۷ اسفند ۱۳۹۳

علائم نزدیک شدن به قاعدگی

۷ اسفند ۱۳۹۳ 127250 بازدیدکننده 3 نظر
علائم نزدیک شدن به قاعدگی در این مقاله می خوانید

85 درصد از زنانی که قاعدگی دارند، چند روز پیش از آغاز عادت ماهیانه برخی علائم پیش از قاعدگی را تجربه می‌کنند. این علائم به علت نوسانات هورمون‌ها اتفاق می‌افتد و از فردی به فرد دیگر متفاوت است. ...

علائم نزدیک شدن به قاعدگی

زنانی که پنج روز پیش از قاعدگی علائمی را تجربه می‌کنند و این علائم پس از شروع قاعدگی بیشتر از 4 روز طول نمی‌کشد و این روال سه ماه پشت سر هم اتفاق می‌افتد، دچار سندرم پیش از قاعدگی (PMS) هستند.

علائم گوارشی

علائم قاعدگی

بسیاری از زنان کرامپ یا درد شکمی، اسهال یا یبوست، نفخ و حتی تهوع و استفراغ را در روزهای پیش از آغاز قاعدگی تجربه می‌کنند. هوس غذا و افزایش اشتها نیز در برخی زنان همراه با افزایش وزن ناشی از احتباس مایعات، اتفاق می‌افتد.

 

علائم هیجانی و احساسی

علائم قاعدگی

بسیاری از زنان با تغییرات خلق خود متوجه می‌شوند که قاعدگی‌شان نزدیک است. برخی زنان در این دوران حساس، تحریک‌پذیر، عصبانی، افسرده یا آماده گریه هستند. برخی دیگر عصبی شده و مشکلات خواب دارند یا از موقعیت‌های اجتماعی کناره می‌گیرند. کاهش حافظه، دشواری تمرکز و حتی پارانویا (بدگمانی) نیز می‌تواند اتفاق بیفتد. داروهای ضدافسردگی به زنانی که علائم هیجانی شدیدی پیش از آغاز قاعدگی تجربه می‌کنند می‌تواند کمک کند.  

 

علائم پوستی

علائم قاعدگی

اغلب پیش از آغاز قاعدگی آکنه شدیدتر می‌شود. تبخال و واکنش‌های پوستی موضعی مانند التهاب خارشی پوست در برخی افراد محتمل است. برخی زنان کبودی آسان و بی‌حسی و مورمور شدن دست‌وپا را تجربه می‌کنند. تورم صورت، دست‌ها و پاها نیز ممکن است اتفاق بیفتد. حساس شدن سینه (درد هنگام لمس) و درد ناشی از احتباس مایعات نیز پیش از قاعدگی در برخی زنان روی می‌دهد.

 

خستگی

علائم قاعدگی

بسیاری از افراد پیش از قاعدگی بیشتر از معمول احساس خستگی می‌کنند. برخی نیز نسبت به همیشه دست‌وپا چلفتی‌تر می‌شوند.

 

وخیم‌تر شدن مشکلات سلامتی

زنانی که اختلالات تشنج، آسم، آلرژی و اختلالات بافت همبند مانند آرتروز روماتیسمی یا لوپوس منتشر دارند، پیش از قاعدگی وضعیتشان بدتر می‌شود.

 

علائم دیگر

علائم قاعدگی

سردرد، سرگیجه، ضعف، افزایش سرعت ضربان قلب، گرگرفتگی، درد مفاصل و اسپاسمهای عضلانی پیش از آغاز قاعدگی ممکن است اتفاق بیفتد. مشکلات بینایی و ورم ولتهمه (التهاب ملتحمه چشم که باعث قرمزی چشم‌ها می‌شود) در برخی زنان پیش می‌آید. برخی در دوران پیش از قاعدگی به فعالیت جنسی بی‌علاقه می‌شوند درحالی‌که برخی دیگر علاقه‌شان افزایش می‌یابد.


 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040