۲۰ تير ۱۳۹۴

5 مزیت شگفت انگیز دوش آب سرد

۲۰ تير ۱۳۹۴ 2612 بازدیدکننده 0 نظر
5 مزیت شگفت انگیز دوش آب سرد در این مقاله می خوانید

من 5 فایده‌ی شگفت‌انگیز دوش سرد گرفتن را برای شما آماده کرده‌ام. شاید از شنیدن آن‌ها متعجب شوید. ...

5 مزیت شگفت انگیز دوش آب سرد

سوزاندن چربی

دو نوع چربی در بدن وجود دارد: چربی سفید و چربی قهوه‌ای. چربی سفید چربی‌ای در بدن است که همه‌ی ما آن را می‌شناسیم و تلاش می‌کنیم از شر آن راحت شویم. زمانی که ما کالری بیشتری مصرف می‌کنیم بدن ما نیاز به سوخت‌وساز بیشتری دارد و اگر این کالری را به‌عنوان انرژی نسوزانیم به شکل چربی سفید ذخیره می‌شود. کار چربی قهوه‌ای تولید حرارت برای گرم نگه‌داشتن بدن است. زمانی که براثر سرمای زیاد چربی قهوه‌ای فعال می‌شود، برای گرم نگه‌داشتن شما کالری می‌سوزاند. این عمل در برنامه‌ی کاهش وزن به شما کمک می‌کند.

 

بازیابی بدن پس از ورزش

اغلب پس از تمرین‌های سخت ورزشکاران برای کاهش درد و خستگی دوش آب یخ می‌گیرند. شما لازم نیست تا این حد آب را یخ کنید اما می‌توانید با یک دوش آب سرد سریع پس از ورزش از مزایای آن بهره‌مند شوید.

 

شادابی و هشیاری

زمانی که از خواب بیدار می‌شوید در ابتدا احساس گیجی نمی‌کنید؟ با گرفتن یک دوش آب سرد شاداب و سرحال شوید. زمانی که آب سرد روی بدن شما جاری می‌شود در واکنش به سردی آب تنفس شما عمیق‌تر خواهد شد. ضربان قلب افزایش‌یافته و درنتیجه جریان خون سریع‌تر شده و برای باقی روز باانرژی خواهید بود.

 

تقویت ایمنی و گردش خون

به یاد دارید چگونه دوش آب سرد میزان سوخت‌وساز بدن را سرعت داده و به سوختن چربی کمک می‌کند؟ افزایش این میزان سیستم ایمنی بدن را فعال می‌کند و سبب آزاد شدن گلبول‌های سفید خون می‌شود که با ویروس‌ها مبارزه می‌کنند. این امر امکان بیماری شما را کاهش می‌دهد. همچنین دوش آب سرد گردش خون را بهبود می‌بخشد.

 

پوست و موی شاداب و جذاب

اگر دوست دارید جوش‌های پوستی خود را کم کنید دوش آب سرد به شما کمک خواهد کرد. آب گرم پوست شما را خشک می‌کند درحالی‌که آب سرد منافذ و لایه‌های پوست را محکم می‌کند و از مسدود شدن منافذ پوستی جلوگیری می‌کند. همچنین می‌توانید برای موهایی شاداب و براق‌تر دوش آب سرد بگیرید. آب سرد سبب می‌شود پوست سر بسته‌شده و آلودگی کمتر بتواند روی پوست جمجمه‌ی شما جمع شود.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040