام می‌دهد بنابراین تنها کاری که شما باید بکنید این است که به‌آرامی  و نرمی مسواک را روی دندان‌های خود به سمت جلو و عقب برده و روی خط لثه حرکت دهید.

 

از قانون 2 دقیقه پیروی می‌کنید

موضوع زمانی نیست که شما گذرانده‌اید بلکه درباره‌ی یک پوشش مناسب روی دندان‌هاست. اگر بتوانید این کار را در یک دقیقه انجام دهید برای شما همین زمان کافی است.

 

تنظیمات مسواک شما مناسب دندانتان نیست

روش مسواک زدن

یک مسواک برقی تنظیمات مختلفی به شما می‌دهد که مناسب نوع دندان‌های شما است. دندان‌های حساسی دارید؟ تنظیمات دندان‌های حساس وجود دارد. می‌خواهید دندان‌هایتان سفید شود؟ برای این کار نیز تنظیمات خاصی وجود دارد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040